ye-logo.v1.2

Хати у квітах: на Дунаєвеччині відроджують традиційний подільський розпис

Культура 7226
У подільському росписі переважають рослинні орнаменти
У подільському росписі переважають рослинні орнаменти. Фото: зі сторінки Спілки художників-майстрів Дунаєвеччини

За проект взялися минулого року.

На Дунаєвеччині місцева Спілка художників продовжує реалізовувати мистецький проект з відновлення традиційного подільського розпису. Першу хату в селі Чимбарівка розмалювали ще торік. На одній не зупинилися. Нині продовжують прикрашати подільським розписом будинки в селах району, а хатину в Чимбарівці планують перетворити на музей.

«Наразі реалізовуємо проекти у декількох селах – Чимбарівка, Слобідка-Гірчичнянська, плануємо розмалювати хати в Кривчику, Миньківцях, Притулівці та Лисці. Хату в Слобідці-Гірчичнянській розмальовували під час відкриття туристичного сезону на Дунаєвеччині. Вона розташована поблизу дороги, що веде до Миньоковець та Отрокова, тобто на шляху туристичного маршруту, яким часто їдуть подорожуючі. Тож, гадаємо, будуть і біля неї зупинятися, щоб помилуватися та познайомитися з особливостями нашого автентичного розпису. Так хочемо показати, що подільський розпис – не гірший за петриківку чи самчиківку та має свої особливості. Він витончений та ніжний. Рослинні орнаменти – хоч прості, зате милують око», - розповідає Оксана Цимбалюк, голова Спілки художників Дунаєвеччини.

  

Хату в Слобідці-Гірчичнянській розмальовували під час відкриття туристичного сезону на Дунаєвеччині.

Пані Оксана зазначає, що нині в селах району практично не збереглося нічого, що б нагадувало про давній подільський розпис, тож доводиться відновлювати його за збереженими зразками в архівах.

«Пригадую лише, що колись у хаті моєї бабусі було багато фотографій в дерев’яних рамках. І от одна з них була прикрашена саме таким розписом. На жаль, до нині вона не збереглася…», - каже Оксана Цимбалюк. Та додає, що розмальовану хату в Чимбарівці цього року планують перетворити на музей.

«Торік розмалювали її ззовні, а цього року вкриємо розписами і внутрішні стіни, піч, стелю. Хочемо її перетворити на своєрідний музей подільського розпису. А взагалі, плануємо такі арт-об’єкти створити у якомога більшій кількості наших сіл. Бо хочемо, щоб подільський розпис знову увійшов у наше життя», - зазначає пані Оксана.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую