Гаряча тема:
- Війна
Рейдерська атака на Хмельницький обласний симфонічний оркестр?
«Рейдерство» – так називають перипетії навколо свого дітища з переданням симфонічного оркестру на баланс Хмельницької обласної філармонії самі оркестранти.
Вони розповідають, що питання про приєднання вирішувалося за їхніми спинами. Ніхто із них достеменно не знає істинних причин такої рокіровки, і тим песимістичніші їхні здогадки і припущення. В обласній раді уже вивчають це питання за поданням обласного управління культури та туризму.
«Симфонічний оркестр хочуть перевести на баланс філармонії, аргументуючи це тим, що всі оркестри на Україні належать філармоніям, – розповідає концертмейстер хмельницького симфонічного оркестру заслужена артистка України Валентина Щур. – Але насправді це не так, бо є дуже багато незалежних творчих колективів, зокрема, симфонічних і камерних. Оскільки наш музичний колектив створювався як юридично незалежна одиниця обласною радою і є її власністю, передавати його комусь немає сенсу. Оркестр не є збитковим, навпаки, він прибутковіший за будь-який аналогічний в Україні. Ми маємо цифрові результати його роботи за 10 років, які це засвідчують.
Нам намагаються довести, що після приєднання до філармонії, буде економія в 500 тисяч гривень. Звідки ці астрономічні цифри – сказати важко. Якщо звільнять прибиральницю і двох бухгалтерів, зекономлять на автобусах, то півмільйона, все одно, не набереться!».
Як розповідає художній керівник і головний диригент хмельницького симфонічного оркестру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Леонов, його, порівняно молодий музичний колектив України, було створено у 2001 році. До складу увійшли як досвідчені музиканти, так і обдарована молодь – випускники вищих мистецьких навчальних закладів. Серця слухачів він завоював із першого ж сезону концертної діяльності, перетворившись на популярну мистецьку організацією, не лише Хмельниччини, але й України. «Молодому колективу потрібно розвиватися окремо, а не варитися в одному котлі з усіма, – запевняє Сергій Леонов. – Зараз документи переглядаються на комісіях. Я ходжу по депутатах і всім доводжу, що оркестру буде краще існувати незалежно. Дехто розуміє мої слова, підтверджені фактами і рахунками, інші займаються відвертим рейдерством. Бо інакше ситуацію, що склалася, і не назвеш».
А ось начальник обласного управління культури та туризму Ірина Трунова, виступає за приєднання. «Окрім того, що це єдиний в Україні симфонічний концерт, який працює як окрема юридична одиниця, – каже Ірина Миколаївна, – фінансування у статусі академічного він отримає лише у 2012 році. У нього немає власної зали, немає транспорту… Люди працюють у двох-трьох музичних колективах, навіщо їм бігати з одного в інший, якщо їх можна просто об’єднати?! Ми хочемо зберегти цей оркестр, але шляхом приєднання його до філармонії. Станеться це чи ні, вирішуватимуть депутати. Уже створення дві комісії: при управлінні культури і обласній раді – вони й вивчають ситуацію».
«Сумісники» складають 60 відсотків нашого колективу, – погоджується Валентина Щур. – Якщо ми зараз приєднаємося до філармонії, то людям, які працюють у «Козаках Поділля», музично-драматичному театрі імені Старицького і камерному оркестрі, доведеться обирати. Вони втратять робочі місця…».
«Минулого року ми відзначили 10 років концертної діяльності, – наголошує пан Леонов, – і маємо чим пишатися. Звісно, коли дитину «виняньчено»,і вона вже добре стоїть на ногах, то можна її забрати, роздумуючи над тим, де нібито, їй буде краще!».
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: