clear-dayclear-nightcloudyfogpartly-cloudy-daypartly-cloudy-nightrainsleetsnowthunderstormwind emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMail

Музичне одкровення Шопена прозвучало на сцені хмельницької філармонії

У Хмельницькому виступила піаністка Оксана Рапіта, яка є учасницею багатьох музичних фестивалів в Україні та за її межами

У Хмельницькому виступила піаністка Оксана Рапіта, яка є учасницею багатьох музичних фестивалів в Україні та за її межами. Фото: автора

Музику величного генія фортепіано подарувала хмельничанам львівська піаністка Оксана Рапіта.

Засновник польської музичної класики Фредерік Шопен увійшов в історію сміливим новатором, який обмеживши себе виключно рамками фортепіанної музики, зумів максимально повно розкрити можливості інструменту та створити істинні шедеври. Цього року світ відзначає 205 років від дня народження композитора, присвятивши йому серію масштабних концертів.

У рамках року Фредеріка Шопена вчора, 4 червня, у хмельницькій обласній філармонії відбувся концерт-присвята одному з найвідоміших і найулюбленіших меломанами композиторів. Хмельницьким поціновувачам музичного мистецтва сонати Шопена подарувала блискуча львівська піаністка, заслужена артистка України Оксана Рапіта. Разом з нею на сцені виступали талановиті молоді виконавці, вихованці її фортепіанного класу — солістка хмельницької обласної філармонії, лауреат міжнародних конкурсів Ганна Панкова та студент другого курсу Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, лауреат міжнародних конкурсів Маркіян Попіль.

На концерті прозвучали всі зразки жанру сонати у творчості Шопена. Зокрема його три сонати, написані у різні періоди життя. Першу сонату юнацьких пір з притаманними пошуками власного стилю, що була написана у 1827 році, натхненно виконала Ганна Панкова. Чотири частини музичного твору м'яко линули залом, не залишаючи байдужих слухачів.

Молода, але талановита піаністка Ганна Панкова виконала сонату Шопена, написану у юнацькі роки

Не менш дивовижно прозвучала друга соната Шопена, яку часто порівнюють з симфонічною музикою. Молодий львівський піаніст Маркіян Попіль зачарував хмельницьких меломанів емоційним виконанням музичного одкровення польського новатора. Під час цього виступу був виконаний всесвітньовідомий похоронний марш, написаний Фредеріком Шопеном. Саме ця мелодія супроводжувала музичного генія в останню путь.

Виступ Маркіяна Попіля вразив усіх своєю емоційністю та експресивністю

Солістка вечора, професор Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, заслужена артистка України Оксана Рапіта виконала третю музичну сонату Шопена. Ця соната не остання робота автора, але саме вона стала монументальним твором зрілого Шопена.

“Творчість Фредеріка Шопена є унікальною з позиції її національної забарвленості, унікальною з огляду на жанрову прихильність композитора. Вона виявляє емоційний, майже магічний вплив на слухачів, - розповідають організатори концерту. - Протягом століть музика Шопена полонить своєю надзвичайною музичною красою, багатством, настроєм, вишуканістю, смаком, досконалістю, не залишаючи байдужим жодне серце”.

За словами організаторів, блискучий піаніст свого часу Шопен надав перевагу фортепіанній грі у невеликих музичних сонатах. За життя митець дав усього близько 30 публічних концертів. Саме його творчість виховала не одне покоління музикантів.

Оксані Рапіті зал аплодував стоячи

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Система Orphus
Помітили помилку в тексті? Виділіть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні фото та відеоГарячі лінії

> <

Архів новин

<<Жовтень 2017>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31