Гаряча тема:
- Війна
25 лютого – який сьогодні день, іменини та цікаві факти
Сьогодні народилася Леся Українка.
Цього дня 151 рік тому народилася Леся Українка (Лариса Косач-Квітка) – визначна українська письменниця, поетка, драматург, публіцистка й фольклористка, громадська діячка. Вона писала в жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, розвинула жанр драматичної поеми в українській літературі. Працювала Леся Українка і в галузі фольклористики, а також активно долучалася до процесів українського національного відродження.
Пов’язане її життя та творчість і з нашим краєм. Зокрема, з Полонним. Це місто поетеса відвідувала у 1893 році, гостюючи у свого дядька Григорія Косача. Про це Леся згадує у листі до матері, датованому 5 червня. Той невеличкий одноповерховий будинок, де гостювала Леся Українка, зберігся і досі. Тож в Полонному виношують ідею перетворити його на культурний осередок.
Яке сьогодні церковне свято
25 лютого в церковному календарі – день пам’яті Олексія Чудотворця. Він був вихідцем з боярського роду на Русі. Чудотворцем же його назвали після того, як Олексій зміг зцілити від сліпоти дружину хана Джанібека Тайдулу. Помер святий 1378 року.
Що не можна робити у цей день
• 25 лютого заборонялося давати в борг гроші.
• Не думайте цього дня погано про інших людей.
• Після заходу сонця 25 лютого не можна ходити в гості.
День ангела 25 лютого святкують
Антон, Олексій, Євген, Марія.
Прикмети дня
• 25 лютого тумани, значить літом будуть дощі;
• якщо день холодний, весна буде ранньою і теплою;
• 25 лютого на небі видно зірки до багатого врожаю;
• висять довгі бурульки, значить гарно вродять овочі.
Події, що сталися 25 лютого в Україні та світі
• 1573 - Іван Федоров (Федорович) заснував друкарню у Львові й почав друкувати "Апостол" - першу друковану книгу в Україні (одна з імовірних дат).
• 1791 - президент Джордж Вашингтон підписав указ про створення першого банку в США.
• 1956 - Микита Хрущов виступив із доповіддю про викриття культу особи Сталіна. У виступі також ішлося про масовий терор і злочини другої половини 1930-х - початку 1950-х років, провина за які покладалася на Сталіна, а також проблему реабілітації партійних і військових діячів, репресованих за Сталіна. Доповідь стала початком "хрущовської відлиги".
Цікаві факти з минулого Хмельниччини
25 лютого у 1894 році на Поділля прибув науковець - мікробіолог Данило Заболотний. Тут почалась його медична кар'єра. Молодий науковець закінчивши медичний факультет університету Святого Володимира приїхав на роботу до Подільської губернії, де в цей час була епідемія холери та дифтерії. Тут він створює першу бактеріологічну лабораторію у Кам’янці-Подільському.
Під час навчання науковець працював над протихолерною сироваткою. Саме на Поділлі він продовжив роботу по її випробуванню. Спочатку Заболотний вирішив перевірити дію сироватки на власному організмі, заразивши себе холерою. Ризикований експеримент пройшов успішно. Завдяки йому було доведено, що від холерної інфекції можна захиститися шляхом введення через рот ослабленої культури вібріонів. Заболотний їздив з повіту в повіт, систематично вивчав умови виникнення та перебігу інфекційних захворювань. Значною мірою завдяки його зусиллям кількість захворювань знизилась, і епідемія холери на Поділлі припинилась. У 1895 році він повертається до Києва.
Данило Заболотний залишився в історії як відомий український бактеріолог, мікробіолог, епідеміолог, а також Президент Всеукраїнської академії наук.
Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – матеріалі
«Цей день в історії Хмельниччини: 25 лютого»
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: