ye-logo.v1.2

У Меджибожі підняли з 15-метрової глибини кам’яні оздоби палацу Сенявських XVI століття

Туризм 8871
Знайдені кам
Знайдені кам'яні фрагменти оздоблення палацу в іонічному стилі: одвірки, карнизи, підвіконня. Фото: зі сторінки заповідника «Межибіж» у фейсбуці

Палац був перебудований у ХІХ столітті.

Меджибізька фортеця з нетерпінням очікує на відвідувачів. Щоправда, через загальноукраїнський карантин, пов’язаний з поширенням коронавірусу, наразі не відомо, коли відбудеться відкриття туристичного сезону. Хоч планували його на кінець квітня. Тим не менше, у фортеці археологи продовжують вичищати та досліджувати підземелля. А також науковці готують виставку цікавих артефактів, яку можна буде згодом побачити у виставкових залах фортеці.

«До виставки готуємо предмети, які були знайдені під час розкопок на території фортеці протягом останніх 50-ти років. За ці роки знайдено дуже багато. Раніше цих речей не показували, вони зберігалися в наших фондах. А оскільки у фортеці й надалі продовжуються археологічні дослідження, то маємо і нові цікаві знахідки», - розповідає Олег Погорілець, директор Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Читайте також: У Меджибожі під час реставрації натрапили на сенсаційну знахідку.

Так, нещодавно, під час розкопок між палацом Сенявських і Круглою вежею, археологи натрапили на знахідки, про які навіть не могли здогадуватися.

Під час розкопок між палацом Сенявських і Круглою вежею, археологи натрапили на цікаві знахідки. Фото: зі сторінки заповідника «Межибіж» у фейсбуці.

«Це кам’яні оздоби палацу Сенявських, якими він був прикрашений за часів будівництва в XVI столітті. Вони не збереглися, адже в середині ХІХ століття палац був перебудований. І усі ці елементи або використали повторно як будматеріал, або просто викинули. Саме в одному з таких місць, яке слугувало як смітник, на глибині майже 15 метрів ми на них і натрапили. Це і величезні фрагменти кам'яної колони, кам'яні фрагменти оздоблення палацу в іонічному стилі: одвірки, карнизи, підвіконня. А головне - портал парадного входу до палацу, який був знищений в ХІХ столітті…», - розповідає Олег Погорілець.

Це кам’яні оздоби палацу Сенявських, якими він був прикрашений за часів будівництва в XVI столітті. Фото: зі сторінки заповідника «Межибіж» у фейсбуці.

Що цікаво, на одній зі знайдених кам’яних плит науковці натрапили на герб, який за стилістикою датується XVI століттям. Це Одровонж – герб, яким користувалися багато польських родів.

«Маємо надію, що розгадаємо, хто ж його викарбував на цьому підвіконні. Там збереглося дві латинських літери S. Словом, маємо нову загадку, яку треба розгадувати та досліджувати», - каже Олег Погорілець.

І додає, що окрім розкопок, наразі також ведуться роботи і з накриття вежі, дах якої відтворюється за гравюрами ХІХ століття.

В середині ХІХ століття палац був перебудований, і такі елементи або використали повторно як будматеріал, або просто викинули. Фото: зі сторінки заповідника «Межибіж» у фейсбуці. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую