ye-logo.v1.2

28 лютого – який сьогодні день, іменини та цікаві факти

Історія 11093
Сьогодні День штурманської служби авіації Збройних сил України
Сьогодні День штурманської служби авіації Збройних сил України. Фото: ілюстративне з вільних джерел

На Хмельниччині в цей день у 1918 році війська Української Центральної Ради знову відвоювали Кам’янець-Подільський.

Сьогодні День штурманської служби авіації Збройних сил України. Шануємо кожного, хто нині стоїть на захисті України.

А на Хмельниччині в цей день у 1947 почалось зародження газифікації із встановлення перших 50-ти газобалонних установок в Проскурові. У 1956 році, саме 28 лютого, засновано перше газове господарство. На першому етапі організації газові балони розвозилися двома підводами, а пізніше - однією автомашиною. В цей період розпочиналося і встановлення газобалонних плит в обласному центрі. У 1956 році природний газ надійшов у районний центр Красилів. Там було побудовано компресорну станцію та містечко газовиків, яке стало першим населеним пунктом області, в яке прийшов природний газ. Першим слюсарем-газовиком став Сергій Карасьов, який виконував роботи по заміні газових балонів і встановленню газобалонних плит. Він єдиний кілька років обслуговував усе місто. На 1956 рік в Хмельницькому вже нараховувалось 1800 газобалонних установок.

Яке сьогодні церковне свято

За релігійним календарем сьогодні 28 лютого віряни вшановують пам'ять апостола Онисима.

Що не можна робити у цей день

• У цей день не бажано виносити з дому меблі.
• Ще не рекомендується переїжджати.

День ангела 28 лютого святкують

Онисим, Овсій, Єфросинія, Опанас, Парфутій, Арсен

Прикмети дня

- Яка погода сьогодні, такою вона буде у вересні;
- на небі багато зірок - цього року буде активно рости отара овець;
- мало снігу - наступного року буде поганий урожай.

Події, що сталися 28 лютого в Україні та світі

• 1937 - Американський хімік Уолес Карозерс, що працював у лабораторії компанії Дюпон, вперше синтезував новий полімер — нейлон. Перше практичне застосування нейлон знайшов наступного року, коли з нього почали виготовляти зубні щітки.
• 1955 - урочисте відкриття трансконтинентальної залізниці Ханой-Пекін-Москва-Берлін.
• 1971 - у Ліхтенштейні підтверджено законодавчу заборону жінкам брати участь у голосуванні на виборах.
• 1982 - музей Гетті в Малібу (Каліфорнія) став найбагатшим музеєм світу — цього дня він отримав 1,2 мільярди доларів, котрі заповів музею його засновник нафтовий магнат Жан Поль Гетті. Насправді сума пожертви у вигляді спеціального трастового фонду склала 700 мільйонів доларів, але за шість років, які пройшли після смерті Гетті у судових позовах щодо заповіту його дітей і колишніх дружин, майже подвоїлась.
• 1998 - у США відбулися льотні випробування літака RQ-4 Global Hawk — першого безпілотного літака в історії авіації. Призначений для проведення розвідувальних операцій, RQ-4 здатен проводити спостереження великих наземних площ через завісу хмар та пилу і нести півтори тони корисного вантажу.

Цікаві факти з минулого Хмельниччини

У 1918 році війська Української Центральної Ради знову відвоювали Кам’янцець-Подільський. У місті до влади стала Центральна Рада в особі комісара Григорія Калістратовича Степури. У фондах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника зберігається особова справа Григорія Степури (1881-1944) - українського адвоката, славного уродженця Жванця, який століття тому, під час буремних 1917 та 1918 років, був членом Української Центральної Ради та губернським комісаром Поділля.

Загалом історики дослідили, що упродовж трьох років, від січня 1918 до грудня 1920 року, влада в Кам’янці-Подільському змінювалася 11 разів.

Більше про цікаві факти з історії Хмельниччини – матеріалі
«Цей день в історії Хмельниччини: 28 лютого»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую