ye-logo.v1.2

Факт в історії: визволення Хмельниччини від нацистських загарбників

Історія 5448
Визволення Проскурова
Визволення Проскурова. Фото: cbs.km.ua

Виповнюється 79-річниця з дня визволення області.

4 квітня Хмельниччина відзначає річницю визволення області від нацистських загарбників. В окупаційній неволі область перебувала два роки та майже 9 місяців: від 29 червня 1941 року до 4 квітня 1944 року – 1011 днів і ночей.

Визволення Поділля від німецько-фашистських загарбників розпочалося в січні 1944 року. Перший райцентр Плужне визволили 4 січня, а 31 березня – останній райцентр Дунаївці. 

Проскурів було звільнено 25 березня у ході Проскурівсько-Чернівецької операції. Запеклий бій точився в усіх куточках міста при підтримці артилерії та авіації. Атаки на місто почалися одночасно з різних напрямків ще 24 березня. 304-а стрілецька дивізія заволодіти північно-східною околицею міста, Лезневим, форсувала Південний Буг і зав’язала бій за цукрозавод. Одночасно частини 127-ї стрілецької дивізії атакували станцію Гречани, а 2-а повітрянодесантна дивізія з боєм увірвалася в Ружичну.

Підрозділи 107-го корпусу захопили залізничну станцію, аеродром, обласну, а потім міську лікарні. Через кам’янецький та фельштинський переїзди бійці 2-ї повітряно-десантної дивізії пробились до центру міста.

За час окупації, в області фашисти розстріляли та закатували понад 477 мирних громадян і військовополонених. Зокрема, у Проскурові – 81 тисячу, а 117 230 чоловік було вивезено на каторгу до гітлерівської Німеччини. Населення області зменшилося більше, ніж на 30 відсотків його довоєнної чисельності. Збитки, завдані окупантами народному господарству області, становили понад 18 мільярдів 571 мільйон карбованців у довоєнних цінах.

Загалом, у боротьбі проти фашистів в області брали участь понад 20 тисяч чоловік, 37 партизанських загонів, об'єднаних у п'ять партизанських з'єднань.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую