ye-logo.v1.2

Мандрівники радять. Зимові трекінги в Карпатах: стережіться негоди та снігових карнизів

Туризм 7459
Взимку трекінги потребують більшої пильності і підготовки, ніж влітку
Взимку трекінги потребують більшої пильності і підготовки, ніж влітку. Фото: Наталі Мостової

Хмельницькі туристи розповіли про основні небезпеки, які чатують у наших горах взимку.

 Хмельничани Наталя Мостова та Микола Колосовський полюбляють активний відпочинок, екстремальні види туризму і спорту. А надто взимку, коли умови стають ще суворішими, а відпочинок ще екстремальнішим. Як тільки випадає сніг, вони вирушають на природу. Ходять на лижах і пішки зимовими горами, займаються фрірайдом (спуск на лижах поза трасами), а також лазять… замерзлими водоспадами. Якщо немає можливості поїхати кудись – не біда. Навіть у місті можна спорудити невеличкий трамплін і стрибати на лижах.

Сьогодні Наталя та Микола розкажуть, які небезпеки чатують на туристів у зимових горах та як готуватися до трекінгу.

«Як на мене, зимові гори значно гарніші, ніж влітку. Навкруги снігові замети, смереки у снігових шапках. Це схоже на казку», - ділиться враженнями Микола. Однак додає: «Взимку ходити горами – досить небезпечна затія, адже зазвичай люди не розуміють, що їм загрожує».

  

Микола Колосовський та Наталя Мостова часто бувають взимку в горах.

«Найдоступнішій вид екстремального туризму для більшості людей – це піші трекінги в горах. Наприклад, по Чорногорському хребту від Говерли до гори Піп Іван можна пройти за один день (що наші герої і робили – прим. авт.), але треба мати гарну фізичну форму, теплий одяг і знати гори. І звісно, погода має бути хорошою, інакше небезпечно ходити», - розповідає Наталя.

Зимові Карпати схожі на казку.
 

Яка небезпека існує в зимових горах

По-перше, це негода. Треба обирати дуже хорошу погоду, адже навіть в наших горах можна потрапити у небезпечну ситуацію в непогоду. Наші мандрівники-екстремали якось потрапили в око циклона, де їх з рюкзаками вітер відривав від землі.

У негоду небезпечно ходити у горах: посилюється вітер, погіршується видимість.

По-друге, це снігові карнизи, які намітає вітер, і вони нависають над крутими схилами. Тому краще не підходити до краю, адже карниз може обвалитися під вагою тіла. Утвориться лавина і накриє людину снігом. Майже немає шансів, що тебе врятують.

Вказівники, стовпи закуті у кригу.

Також існує небезпека переохолодження, якщо у вас немає відповідного спорядження й одягу. Якщо не орієнтуєшся в горах, можна загубитися і замерзнути. І такі випадки трапляються у Карпатах.

Сніг буває досить глибокий.

«Бажано перші рази йти з людьми, які мають відповідний досвід, які були в горах і знають, що роблять. Також слід мати відповідне спорядження. В першу чергу, зручні і теплі черевики, комплект теплого одягу, наприклад, пухового, для стоянок, і легкого для ходьби (термобілизна, мембранна куртка). Під час ходьби замерзнути не вдасться. А от як тільки зупиняєшся, слід утеплюватися», - розповідають мандрівники.

Не провалюватися у глибокий сніг допоможуть снігоступи.

Де ночувати?

За їхніми словами, в горах можна ночувати у колибах, які стоять у різних місцях на хребті. Хоча вони не опалюються, однак захищають туристів від вітру і снігу, там тепліше і безпечніше, ніж просто у наметі. Колиби можна знайти на карті, але краще порадитися з тими, хто там бував, у якому зараз стані приміщення.

Поки йдеш, замерзнути не вдасться, а от під час тривалої зупинки слід утеплюватися.

Наприклад, на Чорногірському хребті колиба є під Говерлою (на підйомі зі сторони Петроса), під Петросом, на перемичці між цими двома горами.

Читайте також: 2 дні і 300 гривень, або Як здійснити захопливу бюджетну мандрівку зимовими Карпатами.

«Також у горах можна знайти туристичні притулки. Зокрема, на горі Пожижевська (Чорногірський хребет) є метеостанція та обладнаний туристичний притулок, де приймають туристів недорого. Там є опалення, газ, кухня. Також притулок, щоправда, без зручностей, є на Піп Івані. Там же є база рятувальників», - розповідає Наталя.

На вершині гори Піп Іван Чорногірський.

Щоб ночувати у наметі, треба бути достатньо підготовленим. Бажано мати штурмовий намет, який здатен витримати сильний вітер, а також теплі спальники, одяг та каремати.

Ночувати взимку в наметі не кожному під силу.

Також можна ночувати у «цивілізації» (у селі, на гірськолижному курорті чи інших придатних для цього місцях) і робити вилазки у гори на один день без ночівлі.

Взимку в Карпатах особливо гарно.

«Ретельно готуйтеся до трекінгу і не робіть необдуманих речей і. І тоді все буде добре», - кажуть досвідчені туристи.

Читайте також: Поради туристу. Щоб зимова подорож була в радість.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую