ye-logo.v1.2
13 Серпня, 2020

У Кам’янці-Подільському продовжують відновлювати аварійний мур фортеці

Туризм 1874
Завершити роботи планують цього року
Завершити роботи планують цього року. Фото: з фейсбуку Михайла Сімашкевича

Пам’ятка зазнала руйнування два роки тому.

У Кам’янці-Подільському продовжують відновлювати мур західної частини стіни Північного бастіону Старої фортеці. Роботи розпочали ще торік в червні, в супроводі археологічного нагляду. Тоді улітку під час роботи археологи виявили залишки давнього оборонного валу, який було досліджено. Наразі протиаварійні та відновлювальні роботи продовжуються.

«Це завершальний етап робіт з відновлення. Їх розпочали минулого року і нині продовжуємо. Наразі з міського бюджету виділений останній транш коштів з тих, які передбачені проектом відновлення пам’ятки, - 1,8 мільйона гривень. Їх має вистачити на протиаварійні роботи. В кінцевому результаті буде відбудована стіна та проведені роботи з благоустрою території, яка є одразу за стіною, та роботи з водовідведення», - розповідає директор Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександр Заремба.

І зазначає, що на решти ділянках фортеці гостроаварійних ділянок немає. Поточні ремонти музей-заповідник виконує власним коштом.

Роботи розпочали ще торік в червні, в супроводі археологічного нагляду.

Нагадаємо, згідно з тендерною процедурою, відновити мур фортеці мають за 3,8 мільйона гривень

Мур фортеці, зазнав руйнувань у лютому 2018-го. Тоді фахівці називали декілька причин. Серед них – неякісне виконання робіт під час попереднього відновлення стіни (близько ста років тому). У 1919 році тут був великий вивал, і тоді його заклали так, як вважали за потрібне. Як виявилося, розчин був практично одна земля. Тож ця частина муру вже неодноразово сипалася в ХХ столітті. Тому, за сучасним проектом відновлення було вирішено, що стіну краще розібрати і відновити повністю. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення

Відпочивай і подорожуй

  Так  Ні, дякую