Гаряча тема:
- Війна
4 лютого – який сьогодні день, іменини та цікаві факти
Про початок будівництва ХАЕС та День боротьби з раком.
4 лютого 1977 року Міністерством енергетики і електрифікації СРСР видано Наказ "Про початок робіт по будівництву Хмельницької АЕС". Цей документ і став початком процесу широкомасштабного будівництва. 8 лютого 1978 року ще одним наказам було утворено Управління будівництва Хмельницької атомної електростанції, яке і до сьогодні залишається головною будівельною організацією в місті. Будівництво міста розпочалось в 1977 році. А перші будівельні роботи на головному майданчику майбутньої АЕС розпочались у 1981 році. В 1979 році на новобудову прибули перші польські будівельники, які, поряд із радянськими, працювали тут до 1990 року.
А ще щороку четвертого лютого відзначають Всесвітній день боротьби проти раку. Таким чином у світі намагаються підвищити обізнаність про рак, як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації.
За даними ВООЗ, існує більше 100 видів раку і хвороба може розвиватися в будь-якій частині тіла. Привертаючи увагу до запобігання, виявлення та лікування цього захворювання, можна домогтися гарних результатів, а в деяких випадках і повного одужання. Міжнародний день захисту від раку закликає широку громадськість до завдань, що стоять перед світом в боротьбі з онкологічними захворюваннями, що притаманні як розвиненим країнам, так і країнам з нестабільною економікою.
Яке сьогодні церковне свято
4 лютого в церковному календарі – день пам’яті святого апостола Тимофія. Він був улюбленим учнем апостола Павла і першим єпископом Ефеським, яким став у 30 років.
Що не можна робити у цей день
• 4 лютого забороняється розповідати кому сни, які наснилися проти цієї ночі.
• Не варто грати в азартні ігри і взагалі ризикувати.
• Сьогодні варто контролювати все, що говорите.
День ангела 4 лютого святкують
Тимофій, Петро, Гаврило, Юрій, Макар, Іван, Леонтій, Мануїл
Прикмети дня
• Опівдні видно сонце, буде рання весна;
• 4 лютого заметіль на заметільний тиждень;
• снігопад віщує гарний урожай.
Події, що сталися 4 лютого в Україні та світі
1824 - у Бостоні винахідник і бізнесмен Дж. Гудріч представив публіці перші гумові калоші.
1885 - в Айові (США) доктор Вільям Грант провів першу у світі успішну операцію з видалення аппендикса.
1944 - американські вчені довели, що носієм спадкової інформації є дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК). Відповідна стаття про відкриття Освальда Ейвері та його співробітників Коліна Маклауда й Макліна Макарті з Рокфеллерівського інституту медичних досліджень вийшла у "Journal of Experimental Medicine".
1985 - резолюція ООН про заборону тортур.
2004 - запущено інтернет-мережу «Facebook». Почав роботу сервіс «Thefacebook», створений студентом Гарвардського університету Марком Цукербергом з трьома своїми приятелями. Через рік він змінив назву на Facebook і сьогодні є найбільшою соціальною мережею світу.
Цікаві факти з минулого Хмельниччини
4 лютого 1919 року в селі Шумівці Летичівського повіту (нині село Хмельницького району) відкрився перший осередок «Просвіти». Ініціаторами заснування культурно-освітнього осередку стали представників місцевого духовенства. До нього відразу записалося 23 члени, а до осені кількість просвітян збільшилася до 32.
4 лютого 2017 року спецпризначенці з Хмельничини здійснили операцію з ліквідації начальника управління «міліції «ЛНР» Олега Анащенка. Їх призвища у своєму дописі на Фейсбук назвав редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов. Це військові 8-го полку спецпризначення майор Сергій Іванчук та солдат Іван Дєєв. Після операції вони потрапили у полон і пробули там майже два роки. 29 грудня 2019 року відбувається обмін полоненими між Україною та представниками окремих районів Донецької та Луганської областей. Того дня на Україну повернулося 76 полонених в тому числі і хмельничани Сергій Іванчук та Іван Дєєв.
Майор Сергій Іванчук (зліва), кавалер ордену «Богдана Хмельницького» ІІІ та ІІ ступенів та його напарник, сержант Іван Дєєв кавалер ордену «За мужність ІІІ ступеня» сьогодні звільнені з полону. Фото: censor.net.ua
Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – матеріалі
«Цей день в історії Хмельниччини: 4 лютого»
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: