ye-logo.v1.2
17 Лютого, 2020

Поради туристу. Трекінгові кросівки або черевики: як обрати туристичне взуття

Туризм 2087
У поході взуття має бути надійнішим, ніж для звичайного вжитку
У поході взуття має бути надійнішим, ніж для звичайного вжитку. Фото: автора

Якщо в повсякденному житті взуття здатне заподіяти незручність і біль, то що говорити про походи. Тут вибір правильного та надійного взуття особливо важливий.

 Хороше туристичне взуття має бути досить міцним, адже піддається серйозним навантаженням (в поході доводиться багато ходити різними поверхнями з важким рюкзаком за плечима). До того ж в дикій природі не зустрічаються майстерні з ремонту взуття, тому, якщо відклеїться підошва, її доведеться прив'язувати мотузкою або обмотувати скотчем.

Добре, якщо взуття має жорстку і пружну підошву, високу вологостійкість і жорстку конструкцію, яка максимально захищає ноги від травм. І звичайно ж, взуття повинне бути зручним, комфортним і розношеним. Тому ніколи не йдіть в похід в нових черевиках або сандалях, обов'язково розносіть їх у місті!

Читайте також: Як обрати термобілизну для активного відпочинку.

Особливу увагу слід звертати на розмір туристичного взуття. У процесі тривалої ходьби з навантаженнями кровообіг в ногах збільшується, і вони набрякають. Тому слід брати взуття на піврозміру більше. Але тільки не перестарайтеся, адже нога повинна надійно фіксуватися в черевику.

Види туристичного взуття

Трекінгові або туристичні сандалі принципово відрізняються від міських. Вони легкі, добре провітрюються, мають хороше зчеплення з поверхнею і високу міцність. Їх виробляють як спортивні фірми (таке взуття позначають «outdoor»), так і компанії, що спеціалізуються на туристичному спорядженні.

Читайте також: Який каркас і скільки літрів, або Обираємо рюкзак для походів.

Трекінгові сандалі чудово підійдуть для легких кількаденного походів в теплу пору року. Їх краще використовувати для ходьби рівною місцевістю і доглянутими гірськими стежками, де немає гострих каменів або кругляків. Також сандалі приємно надіти в якості змінного взуття на стоянці.


Туристичні сандалі чудово підійдуть для легких літніх походів. Фото: Prom.ua.

Трекінгові кросівки підійдуть для тих же цілей, що і сандалі, або навіть для складніших рельєфів. Вони краще захищають ногу, в тому числі, пальці від гілок або каменів, тримають гомілковостопний суглоб, зате не так добре вентилюються.


Кросівки краще захищають ногу, ніж сандалі. Фото: mir-vnutri-rukzaka.com.

Для літнього походу пересіченою місцевістю, з крутими спусками і сипучим камінням, краще купити полегшені черевики. Зроблені зі шкіри та міцної синтетики, з товстою підошвою і високою халявою, вони куди краще захищають ногу, ніж сандалі або кросівки.


Полегшені черевики часто схожі на кросівки, тільки з вищою халявою. Фото: kuluarpohod.com.

Трекінгові черевики підійдуть для складних багатоденних подорожей, переходів складним рельєфом і з важким рюкзаком. Верх такого взуття роблять зі шкіри та покривають гумою по всьому периметру, а для гарного відштовхування вологи використовують спеціальну мембрану. Підошва трекінгових черевиків має товстий амортизатор, а іноді - шкіряний або пластиковий супінатор для додаткової жорсткості. Форма підошви, як правило, має спеціальний вигин, щоб при русі стопа перекочувалася з п'яти на носок.


Трекінгові черевики покриті гумою по периметру. Фото: mir-vnutri-rukzaka.com.

Для високогірних маршрутів, альпіністських сходжень, особливо при низьких температурах, підійдуть ще більш високотехнологічні черевики, які іноді називають альпіністськими. Вони практично повністю фіксують рухливість стопи і гомілки. У них незручно ходити по горизонтальній поверхні, зате зручно підніматися скелями. У підошву вставляють спеціальні пластинки (металеві або дерев'яні) для максимальної жорсткості, а верх роблять з товстої шкіри або пластика.

Читайте також: Трекінгові палиці: які і навіщо.

Такі черевики відрізняються високою теплоізоляцією, яку забезпечують сучасні матеріали, що гріють навіть у вологому стані. А для відведення поту від ніг використовують різні мембрани.


Черевики для альпінізму. Фото: extremstyle.ua.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую