ye-logo.v1.2
15 Листопада, 2019

Подорожуємо Хмельниччиною. ТОП-5 туристичних куточків області 2017 року

Ксенія ЖУЖА Туризм 6509
У рейтинг потрапили переважно не дуже популярні серед туристів місця (крім Голубих озер)
У рейтинг потрапили переважно не дуже популярні серед туристів місця (крім Голубих озер). Фото: автора

Пропонуємо огляд матеріалів про туристичні об'єкти області, які набрали найбільше переглядів.

 Завершення року — це підбиття підсумків та планування нових проектів, в тому числі і подорожей. Пропоную згадати, куди ми разом з вами, дорогі читачі, віртуально подорожували протягом цього року (а хтось і реально відправлявся у слід за нами).

Ми визначили п’ять місць, матеріали про які набрали найбільше переглядів у рубриці «Подорожуємо Хмельниччиною». Цікаво, що більшість із них – маловідомі села.

Зауважу, що цей рейтинг не претендує на абсолютну авторитетність (та й в Хмельницькій області є багато цікавих місць, і об'єктивно визначити, які з них цікавіші, — не реально). Це лише найпопулярніші місця за результатами публікацій на сайті ye.ua у році, що минає.

Попереду ще багато цікавих місць, куди ми вирушимо разом з вами. А тому стежте за нашою рубрикою і побільше подорожуйте!

 

5. Село Купіль Волочиського району

У старовинному костелі зараз православна церква.

На п’ятому місці село Купіль Волочиського району. Свого часу воно розрослося до містечка із розкішним замком та гучними базарами, а потім «опустилося» до невеликого села.

І хоча від місцевого маєтку не залишилося жодного сліду, а від панського парку – лише кілька каштанів, тим не менш, Купіль зберігає пам’ять про славетніші часи. Тут досі можна побачити костел Успіня Пресвятої Богородиці, якому щонайменше 170 років, та старе польське кладовище із склепом родини Хилинських (Чілінських).


Склеп родини Хилинських.

Цікаво, що у Купелі раніше була і старовинна православна церква, названа на честь архістратига Михайла (збудована наприкінці ХІХ століття). Однак вона до наших днів не збереглася, а роль православного храму зараз виконує колишній костел.

Також тут дуже гарна природа. Недалеко від Купеля бере початок Південний Буг (у селі Холодець) та проходить через село, також тут є декілька ставків. А навколо – традиційні, але від того не менш гарні, безкраї поля. Мабуть, тому село і має таку гарну назву…

Читайте також: Костели Хмельницької області, які варто відвідати.

 

4. Каньйон річки Смотрич поблизу села Нігин

У каньйоні можна видертися на одну із товтр.

Четверте місце посіла дуже гарна місцина у каньйоні річки Смотрич – галявина біля села Нігин, що у Кам‘янець-Подільському районі. Місце це не лише мальовниче, а й малолюдне, адже доступне більше для піших туристів, ніж для автомобілістів.

Ця місцевість належить до національного природного парку «Подільські Товтри». Відпочиваючи у каньйоні Смотрича біля Нігина, ви зможете видертися на одну із товтр і насолодитися гарними краєвидами та цікавою ендемічною рослинністю (ендеміки – види, що ростуть лише в певній місцевості).


Тут можна покупатися або порибалити у Смотричі.

Крім того, на цій території розташована Залучанська печера – геологічна пам‘ятка місцевого значення. У ній можна зустріти великих павуків та маленьких кажанів.

 

3. Голубі озера на Славуччині


Можливо, ці озера назвали голубими тому, що у них відбивається блакитне небо?

Третє місце за голубими озерами, куди влітку вирушають сотні подолян та волинян на дикий відпочинок.

Голубі озера – це каскад із п‘яти водойм (дві досить великі і три менші) на північ від Славути, у кількох кілометрах від села Стригани. Розташовуються озера переважно в сосновому лісі, який іноді переходить у змішаний. Колись тут добували торф.

Озера глибокі, і глибина набирається швидко біля берега. Вода у водоймах прозора і прохолодна. Це забезпечують підземні джерела та піщане дно. Заходити у воду приємно, тут не застрягнеш по кісточку у мулі, як буває на Дністрі.


Захід сонця на Голубих озерах.

Місце це дійсно мальовниче, недарма воно манить туристів. Тут можна поєднати дикий відпочинок біля води, риболовлю, плавання, а також прогулянки сосновим лісом.

Читайте також: ТОП-10 туристичних куточків Хмельницької області 2016 року.

 

2. Неоготичний костел у Підлісному Мукареві


Костел розташовується на околиці села.

На другому місці село Підлісний Мукарів Дунаєвецького району. Воно розташоване вдалині від гучних трас, оточене мальовничими полями та лісами. Та головне, заради чого варто їхати у Підлісний Мукарів – це симпатичний і доглянутий костел. Збудований у середині ХІХ століття у неготичному стилі, храм добре зберігся до наших днів.

Костел спорудили на кошти парафіян, а ініціював будівництво священик Базилій Шах. У 1886 році храм був освячений на честь святого Йосипа.

Широкі простори навколоПідлісного Мукарева.

В радянські часи на мукарівський храм чекала така ж доля, як і багатьох інших. У 1990-х його повернули нечисельній католицькій громаді. Тоді ж єпископ Ян Ольшанський заново освятив храм, у ньому зробили ремонт та провели реконструкцію органа.

 

1. Аріанська каплиця на Білогірщині


Аріанська каплиця оточена людськими городами і полями.

На першому місці Аріанська каплиця – унікальна пам‘ятка не лише для Білогірщини чи Хмельниччини, а й для всієї України. Пам’ятка, що стоїть між селами Ямпіль і Тихомель, – єдина подібна в нашій країні, що збереглася до наших днів.

Каплиця, яку так і хочеться назвати вежею, така вона висока і могутня, розташована на широких просторах, на пагорбі над річкою Горинь. І від неї відкривається прекрасний краєвид.

Від Аріанської каплиці відкривається краєвид на безкраї простори.


Щоправда, хоч вежа і пам’яткою архітектури національного значення, вона перебуває у занедбаному стані і поступово руйнується.

Читайте також: Замки Хмельницької області, які варто відвідати.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую