ye-logo.v1.2

Подорожуємо Хмельниччиною. Непомітний храм у Требухівцях

Туризм 5705

Збудована двісті років тому, церква збереглася до наших днів.

 Кожен, хто направляється у Меджибіж з боку траси Хмельницький-Вінниця, неодмінно проїжджає село Требухівці. Воно так плавно переходить у Меджибіж, навіть здається, що це один населений пункт.

Поспішаючи до замку та інших цікавинок Меджибожа, подорожні часто оминають старовинну пам’ятку у Требухівцях. Так було зі мною багато разів. Пішки, на автобусі чи велосипеді я неодноразово йшла чи їхала повз цю церкву (а стоїть вона у центрі села, обабіч дороги!) і не звертала на неї уваги. Лиш згодом, дізнавшись про її існування в інтернеті, я нарешті оглянула пам’ятку.

Мурована церква Івана Богослова – архітектурна домінанта та справжня окраса села Требухівці.

Збудована вона у 1812-1818 роках на місці старої дерев’яної. Трохи згодом до невеликого однокупольного храму прибудували двоповерхову дзвіницю, квадратну у плані, та мурований паркан. Усе це разом складає єдиний ансамбль, який зберігся до наших днів.

  

Краєзнавець Ірина Пустиннікова (castles.com.ua) зазначає, що храм майже весь час був діючим, крім п’яти років у першій половині ХХ століття. Крім того, у селі, в куті Кринички, є джерело, яке пов’язують із засновником хасидизму Баал Шем Товом, котрий похований у Меджибожі.

Читайте також: 300-річна дерев’яна церква та гарна природа у Западинцях.

Церква Івана Богослова у Требухівцях пофарбована у блакитний і білий кольори, вона вдало височіє над навколишніми будинками і майже зливається із небом.

Небагато інформації дійшло до нас про цей храм, однак сама сакральна споруда добре збереглася до наших днів. Зараз селяни підтримують її у гарному стані.

Читайте також: Сторічна церква у Пилипах, збудована панським кухарем.

Як дістатися до села Требухівці

Дістатися до Требухівців дуже просто – будь-яким автобусом на Меджибіж. Можна також сісти у Хмельницькому у будь-який автобус на Летичів чи Вінницю і вийти на повороті на Меджибіж.

Від траси до храму у Требухівцях доведеться пройти трохи більше одного кілометра. Стільки ж залишиться до Меджибізької фортеці. А тому поїздку у Требухівці варто поєднати із відвідинами Меджибожа.

Читайте також: Музей пам’яті жертв Голодомору у Меджибожі: концептуально та емоційно.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую