ye-logo.v1.2

Унікальний артефакт: фігурку шахового короля ХІІ століття знайшли у Меджибожі

Історія 5633
Попередньо, цій шаховій фігурі може бути дев
Попередньо, цій шаховій фігурі може бути дев'ять століть. Фото: Permanent Archaeological Expedition Medzhybizh-2000

Фігурка може належати до Давньоруського періоду.

На території фортеці у Меджибожі археологи натрапили на незвичайну знахідку. Учора, 26 липня, під час археологічних робіт, тут знайшли шахову фігуру, якій, попередньо, може бути дев’ять століть. Її уже називають найяскравішою знахідкою цьогорічного археологічного сезону.

Як розповів сайту «Є» Віктор Вєтров, завідувач сектору археології Державного історико-культурного заповідника «Межибіж», цю фігуру знайшли під час розчищення на ділянці стіни литовського періоду в південно-східній частині подвір’я фортеці. На знахідку натрапив археолог Олександр Надвірняк.

«Це шахова фігурка, вирізана з бивня слона, - каже Віктор Вєтров. - Її висота близько 5-ти сантиметрів, діаметр 3,5 сантиметра. Попередньо, за аналогіями ми визначили, що ця шахова фігура, судячи з оформлення, швидше за все – король. Дуже схожі фігурки як і за формою, так і за орнаментацією, зустрічаються з ХІІ століття в Ірані, а також ХІІІ-ХIV столітті в Європі».

Попередньо, за аналогіями археологи визначили, що ця шахова фігура, швидше за все – король

Відтак, фігурка шахового короля , знайдена в Меджибожі, може належати як до Давньоруського періоду, так і до Литовського.

«Такі шахи, ймовірно були дуже цінними, - додає Віктор Вєтров, - Бо якщо уявити кількість всіх фігурок, то ймовірно, щоб зробити повний набір шахів, потрібен був не один слон».

Знайдена шахова фігурка, вирізана з бивня слона

За його словами, судячи з розмірів фігури, це могли бути замкові шахи з дошкою десь метр на метр. Цілком ймовірно, що вони стояли в якійсь із замкових зал, де збиралися мешканці та грали в шахи.

Читайте також: Янголи на дзвонах: таємниці годинника на Ратуші в Кам’янці-Подільському

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую