ye-logo.v1.2

Як у Вроцлаві і Києві: у Полонному промаркують історичні об’єкти

Туризм 2806
У рамках проєкту громади-переможці будуть розробляти власні локації, свій неповторний дизайн малих пластичних форм, пов
У рамках проєкту громади-переможці будуть розробляти власні локації, свій неповторний дизайн малих пластичних форм, пов'язаних з історією та культурою свого міста. Фото: з архіву автора

Проєкт Полонного щодо маркування території, увійшов у пятірку переможців і буде підтриманий Українським культурним фондом.

«Полонська міська громада увійшла до 5 переможців конкурсного відбору в проєкті «Розробка методології маркування історичних атракцій в малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє», — повідомляє на своїй сторінці директор відділу культури і туризму Полонської міської ради Тетяна Ярославська.

За її словами, у конкурсі взяло участь 46 учасників з 22 областей України, але переможців обрали лише п’ять, серед них і Полонне.

У рамках проєкту громади-переможці будуть розробляти власні локації, свій неповторний дизайн малих пластичних форм, пов’язаних з історією та культурою свого міста.

Як пояснює спеціаліст відділу культури та туризму Вікторія Зінчук, в рамках проєкту буде розроблена і методологія маркування, і комунікаційна стратегія, і таблички, вказівники та малі архітектурні форми.

«Має бути розроблена методологія маркування історичних будівель і місць, які ми хотіли б відзначити для туристів. От наприклад, у Вроцлаві по місту встановили карликів. А щоб допомогти туристам відшукати, а там їх майже 350, створили спеціальну карту, яку можна придбати у пунктах туристичної інформації. А в Києві встановили таблички із QR-кодами, відсканувавши які можна прочитати про історичне місце чи об’єкт, або ж знайти екскурсовода, який поряд і зможе про все розповісти», — пояснює Вікторія Зінчук і додає, що схоже маркування, а також якісь свої родзинки, планують розробити і в Полонному.

У Вроцлаві (Польща) встановлено близько 350 карликів по всьому місту. Фото: mynaszlaku.pl
У Вроцлаві (Польща) встановлено близько 350 карликів по всьому місту. Фото: mynaszlaku.pl

Промаркувати планують як історичні будівлі та місця, так і повноцінні розроблені, але ще маловідомі маршрути для туристів.

Вікторія пояснює, що маркування планують також поєднати зі ще одним проєктом, який подали на конкурс Українського культурного фонду — розробкою QR-квесту із доповненою реальністю.

«Стосовно термінів реалізації усього задуманого, поки не можна сказати точно. Перша зустріч щодо реалізації проєкту відбудеться 12 березня. Тоді ми вже складемо план дій, графіки і буде зрозуміло, коли які роботи будуть виконуватися. Дуже хочемо зробити все до Дня міста», — каже Вікторія Зінчук.

До речі, Полонне цьогоріч відзначає 1025 років і цю дату внесли до Постанови Верховної Ради «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році» як таку, що «відзначається на загальнодержавному рівні з метою консолідації та формування історичної свідомості Українського народу».

Проєкт «Розробка методології маркування історичних атракцій в малих містах України. Культурна інтервенція в минуле заради подорожі в майбутнє» реалізується Асоціацією сільських, селищних рад та об’єднаних громад України в партнерстві з Державним історико-культурним заповідником міста Острога за фінансової підтримки Українського культурного фонду.  

Читайте також: Будинок в Полонному, де гостювала Леся Українка, плануть перетворити на культурний осередок

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую