Гаряча тема:
- Війна
Самчиківський розпис: вчимося малювати з майстром (ФОТО+ВІДЕО)
Поетапна розмальовка декоративної композиції.
Карантин, пов’язаний з поширенням коронавірусу, змусив нас сидіти по своїх домівках та якомога рідше виходити з дому. Отож, в багатьох з’являється питання: як урізноманітнити свій вільний час та чим цікавим зайняти дітей. В нагоді стають кіно, мультики, оклайн-вистави. Сьогодні ж, сайт «Є» пропонує навчитися малювати разом з майстром самчиківського розпису Віктором Раковським.
Загадковий та неповторний, яскравий та самобутній, віднайдений та відроджений самчиківський розпис не перестає дивувати поціновувачів народної творчості, підкорюючи все нові мистецькі проекти. «Самчиківка» є на календарях, на писанках, на стінах в соціальних закладах, на футболках та дитячих малюнках, в мистецьких проектах, майстер-класах та арт-турах… Тож чому б не створити картину з самчиківським розписом у себе вдома?
Віктор Раковський, член Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, талановитий майстер самчиківського розпису, один з тих, хто береже і популяризує це мистецтво, пропонує читачами «Є» невеличкий поетапний майстерклас з малювання, а також відеоуроки самчиківського розпису. Папір, олівці та фарби, трішечки терпіння і у вас все вийде, запевняє Віктор Раковський.
Нагадаємо, що Самчиківський розпис має свої особливості: чисті локальні кольори без напівтонів, але узгоджені між собою, крупні форми, зубці, безконечники. Червона, синя, зелена, жовта – ось головні кольори, що лежать в основі цього розпису. Додатково використовуються також чорна, коричнева, рожева, фіолетова фарби. Чорний додається для підкреслення орнаменту та підсилення інших кольорів.
Поетапна розмальовка декоративної композиції в самчиківському розписі «Мишка – мандрівниця».
«Пропоную поетапну розмальовку декоративної композиції в самчиківському розписі «Мишка – мандрівниця». Її виконала моя учениця Тетяна Гордєєва з міста Бровари Київської області за моїм ескізом.
Мандрівниця-мишка
Зранку тишком-нишком
Стала мандрувати,
Маків цвіт шукати.
Назва композиції та віршик Тетянин. Його можна використати як початок казки і запропонувати дітям продовжити її», - каже Віктор Раковський. Отож, придумуємо казку та малюємо.
1. Спочатку малюнок наносимо олівцем
2. Починаємо розмальовувати з найсвітлішого кольору - жовтого.
3. Наступні кольори - вохра, помаранчевий.
4. Продовжуємо червоним.
5. Далі використаємо палітру зелених кольорів: спочатку зелений світлий...
6. ...а потім зелений темний
7. Коричневим кольором підкреслюємо темніші тіньові місця.
8. Завершуємо композицію гамою кольорів: сірий світлий, сірий, чорний. Отож, спочатку світлий сірий...
9. Потім темний сірий...
10. І насамкінець - чорний. Композицію завершено!
Також ви можете подивитися майстерклас з Самчиківського розпису на відео та створити свій шедевр.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: