ye-logo.v1.2

На Буковину — купатися у Дністрі, на Тернопільщину — дивитися старовинні замки

Туризм 5323
автора
Фото: автора

Якщо ви обмежені у часі та коштах на відпустку, не маєте можливості поїхати за кордон чи на вітчизняні морські курорти, існує альтернатива.

 Цікаво та пізнавально можна відпочити і у наших сусідів — у Чернівецькій, Вінницькій, Тернопільській та інших областях.
Карпати і Дністер
Буковина багата як на природні об'єкти, так і архітектурні пам'ятки. Тут, як і на Хмельниччині, є можливості відпочинку на Дністрі, наприклад, у селі Непоротове Сокирянського чи Бернове Кельменецького районів.
До того ж на чернівецькому березі Дністра можна відвідати діючий скельний монастир “Галич” та пам’ятку природи – Шишкові горби.
Більша частина Чернівецької області розташовується в межах Покутсько-Буковинських Карпат, де переважають мальовничі низькогір’я, є велика кількість цікавих перевалів і скелястих гір. Серед колоритних гірських містечок вирізняється Вижниця, де можна не лише здійснювати захоплюючі піші гірські мандрівки, а й знайомитися із народними промислами. Адже Вижниччина знана вишиванням, писанкарством, килимарством, різьбярством тощо.
Серце Буковини - Чернівці із резиденцією єпископів, старовинним вокзалом та затишним центром, чи перлина фортифікаційної архітектури Хотинська фортеця не залишать нікого байдужими!
Замки і печери
На Тернопільщині збереглась найбільша кількість замків на території України. Це і замок-корабель у Сидорові, мальовничі руїни на горі Бона у Кременці, готичний замок у Збаражі та багато інших. Перераховувати архітектурні принади краю можна довго, ще довше — їх досліджувати.
Також Тернопілля багате на печери, серед яких Кришталева, Млинки та найдовша у світі - Оптимістична. В області є до 20 санаторіїв, більшість з яких створені на базі місцевих цілющих мінеральних вод. А ще є дві великі релігійні святині — православна Почаївська Лавра та греко-католицький духовний центр у Зарваниці.
На будь-який смак
На території Вінницької області збереглися і приваблюють туристів старовинні садиби з садово-парковими ансамблями, музеї, замки, монастирі. У столиці регіону можна відвідати музей-садибу видатного лікаря Миколи Пирогова, краєзнавчий музей, де зберігаються рештки мамонта, та знаменитий музичний фонтан.
В області є чимало санаторіїв, лікування в яких засноване на базі мінеральних вод та грязі, найвідоміший серед яких — Хмільник. Для дикого відпочинку підійде, наприклад, село Печери Тульчинського району. Воно розкинулося на мальовничому березі Південного Бугу, а Печерські пороги — одна з найголовніших прикрас туристичних маршрутів на Південному Бузі, що привертає увагу любителів сплавлятися на байдарках.
Не можна оминути увагою Рівненську і Житомирську області. У першій варті відвідування Дубненська фортеця, Тараканівський форт, Острозька академія та замок, а також монастир оборонного типу у селі Межиріч поблизу Острога.
У Житомирщині можна з'їздити у Бердичів, де розташовується усипальня лідера хасидизму Леві Меєра і костел святої Варвари, де одружився Оноре де Бальзак з Евеліною Ганською. Є тут єдиний в Україні музей космонавтики (Житомир) та багато іншого...

Сусідні з Хмельниччиною області багаті на архітектурні пам'ятки. Серед них - Свято-Троїцький монастир та Острозький замок на Рівненщині.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую