ye-logo.v1.2

У Хмельницькому розробили перший аудіогід містом

Туризм 1728
У розробці ще один туристичний маршрут
У розробці ще один туристичний маршрут. Фото: ілюстративне з архіву

Туристична новинка пропонує поринути в історію старого Проскурова.

Відтепер історичними локаціями Хмельницького можна прогулятися під супровід аудіогіда. Маршрут, який знайомить з історією міста, розробили у Туристично-інформаційному центрі Хмельницького. На цьому зупинятися не збираються, у планах - перекласти презентований маршрут кількома мовами і розробити ще один, цього разу гастрономічний, аудіогід.

«У тих, хто приїжджає у Хмельницький, одразу виникає питання: «що подивитися?» Хтось шукає інформацію у Вікіпедії або ще десь, але це не зовсім зручно. У світі ж є безкоштовна платформа «izi.travel», яка має функцію аудіогіда. Це популярний міжнародний додаток. В ньому є десятки тисяч аудіогідів по всьому світу, а власне у Хмельницькому не було жодного. Ми створили перший, - говорить директор Туристичного-інформаційного центру Сергій Толстіхін. – Фактично, це як звичайний екскурсовод, який водить тебе за певним маршрутом і розказує цікавинки, показує різні будівлі, розповідає їхню історію».

Скористатись аудіогідом можна за посиланням, або завантаживши застосунок на свій смартфон. Як зазначає Сергій Толстіхін, додаток визначає ваше місцезнаходження і одразу відображає розроблений маршрут. У Хмельницькому на створеному маршруті нанесено18 локацій. Серед них: особняк Михайла Шильмана, Олексіївське училище, ілюзіон «Модерн», Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр Старицького, музей-кав’ярня «Слон», обласний художній музей, набережна річки Південний Буг, композиція «Космос», сквер Шевченка, парку Чекмана та інші.

«Потрібно піти на початок туру, карта показує куди далі рухатись. Аудіогід автоматично визначатиме де ви і розповідатиме про локацію», - говорить Сергій.

З часом кількість маршрутів з аудіогідом в обласному центрі буде збільшуватися. Зараз у розробці наступний маршрут, який називатиметься «Кулінарний (або смачний) Проскурів». «Ми зробимо маршрут по локальній подільській гастрономії. Це будуть якісь цікаві хмельницькі заклади, де можна скуштувати не банальні страви, а щось незвичне, цікаве», - пояснює Сергій.

Варто зауважити, що пропонована платформа має підтримку різних мов, однак українського інтерфейсу сервіс не має. Водночас самі аудіоекскурсії в Хмельницькому озвучені рідною мовою.

До теми: Фігури Мазура, хрінові цукерки. Чим приваблюватимуть туристів у Хмельницький.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую