ye-logo.v1.2
8 Серпня, 2020

Хмельничанка взяла участь у вечорі пам’яті Василя Сліпака, який відбувся у Мюнхені

Культура 1176
Фатіма Чергіндзія (у блакитному платті) взяла участь у  вечорі пам'яті легендарного оперного співака Василя Сліпака
Фатіма Чергіндзія (у блакитному платті) взяла участь у вечорі пам'яті легендарного оперного співака Василя Сліпака. Фото: facebook.com/fatima.chergindziya

Концерт тривав декілька годин.

Солістка Хмельницької обласної філармонії, заслужена артистка України Фатіма Чергіндзія повернулася з Німеччини. Вона взяла участь у вечорі пам’яті легендарного оперного співака Василя Сліпака «Пісня, обірвана кулею», який відбувся у Баварії. Хмельничанка заспівала «Шовкову косицю» Анатолія Кос-Анатольського, арію Ганни з опери Юлія Мейтуса «Украдене щастя» і в дуеті з народним артистом України Сергієм Магерою романс «Коли розлучаються двоє» Миколи Лисенка.

«Цей вечір надовго запам’ятається, – каже Чергіндзія, – адже довелося виступати з митцями, панувала дуже тепла атмосфера і те, що публіці сподобався концерт, свідчить тривалість заходу, який розпочався о сьомій вечора і закінчився майже о дванадцятій. На ньому були присутні генеральний консул, аташе, культурні діячі з України та Німеччини, українська діаспора і місцеві мешканці – близько 500 осіб».

Нагадаємо, що три роки минуло з дня загибелі у бою від кулі снайпера на Сході України всесвітньо відомого українського оперного співака, соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника Революції Гідності, кавалера орденів «За мужність» І ступеню, «Золота Зірка», Героя України Василя Сліпака. І щороку в Україні та за кордоном музиканти і співаки влаштовують вечори пам’яті, міжнародні музичні марафони, щоб віддати данину пошани і згадати не тільки співака з унікальним голосом, але й передусім патріота України Василя Сліпака.

І ось нещодавно у Мюнхені в рамках «Тижнів України в Баварії», які тривали два місяці, відбувся концерт пам’яті Василя Сліпака та всіх, хто віддав життя за волю України під назвою «Пісня, обірвана кулею». «Тижні України в Баварії» були започатковані Генеральним консульством України в Мюнхені ще минулого року з метою сприяння довіри і взаєморозуміння між українським та німецьким суспільством.

У вечорі взяли участь співаки Сергій Магера (Національна опера України, м. Київ), Зоряна Кушплер (Державна опера, м. Відень), Тарас Конощенко (Державна опера, м. Нюрнберг), Олександра Турянська-Мел’є (незалежна солістка-перформер, Франція), Фатіма Чергіндзія (обласна філармонія, м. Хмельницький), Тарас Житинський (співак, керівник гурту «Земляки» у Великій Британії), парафіяльний хор «Покров» (м. Мюнхен) та інші. Звучали оперні арії українських і зарубіжних класиків, народні пісні під акомпанемент піаніста Яромира Боженка.

Василь Сліпак дуже любив українські народні пісні. Найулюбленішу пісню співака «Місяць на небі» під гітару заспівав Тарас Житинський. Ділився спогадами про брата Орест Сліпак, який колись дев’ятирічного Василька, закоханого у спів, відвів до Львівської хорової капели «Дударик». Голова товариства «Україна» у Мюнхені Олег Сенів свій вірш «Україні» присвятив пам’яті усіх, хто загинув за волю Батьківщини. Наприкінці концерту усі учасники заходу заспівали Гімн України.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую