ye-logo.v1.2

7 лютого – яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти

Історія 2648
У народі кажуть, яка погода буде сьогодні, 7 лютого, на Григорія, такою буде і перша половина наступної зими
У народі кажуть, яка погода буде сьогодні, 7 лютого, на Григорія, такою буде і перша половина наступної зими. Фото: ілюстративне pixabay.com

Церква в цей день вшановує пам'ять святителя Григорія Богослова, а в Україні святкують День масажиста.

7 лютого в Україні святкують День масажиста. В офіційному календарі українських свят ця подія з’явилася лише 2018 року. Затвердило її Всеукраїнське об’єднання фахівців масажу, а ініціаторами створення нового свята стали різноманітні громадські організації та провідні установи в сферах медицини, масажу, оздоровлення. Головною метою заходу є відзначення всіх тих, хто займається цією непростою, але корисною справою.

А ще в світі 7 лютого святкують День народження вогнегасника. Саме цього дня 1863 року в США (штат Вірджинія) був запатентований перший вогнегасник.

Яке сьогодні церковне свято

Церква 7 лютого вшановує пам'ять святителя Григорія Богослова – великого святого, константинопольського патріарха, одного з Отців Церкви та близького друга святителя Василія Великого. Духовна спадщина Григорія Богослова включає 243 послання, 507 віршів і 45 проповідей.

Що не можна робити у цей день

• Не ображайтесь на рідних через дрібниці.
• 7 лютого наші предки намагалися не виходити з дому після заходу сонця.

День ангела 7 лютого святкують

Григорій, Олександр, Анатолій, Володимир, Віталій, Борис, Василь, Дмитро, Петро, Степан та Пилип.

Прикмети дня

• Яка погода на Григорія Богослова, такою буде і перша половина наступної зими.
• Сніг іде – наступна зима буде холодною.
• Який день до обіду, такою буде перша половина наступної зими.
• Сильний снігопад – осінь буде рання.
• Синиці співають – до сильних морозів.
• Горобці голосно цвірінькають – до відлиги.

Події, що сталися 7 лютого в Україні та світі

• 1863 - у Вірджинії (США) Алансон Крей запатентував перший вогнегасник.
• 1906 - сигнал SOS вперше був запропонований як міжнародний сигнал лиха, замість коду CQD, який раніше використовували на суднах.
• 1984 - американський астронавт Брюс Маккендлес, командир корабля Challenger, став першою людиною, що вийшла у відкритий космос без страхувального пристрою. Під час польоту "Челленджера" при допомозі спеціального апарату на реактивній тязі він залишив корабель і рухався навколо нього у відкритому космосі на відстані до 100 метрів. Апарат, вагою 136 кілограмів, що одягається як "заплічний рюкзак", дозволяв переміщуватись у просторі зі швидкісью до 2 км/год. Після його півторагодинного випробування Маккендес безпечно повернувся на борт "Челленджера".
• 1992 - міністри закордонних справ та фінансів 12 країн-членів Європейського економічного співтовариства уклали Маастріхтську угоду, що дала життя Євросоюзу.

Цікаві факти з минулого Хмельниччини

Сьомого лютого 1856 року село Нетішин продали на публічних торгах у Санкт-Петербурзі графині Наталії Павлівні Зубовій. З досліджень краєзнавців відомо, що разом з Нетішином графиня придбала ще кілька сусідніх сіл, а також маєток у селі Кривин. Проте невідомо, чи нова власниця хоч раз приїжджала у свої володіння. Придбані землі Наталія Зубова віддавала в управління різним особам — так званим «повіреним», яким надала широкі повноваження в управлінні її майном. Саме в цей час у регіоні впроваджувалися сільське господарство, ремесла та промисли. Зокрема, вирощувалися зернові, гречка, просо, овес тощо. Розвивалися скотарство та птахівництво. У маєтку працювали столярня, бондарня та кузня.

Палац Яблоновських у селі Старий Кривин другої половини ХІХ століття. Літографія Генріха Пеєра. Фото: uk.wikipedia.org

Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – матеріалі
«Цей день в історії Хмельниччини: 7 лютого»


 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую