ye-logo.v1.2

3 лютого – яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти

Історія 1737
3 лютого вважається днем заснування Організації українських націоналістів (ОУН). Саме цього дня у 1929 році у Відні завершив роботу Конгрес представників націоналістичних організацій
3 лютого вважається днем заснування Організації українських націоналістів (ОУН). Саме цього дня у 1929 році у Відні завершив роботу Конгрес представників націоналістичних організацій. Фото: uk.wikipedia.org

Сьогодні - день заснування Організації українських націоналістів та день боротьби з ненормативною лексикою.

3 лютого вважається днем заснування Організації українських націоналістів (ОУН). Саме цього дня у 1929 році у Відні завершив роботу Конгрес представників націоналістичних організацій. На ньому було проголошено створити ОУН, яку очолив полковник Євген Коновалець. Фактично вона виникла внаслідок об’єднання Української військової організації (УВО) та студентських націоналістичних спілок.

На цих же зборах українські націоналісти також озвучили світоглядні та політичні засади ОУН. Зокрема, вони вирішили, що їхня організація буде рухом, а не партією. Представники ОУН осуджували всі легальні на той час українські партії Галичини, вважаючи їх колабораціоністськими.

Для боротьби з ворогами України члени ОУН використовувала тероризм і політичні вбивства. У 1941 році вона фактично розділилася на дві частини: більшість старших членів продовжували підтримати тогочасного голову Андрія Мельника, а прихильники революційних змін стали на бік Степана Бандери.

Попри жорсткі репресії, знищити ОУН не вдалося ні польській, ні радянській владі. Й таким чином вона діє досі. Легальний статус Організація українських націоналістів отримала лише у 1993 році. Тоді вона була зареєстрована як громадська організація.

А ще 3 лютого Всесвітній день боротьби з ненормативною лексикою. Це свято започаткували, щоб виховати культуру спілкування у дітей та зменшити кількість лайливих слів у лексиконі дорослих. Ненормативну лексику можна знайти в кожній мові. Люди часто використовують її, щоб виразити свою агресію. Проте лайка заважає культурному і грамотному мовленню, а також може сигналізувати про психологічні проблеми.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 3 лютого вшановує пам'ять преподобного Максима Грека, в народі день називають Максимів. Він був утішником, допомагав людям у бідах. Йому також молилися про заступництво за вдів і сиріт. На Максима бажано помиритися з усіма, з ким були в сварці. Якщо вас турбує якась проблема, підіть до церкви і помоліться про допомогу в складній ситуації.

Що не можна робити у цей день

• 3 лютого забороняється зловживати шкідливою їжею.
• Намагайтеся не лихословити.
• Не варто позичати будь-які предмети побуту.

День ангела 3 лютого святкують

Анастасій, Валеріан, Максим, Євген, Агнія, Феодосій, Ганна

Прикмети дня

•.Ясна погода - до затяжних морозів.

Події, що сталися 3 лютого в Україні та світі

1815 рік — у Швейцарії засновано першу у світі фабрику з виробництва твердого сиру.
1966 рік — радянська непілотована космічна станція «Луна-9» здійснила посадку на поверхню Місяця й першою передала на Землю панорамні фото поверхні супутника нашої планети.
2009 рік — Міжнародний суд у Гаазі виніс рішення, яке стосувалося щодо статусу українського острова Зміїний та шельфу в Північно-Західному Чорномор’ї. Згідно з рішенням суду, Зміїний визнано саме островом, як на тому наполягала Україна, а не скелею за твердженням румунської сторони.
2019 рік — у соборі Святої Софії в Києві під час божественної літургії пройшла церемонія інтронізації настоятеля Православної церкви України, митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Цікаві факти з минулого Хмельниччини

На Євромайдані у Києві в ці дні активіст з Хмельниччини освідчився дівчині з Криму, яка допомагала на кухні Майдану. Це історія закоханих Євгена і Насті. Євген здивував усіх - став на коліно і освідчився Насті так, щоб чули усі. Хлопець домовився, щоб друзі влаштували йому музичний супровід, щоб він зміг освідчитись коханій. Сталось все дуже несподівано, але дівчина без вагань погодилась на пропозицію. Історію Євгена та Насті, ще довго переповідали на Майдані, кажутчи, що це перша приємна новина за тривалий час.

Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – матеріалі
«Цей день в історії Хмельниччини: 3 лютого»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую