ye-logo.v1.2
2 Червня, 2020

П’ять фактів про унікальну подорож двох хмельничан Європою на велосипедах

Туризм 2725
Сьогодні Сергій Толстіхін і Юля Мазур презентували проект 80 днів на велосипеді за сонцем
Сьогодні Сергій Толстіхін і Юля Мазур презентували проект 80 днів на велосипеді за сонцем. Фото: автора

80 днів на велосипеді за сонцем – такий проект презентували сьогодні у Хмельницькому.

Двоє хмельничан Сергій Толстіхін та Юлія Мазур анонсували вело подорож велосипедом тривалістю 80 днів. Хоча спочатку, зізнається Сергій, планували днів на 30.

«В зошит записували плани і замість цифри 30, якось випадково намалювалася 80… ми вже й не стали виправляти», – жартує Сергій і додає: головне, щоб Юля не злякалася.

Сьогодні, 11 травня анонсували проект, поділилися деталями подорожі та розповіли в чому її унікальність.

1. Маршрут велоподорожі проляже через 22 країни

Загалом, подорож тривалістю 80 днів буде складатися із трьох частин. Перша триватиме десять днів і стартує уже завтра. Друга – головна – триватиме 60 днів і розпочнеться орієнтовно 20 липня. А третя, заключна відбудеться восени. Про точну дату, каже Сергій, говорити поки зарано.
Маршрут охопить такі країни: Україна, Польща, Словенія, Угорщина, Румунія, Молдова, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, Франція, Швейцація, Ліхтенштейн, Австрія та Чехія.

2. Сто кілометрів в день

Саме стільки орієнтовно планують проїжджати велосипедисти. Сергій каже, середня швидкість їзди буде десь 15 кілометрів на годину. Загальна протяжність маршруту – понад сім тисяч кілометрів. Протягом усього періоду ночуватимуть і в наметах, і в помешканнях людей, які приймають туристів через платформи Couchsurfing.

3. Три місії велоподорожі

Окрім головного – проїхати велосипедом країни, де Сергій і Юля ще не бували, є головні цілі.
«Ми хочемо в наші «покатеньки» внести користь не лише для себе і для фотоальбому в соцмережах, але й для суспільства. Тому ця подорож буде особливою. Наша велоподорож матиме три головні місії: туризм, громадська активність та відновлювальна енергетика», – каже Сергій Толстіхін.

Він пояснює, що планують вивчати зелений туризм, як він розвивається та його особливості у Європі і впроваджувати кращі практики тут, на Хмельниччині.

«Наша мета, щоб українські та закордонні туристи приїздили до України і вивчали її, насолоджувалися красою. Оскільки ми займаємося ще й громадською роботою, то друга мета – зустрічі з українцями у більшості країн, які ми проїжджатиме. Будемо налагоджувати зв’язки, вивчати чим живуть українці за кордоном, чи планують повертатися додому і заохочуватимемо інвестувати зароблені кошти в Україні. Зокрема, у відновлювальну енергетику, що і є нашою третьою важливою місією», – пояснює Сергій Толстіхін.

Отакими велосипедами хмельничани мандруватимуть Європою

4. Велоспільнота має «довбити» Укрзалізницю

Велоподорож стартує з Литви. Чому не з Хмельницького? Сергій каже, що шлях від нашого міста до Перемишля вони долали вже разів зо п’ять і немає сенсу витрачати на нього час ще й цього разу. Краще дістатися до нової країни автобусом і звідти вже вирушати велосипедами.

«На жаль, Укрзалізниця заборонила перевезення велосипедів в Інтерсіті, хто ми із задоволенням скористалися б їхніми послугами. Вважаю, що це дуже великий мінус для України і вся велосипедна спільнота має "довбити" Укрзалізницю, щоб забезпечила потяги вагонами для велосипедистів», – зізнається Сергій.

5. Головна «фішка» поїздки – сонячна панель

Двоє туристів, на двох велосипедах і з одним причепом – сонячною панеллю. Саме завдяки цій панелі Сергій і Юля заряджатимуть свої ґаджети. Сама конструкція важить близько восьми кілограмів, але з речами буде важчою, бо слугуватиме також місцем для багажу. Сонячну панель надали партнери – завод виробник.

«Ми не плануємо стовідсотково заряджатися лише від сонячної панелі, але максимально, наскільки її вистачатиме. Тим самим випробуємо її потужності», – каже Сергій і зізнається, поки не зустрічав випадків, щоб із сонячною панеллю їздили велосипедисти, лише на моторолерах. Тому наші хмельничанни можуть здивувати своєю мандрівкою не лише європейську, але й світову спільноту.
 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую