ye-logo.v1.2

Подорож вихідного дня. П’ять красивих і незвичних місць поблизу Хмельниччини

Туризм 19856
Куди поїхати на вихідні
Куди поїхати на вихідні. Фото: з архіву

Добірка мальовничих місцин для одноденної мандрівки.

Навколо Хмельницької області є безліч цікавих, мальовничих місць, вартих уваги кожного мандрівника. Деякі з них давно полюбилися туристам і користуються неабиякою популярністю. Є й такі, що не надто відомі, від того їхні краєвиди стають ще більш особливими.

Відвідати місцини, де можна побути в гармонії з собою і світом, побачити неймовірну красу природи, не зіпсовану людською діяльністю – гарний спосіб отримати порцію релаксу на вихідних та набратися сил на весь наступний тиждень. Тому ми підготували нову добірку цікавих місцин поблизу Хмельниччини, які можуть вам сподобатися.

До теми: Топ-6 замків і палаців поблизу Хмельниччини

Базальтові стовпи

Базальтові стовпи на Рівненщині. Фото: з архіву

Унікальне творіння природи можна побачити на Рівненщині. Незвична геологічна пам'ятка природи місцевого значення під назвою «Базальтові стовпи» розташована в Костопільському районі. Щільні кам’яні ряди колон-багатогранників вражають своєю монументальністю і геометричним досконалістю.

Це диво природи можна побачити в селі Базальтове, де вже багато років видобувають базальт, який використовується в будівництві. Деякі кар'єри там затоплені, тож в поєднанні зі смарагдовою водою базальтові стіни виглядають особливо ефекто.

Як дістатися

Не зважаючи на туристичну привабливість цих місцин, інфрастурктура тут не розвинута, а дорога не найкраща. Від Хмельницького до Базальтових стовпів відстань 250 кілометрів. Дорога автівкою займе до чотирьох годин. Автобусом доведеться їхати з пересадками: спочатку до Рівного, потім до Костополя (35 кілометрів), а звідти – до сіл Базальтове або Берестовець (20 кілометрів).

Печера Млинки

Мандрівка кам'яними тунелями, висота яких коливається від пів метра до 20-ти. Фото: з архіву

Для тих, хто хоче випробувати свої сили і не боїться замкненого простору, пропонуємо відвідати гіпсову печеру на Тернопільщині. яка розташована біля села Залісся, неподалік Чортокова.

Печера являє собою лабіринт довжиною майже 50 кілометрів із численними ходами, залами та розпорами, де можна побачити різнокольорові кристали, сталагміти і сталактити. Її дослідження й сьогодні не припиняються, тому періодично відкриваються нові ходи. Оскільки в печері незалежно від пори року температура повітря тримається на позначці 9,8 градуси, а вологість повітря складає 80-100%, їхати на екскурсію в Млинки можна й взимку. При відносно не високій температурі мерзнути під час походу вам не доведеться.

Без провідника у печеру заборонено ходити, тому вхідні двері там на замку. Інструктори пропонують маршрути різної складності.

Як дістатися

До Млинків з Хмельницького близько 150 кілометрів, автівкою їхати близько двох годин. Якщо ви без авто, добратися до печери можна електричкою «Тернопіль-Іване-Пусте», що йде через Чортків. Далі від зупинки потягу доведеться йти близько пів години пішки. За таким же рейсом в селі Залісся зупиняється автобус. Багато мандрівників добираються потягом до Чорткова, а далі замовляють таксі.

Русилівські водоспади

Висота найвищого водоспаду сягає 12 метрів. Фото: з архіву

Випробувавши свої сили в лабіринтах печери Млинки, можна трохи порелаксувати у більш спокійному місці. Поруч з селом Русилів Бучацького району, що на Тернопільщині, розташувалися однойменні водоспади, простягнуті в трикілометровому каньйоні. Каскад складається з близько п’ятнадцяти водоспадів, які спадають з висоти від півтора до дванадцяти метрів.

Насправді, це диво природи не надто популярне серед туристів. Дорога до села кепська, асфальту немає, а громадський транспорт не ходить. Тому найкращий варіант – власна автівка.

Як добратися

До Русилова від Хмельницького трохи більше 180 кілометрів. Своєю автівкою краще їхати через Тернопіль. У Бучачі повернулти на вказівнику «На Золотий потік», а далі до Русилова якихось 20 кілометрів. Парадний заїзд до водоспадів через село Соколів, проте можна заїхати в Русилів. Якщо їхати автомобілем немає можливості, з Хмельницького на Бучач можна добратися автобусом. Поїздка триватиме до п’яти годин. Але від Бучача до Русилова доведеться все ж добиратися автостопом.

Заліщики – місто-півострів

Заліщики оточені водами річки. Фото: Сергія Зиська

Популярне серед туристів містечко на Дністрі у Тернопільській області. Заліщики розкинулися у природному річковому вигині. Дністер у цьому місці вигинається майже на 360 градусів і утворює петлю. І з сусідніх пагорбів відкривається неймовірний вид на Заліщики, оточені водами могутньої річки.

Через незвичне розташування ці місцини вже давно стали улюбленими фотозонами мандрівників. Крім гарних краєвидів, у Заліщиках можна переглянути також пам'ятки архітектури. У місті розташовані палац Бруніцьких, костел святого Станіслава, синагога кінця XVIII – початку ХІХ століття і старі кам'яниці. А ще в Заліщиках є Нижній або Панський парк. Його вважають одним з найстаріших на Тернопіллі.

Урочище Червоне: Руїни палацу та Джуринський водоспад

Джуринський водоспад вважається найвищим на рівнинній Україні. Фото: з архіву
Від палацу також залишилося дві башти. Фото: з архіву

Тут в неймовірній гармонії поєдналася краса природи і залишки людської діяльності. Це два головних об‘єкти урочища, що привертають увагу подорожніх, - залишки Червоногородського палацу та мальовничий Джуринський водоспад. 

Палац мало цікавить більшість обивателів, тому навіть у розпал літнього сезону там тихо і малолюдно. А от водоспад у теплі літні дні перетворюється у справжній атракціон. Вздовж річки стоять намети та облаштовані цілі кемпінги, тут продають їжу, сувеніри, навіть є батути. А біля водоспаду іноді утворюється черга, стільки охочих приїздить спробувати на своїх спинах природне джакузі.

Як добратися до Червногорода (урочища Червоного)

Від Хмельницького до села Нирків (найближчий населений пункт до водоспаду і палацу) близько 150 км на південний захід. У Ниркові слід буде спуститися серпантинною дорогою донизу (їдьте обережно, а в дощ чи великим автобусам краще взагалі не спускатися!), і ви опинитися біля дитячого табору. Наліво замок, направо і вниз – водоспад.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую