ye-logo.v1.2

27 лютого – який сьогодні день, іменини та цікаві факти

Історія 5129
У ц ідні на Шепетівщині селяни чинили опір колективізації
У ц ідні на Шепетівщині селяни чинили опір колективізації. Фото: prosvit.in.ua

В Україні в цей день створено перші п’ять областей.

У ці дні 1930 року продовжувалося селянське повстання на Шепетівщині проти колективізації. Першими повстали мешканці Плужненського району. Безпосереднім поштовхом до заворушень стало закриття церкви у районному центрі. 15 лютого у Плужному зібралося до 1500 селян з навколишніх сіл, переважно жінок, які домоглися повернення ключів від церкви. До 26 лютого заворушення вже охопили всі села району і перекинулись на інші райони Шепетівської округи.

У 1932 році 27 лютого в Україні створено перші п’ять областей. Одна із 5 новостворених областей, Вінницька, поглинула округи, які були на території нинішньої Хмельницької області. І лише 22 вересня 1937 року утворилась Кам’янець-Подільська область. До неї увійшли 33 райони, що відділилися із Вінницької. А 15 березня 1941 року раднарком УРСР вирішив центр області перенести з Кам’янця-Подільського до Проскурова.

Яке сьогодні церковне свято

За релігійним календарем сьогодні, 27 лютого, вшановують пам'ять святого Кирила. Він отримав прізвисько філософ, а в миру його звали Костянтин. Разом з братом Мефодієм переклав Євангелія з грецької на давньослов'янську мову.

Що не можна робити у цей день

Не варто сьогодні хвалитися і зловтішатися.

День ангела 27 лютого святкують

Кирило, Михайло, Федір, Овксентій, Юрій, Аврам, Єгор, Георгій, Филимон, Ісаак

Прикмети дня

• Якщо за вікном гарна погода, то іде невелике похолодання.
• Міцний мороз – до спекотного літа.
• Сонячний день – до теплого літа, але морози протримаються ще довго.
• Яка погода на Кирила, таким і серпень буде.
• Синиці щебечуть голосно – до потепління.

Події, що сталися 27 лютого в Україні та світі

• 1900 - американський учений Фелікс Гоффман, який працював у лабораторії компанії "Bayer", уперше штучно отримав ацетилсаліцилову кислоту. Згодом ліки отримали назву "аспірин".
• 1900 - у Мюнхені засновано футбольний клуб "Баварія". На сьогодні найтитулованіший клуб Німеччини — "Баварія" 15 разів ставала чемпіоном і 22 рази вигравала кубок країни.
• 1922 - Верховний Суд США одностайно підтримав 19-ту поправку до Конституції, що гарантувала жінкам право брати участь у виборах.
• 1932 - англійським фізиком Джеймсом Чедвіком відкрито нейтрон — елементарну частинку, яка не має електричного заряду. За це відкриття у 1935 році Чедвік отримав Нобелівську премію.
• 1965 - відбувся політ першого у світі широкофюзеляжного транспортного літака Ан-22, створеного в київському КБ ім. Антонова.
• 1974 - у Нью-Йорку мільйонним тиражем вийшов перший номер щотижневого журналу "People", що розповідає про життя зірок шоу-бізнесу.

Цікаві факти з минулого Хмельниччини

З архівних джерел відомо що у 1895 році саме 27 лютого у Кам’янці-Подільському розпочав роботу перший з’їзд лікарів Подільської губернії. Він відбувся завдяки зусиллям видатного вченого Данила Заболотного, який у той час працював на Поділлі. Він виступив на з’їзді із доповіддю про бактеріологію холери, запропонував профілактичний шлях боротьби із заразними хворобами. Цей напрямок був основним в охороні здоров'я того часу, оскільки на території губернії ширилась епідемія. З’їзд лікарів Подільської губернії тривав до 8 березня.

Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – матеріалі
«Цей день в історії Хмельниччини: 27 лютого»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую