Гаряча тема:
- Війна
Писанку часів Київської Русі представили на виставці у Меджибізькому замку
До Великодніх свят тут відкрили дві виставки з історії писанкарства та випікання пасок на Поділлі.
До кінця квітня усі охочі, хто відвідає Меджибізький замок, можуть доторкнутися до найдревніших традицій, пов’язаних з Великоднем. До свят тут відкрили дві виставки з історії писанкарства та випікання пасок на Поділлі.
Серед експонатів - традиційні «крашанки», маленькі шедеври подільських писанкарок та незвичної форми керамічні посудини, які використовували лише один раз на рік, розповідає директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» Олег Погорілець.
Зналися наші предки й на писанках, й на дряпанках
Усі вони ексклюзивні й промовисто свідчать про славетну історію славетного містечка. Є серед шедеврів й керамічна писанка часів Київської Русі.
«Ми знайшли її ще у 2018 році, - розповідає Олег Григорович, - під час досліджень давньоруського шару Меджибізького замку. До слова, це вже друга знахідка. Значно раніше їй передували фрагменти такої ж».
Як її використовували в 11-13 століттях, треба досліджувати, запевняє директор заповідника. А от робили їх з глини, поливаючи зверху поливою й розписуючи.
Виставку можуть побачити відвідувачі замку
Щороку до великодніх свят ця писанка займає чільне місце на традиційних Меджибізьких виставках.
«Аби демонструвати оцю нашу справжню величезну потужну історію, - стверджує Олег Погорілець. – Адже, попри зухвале твердження, наших так званих "братів", що, мовляв, у нас не було історії, держави і всього іншого, це – свідчення виникнення християнства тут, у нас. Там його не знайдеш, скільки не шукай».
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: