Гаряча тема:
- Війна
22 лютого – яке сьогодні свято, іменини та цікаві факти
Сьогодні Міжнародний день бойскаутів, а на Хмельниччині в цей день знесли пам'ятник Леніну в Красилові.
Щороку 22 лютого проводяться різноманітні заходи на честь Міжнародного дня підтримки жертв злочинів. Підґрунтям для заснування цієї події стало відразу два важливих документи: «Хартія жертв злочинів», яка 22 лютого 1990 року була опублікована у Великій Британії, та декларація ООН щодо принципів правосуддя для постраждалих від кримінальної злочинності (була створена у вересні 1995 року). Головна мета цього дня привернути увагу влади і суспільства до проблеми захисту постраждалих, допомогти їм реабілітуватися соціально та підтримати морально.
А ще 22 лютого святкують Міжнародний день бойскаутів. Батьківщина скаутингу – Велика Британія. В Україні скаутський рух розпочався 1911 року, коли була створена національна організація «Пласт». Саме пластунами називали Запорізьких козаків, які займалися розвідкою. За часів радянської влади український «Пласт» було замінено на піонерський рух. Більшовики боялися вільного духу пластунів, а тому вони були заборонені.
Відновився скаутинг в Україні після 1990 року, після того, як наша країна здобула незалежність.
Яке сьогодні церковне свято
22 лютого в церковному календарі – день пам’яті мученика Никифора Антіохійського.
Що не можна робити у цей день
• Не варто займатися брудною роботою, також вважається, що цього дня краще не вишивати та не шити.
День ангела 22 лютого святкують
Геннадій, Інокентій, Никифор, Емілій, Панкратій, Петро, Мальвіна.
Прикмети дня
• Захід 22 лютого багряний до снігопаду;
• 22 лютого дуже холодно, більше не буде морозів;
• якщо під снігом гнуться гілки дерев, очікуйте урожайного року;
• якщо після 22 лютого тиждень холодна погода, березень буде теплим.
Події, що сталися 22 лютого в Україні та світі
1630 рік — Саме ця дата вважається першим випадком, коли англійські колоністи Америки спробували попкорн — смажене кукурудзяне зерно. Їх пригостив корінний житель, на ім'я Куадекуін. Для місцевого смажена кукурудза була звичною стравою.
1848 рік — У Парижі почались масові заворушення. Королівські війська намагалися жорстоко придушити бунтарів, але це лише спричинило зречення престолу королем Луї-Філіппом I, що сталося 24 лютого. Й 25 лютого того ж року у Франції була проголошена республіка.
1997 рік — Науковці зі Шотландії вперше повідомили про успішне клонування вівці, яка народилася 5 липня 1996 року. Вона отримала ім’я Доллі.
Факти з минулого Хмельниччини
У ніч на 22 лютого 2014 року в Красилові знесли пам’ятник Леніну. 21 лютого близько 18 години, красилівчани зібрались на центральній площі міста. Лише після сьомої спроби красилівчани під переможний свист та вигуки «Слава Україні» звалили пам’ятник вождю пролетаріату Леніну. Він не хотів піддаватись активістам: то спадала петля з голови, то канат рвався… На місці постаменту активісти встановили прапор України. В процесі повалення пам’ятника сам постамент вождя був пошкоджений, а голова вождя поїхала в невідомому напрямку.
22 лютого 2015-го на Алеї слави міського кладовища Кам’янця-Подільського похоронили Лізвінського Валерія - капітана Збройних сил України. Він - офіцер запасу, військовий інженер, саперна справа. З листопада служив в Костянтинівці, 6 січня 2015-го відбув на ротацію в Донецький аеропорт. 19 січня 2015-го загинув під час оборони Донецького аеропорту. Після вибуху та завалів у новому терміналі аеропорту доля Лізвінського була невідома. Тіло доставили додому лише через місяць.
У 2015 році надійшли сумні звістки зі Сходу. Доброволець батальйону «Свята Марія» Валерій Дереш розбився в автокатастрофі. На в’їзді до Маріуполя сталася трагічна дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої загинули троє військових: боєць танкового батальйону та двоє бійців батальйону «Свята Марія». Один з них – 32-річний Валерій Дереш, більш відомий серед своїх побратимів під позивним Амін. Валерій Дереш родом із села Купин Городоцького району.
В селі Уманське, Донецької області загинув шепетівчанин Ярослав Кревогубець. Він брав участь у антитерористичній операції в складі 95-ї окремої аеромобільної бригади. Указом Президента України П. Порошенка від 4 червня 2015 року за особисту мужність і професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Ярослав Кревогубець нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – матеріалі
«Цей день в історії Хмельниччини: 22 лютого»
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: