ye-logo.v1.2

Місто Лева — країна автентики, атракції та шедевральної архітектури На правах реклами

Туризм 18513
Погулявши вулицями Львова, можна поринути в його неповторну й дивовижну атмосферу
Погулявши вулицями Львова, можна поринути в його неповторну й дивовижну атмосферу. Фото: inlviv.in.ua

У цьому ми мали змогу переконатися на власні очі, відвідавши «культурну столицю України» в рамках прес-туру, організованого Українським журфондом за підтримки міського голови Львову.

 Це місто одне з тих, у які закохуєшся з першого погляду й назавжди. Блукаючи вузькими вуличками Старого Львова, навідуючись до його сувенірних крамничок та чисельних кав’ярень, ти немов переносишся в інший світ та в інший час. Аби побачити всі його принади та історичні перлини не вистачить навіть три дні, адже в ньому незчисленна кількість прихованих від туристів місць, які хочеться відкривати й пізнавати знову й знову! Обов'язково варто походити тут пішки знаменитою бруківкою. Лише так можна відчути дивовижну атмосферу міста з його величними соборами й місцевим колоритом. Сміливо заходьте в кожну арку, досліджуйте кожен закуток та прохід. Тут стільки «потаємних» провулків, атмосферних двориків і сюрпризів, що їхнє дослідження нагадує захопливий квест.

Блукаючи вузькими вуличками Старого Львова, ти немов переносишся в інший світ та в інший час.

Університет, який благословив сам Папа Римський!
Український Католицький Університет (УКУ) успадкував і продовжує наукову діяльність Греко-Католицької Богословської Академії, яку створив у 1928-1929 роках у Львові Митрополит Андрей Шептицький, а очолив його перший ректор о. Йосиф Сліпий. Наразі власниками УКУ є їхні нащадки. Це чи не єдиний заклад в Україні, який отримав благословіння від Папи Римського — Івана Павла ІІ. Сучасні будівлі університету спроектовані німецькою компанією, а на території, окрім колегіуму розташовуються модернова сучасна бібліотека та неймовірної краси університетський храм Святої Софії — Премудрості Божої.

Університетський храм Святої Софії — Премудрості Божої.

Унікальність університетської бібліотеки в тому, що кожен турист у будь-який момент може скористатися її послугами, придбавши одноденний читацький квиток усього за 40 гривень. Знижку можуть отримати люди із соціальними пільгами, а також ті, які працюють у сферах освіти, науки, охорони здоров’я, культури й ЗМІ. В бібліотеці зібрано найповніше зібрання богословських книг. Весь бібліотечний фонд розташовано за тематикою. До прикладу, на другому поверсі розміщується художня й мистецька література. Найстарішим книгам в бібліотеці близько 400-500 років! Тут є навіть колекція нот племінника Баха. Ще одним ноу-хау закладу є абсолютна самостійність читачів. Бібліотекарі не виконують традиційну роботу пошуку книг і ведення формулярів, вони можуть лише порадити або допомогти підібрати книгу за смаком.

В бібліотеці УКУ є зручні затишні кабінки, в яких можна усамітнитися й плідно попрацювати.

У читацькому залі кожен обирає собі будь-яке зручне місце: на підвіконні, підлозі, за загальними столами або ж в особистих кабінках. Прочитавши книгу, читач повинен поставити її на спеціальну полицю, а не на місце де взяв для того, щоб книги не плуталися між собою за тематикою. Також, якщо читач не встиг доопрацювати книгу, він може залишити її на столі з запискою бібліотекарю і наступного дня вона стоятиме там де її залишили.

«FESTrepublic» — холдинг емоцій та креативу
У Львові є заклади, слава про які розлетілася далеко за межі нашої країни. До таких належать «Львівська майстерня шоколаду», «Львівська копальня кави», «Львівські пляцки», арт-центр «Дзиґа», театр пива «Правда», «Пошта на Друкарській» та ресторан «Криївка»... Проте мало хто здогадується, що з’явилися вони на світ завдяки одним і тим самим людям — Юрку Назаруку, Дмитру Герасимову та Андрію Худо. А креативним осередком цих закладів є територія колишнього склозаводу «Галичскло», а нині «FESTrepublic». Поруч із Замковою горою, на площі у 2 га постійно відбуваються різноманітні фестивалі (пива, вінілів, кави тощо), освітні вечірки, тематичні івенти. Тут виступають топові діджеї зі всього світу та українські популярні гурти. На території є дитячі майданчики та дитячий садочок, у якому постійно працюють аніматори, що дуже зручно для батьків, які можуть відпочивати й не хвилюватися за своїх нащадків.

Як запевняють власники холдингу, все розпочалося з «Криївки» — ресторану який знайомить відвідувачів з історію УПА. Потім один за одним почали відкриватися інші ресторани — «Мазох-Cafe», реберня «Під Арсеналом», «П’яна Вишня», галицька жидівська кнайпа «Під Золотою Розою», ресторація-музей «Гасова Лямпа», «Грильова ресторація м’яса та справедливості», кнайпа «Пструг, хліб та вино»... Всього в холдингу зараз 25 ресторанів і близько 25 проектів серед яких пекарня «Братванка», «Гончарня на Знесенні Поттерчуків», «Школа вільних та небайдужих», «Видавництво Старого Лева, «Кондитерка на Лемківській» тощо. Навіть зелень для своїх закладів у холдингу вирощують власноруч, влаштувавши на даху однієї з будівель город просто неба, яким опікується досвідчений садівник.

"Видавництво Старого Лева" - одне з дітищ холдингу емоцій.

Від Австро-Угорського банку до розкішного готелю
Львів’яни не лише пишаються своєю історичною спадщиною, але й вміють її зберігати. Живим прикладом цього є готель «BANKHOTEL». Розташовується він в історичній частині Львова в реконструйованій будівлі колишнього Австро-Угорського банку, філія якого була зведена в період бурхливого економічного розвитку міста (1870-1914 рр). Її проектуванням займалися талановиті архітектори Едмунд Жихович і Міхал Лужецький. Основна ідея, що лягла в проектування готелю, максимальне збереження історичного вигляду будівлі, як архітектурної пам’ятки. До наших часів збереглися вестибюль із мармуровими сходами та вітражі. Також не зазнали змін підлога з кераміки й декоративне оздоблення стін з автентичними карнизами.

Вночі будівля готелю виглядає казково!

На території готелю на постійній основі діє виставка двох арт-проектів відомого архітектора Віктора Кудіна — «Банкноти і шаги» та «Монети». Гості готелю та відвідувачі виставки мають нагоду ознайомитися з банкнотами, які були в перебігу в Українській Народній Республіці, а саме можуть дізнатись про особливості кожної з них, хто був їх автором, де вони друкувалися. Проект «Монети» ілюструє ювілейні монети, що випускає Національний банк України.

«SoftServe» — ІТ-компанія, яка робить Львів «розумним містом»
В Україні більшість великих компаній не мають належно сформованої інфраструктури й не захищені належним чином, люди не достатньо навчені, бо компанії досі не розуміють наскільки це важливо і що в це потрібно інвестувати. Що не скажеш про «SoftServe», яка прийшла до усвідомлення цієї істини ще на початку свого існування. Ця ІТ-компанія співпрацює зі Львовом у контексті програми «smart city» — «розумне місто». Нещодавно вона підписала партнерську угоду з керівництвом міста про розробку системи розумної парковки у місті Лева. А саме, «SoftServe» встановили сенсорні датчики на декількох паркінгах, які аналізують трафік, збирають дані, щоб потім розробити рішення, що допоможуть мешканцям міста за допомогою мобільного телефону побачити найближчу вільну парковку, а місту розуміти, що відбувається на вулицях.

В львівському офісі компанії працює понад дві тисячі "ІТ-шників".

«SoftServe» — це найбільша українська IT-компанія, яка стала глобальною. Наразі ми маємо два головних офіси: у Львові, де працює основний менеджмент, та в Остіні, штат Техас — розповідає менеджер із комунікації Марічка Кучеренко. — Загалом наші бізнес офіси розташовані в 40 містах 12 країн світу. В нас працює понад 7 тисяч працівників, 6500 з яких — в Україні. Ми розробляємо програмне забезпечення, надаємо послуги з консалтингу для великих компаній і різних стартапів по цифровій трансформації бізнесу, по інноваційних рішеннях. Також компанія працює з найсучаснішими останніми технологіями, які є на IT-ринку. Проте найбільше пишаємося, що ми одні з перших в Україні заснували корпоративний університет для інтенсивного навчання працівників і ця установа працює вже понад 10 років! Також у нас є школа лідерства, де наші працівники вивчають маркетинг та управлінські дисципліни для того, щоб бути ефективними керівниками».

З Лемківщини на Бойківщину, з Гуцульщини на Буковину...
Не всі туристи здогадуються, що відвідати всі ці західноукраїнські етнографічні регіони та ознайомитися із їхнім побутом можна буквально за один день! Таку чудову можливість також люб’язно дарує нам Львів у своєму музеї народної архітектури й побуту імені Климентія Шептицького (у народі — Шевченківський гай). «Раніше ця територія називалася Кайзервальд, оскільки тут любив полювати цісар Австро-Угорщини – Франц Йосиф I. Уже в 1960 роках місцину почали називати Шевченківський гай, оскільки неподалік встановили скульптуру Тараса Шевченка, — розповідає працівниця музею Ольга Хімій. — Музей був створений у 1971 році й представляє архітектуру Західної України. На площі 36 га розташувалися невеличкі міні-села, які презентують західноукраїнські етнографічні регіони. Серед них: Лемківщина, Бойківщина, Гуцульщина, Буковина, Полісся, Поділля, Волинь, Покуття, Львівщина тощо. Всі об’єкти побудовані переважно з дерева. З понад 120 пам'яток архітектури із західних областей України 6 — це дерев'яні церкви: 2 бойківські, лемківська, буковинська, подільська, галицька, дерев’яний костел і капличка. В них і донині проводяться богослужіння, на які приходять люди з усього міста. Музей має одну з найбільших колекцій сакральної архітектури в Україні. Найстаріший експонат — селянська хата 1749 року.

На території музею функціонує шість церков, які сюди привезли з різних куточків України.

 Світлан ЯСЬКОВА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую