ye-logo.v1.2

Дерев’яний велосипед ручної роботи показали у Хмельницькому музеї

Історія 2400
Експонат виготовив майстер з Шепетівщини
Експонат виготовив майстер з Шепетівщини. Фото: Хмельницький обласний краєзнавчий музей

Експонату близько ста років.

До всесвітнього дня велосипеда, який у світі відзначають 3 червня, у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї показали унікальний експонат – дерев’яний велосипед ручної роботи.

Оригінальний предмет у музеї з’явився у 80-х роках минулого століття.

«Якось музейники вирушили на Шепетівщину в пошукову експедицію, - розповідають у музеї. - У одному з населених пунктів раптом побачили – дорогою рухається чоловік на незвичному двоколісному «коні». Науковці зупинили його. Зустрічний розповів, що веломашину зробив його майстровитий тесть, який дуже мріяв мати власний велосипед, однак той був йому не по кишені. Вихід залишався один – виготовити транспорт власноруч. Задумав – виконав. Двоколісний виявився міцної конструкції, був зручним у користуванні. Поспілкувалися – розійшлися».

Та, як виявилося, на цьому історія не завершилася, а тільки розпочалася. Невдовзі родичі майстра зателефонували до музею та повідомили, що готові розпрощатися з дерев’яним витвором. Відтак, ще у 1982 році передали його до музею.

Відтоді дерев’яний велосипед став родзинкою багатьох виставок, а пам'ять про його майстра Лапатюка Микиту, котрий пішов у засвіти ще у 40-х роках ХХ століття, продовжує жити у музейному експонаті.

Читайте також: Як Кам’янець-Подільський став головним форпостом української авіації у 1919 році

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую