ye-logo.v1.2

Поблизу Бакоти планують організувати простір-хостел для літніх пленерів і резиденцій

Туризм 4285
На Бакоті планують проводити мистецькі резиденції та пленери
На Бакоті планують проводити мистецькі резиденції та пленери. Фото: Надані авторами ідеї.

Під простір-хостел облаштують школу, яка не функціонує.

Реалізувати ідею взялися організатори фестивалю «Respublica» — ГО «Територія».

Туристичний мистецький простір-хостел планують організувати на Бакоті, в селі Гораївка. Як розповідає автор ідеї Андрій Зоїн, весь проект — це ревіталізація недіючої школи на Бакоті та трансформація її в місце, яке стане осередком для митців, шукачів тиші та відпочинку від мегаполіса, та для туристів, які завітають на Бакоту. 

За словами Андрія Зоїна, приміщення школи, яке планують облаштувати під простір-хостел, багатофункціональне: має електрику, воду та багато кімнат, які можна обладнати під території для майстеркласів, різних проєктів, а також обладнати кімнати для сну, санвузли і кухню.

Підтримку місцевої влади та громади автори отримали, тепер планують залучити частину коштів від усіх бажаючих і другу частину — від Міжнародного Фонду «Відродження».

Для того, щоб підтримати ідею варто зробити внесок на Спільнокошті. Від того, яку суму назбирають від бажаючих підтримати проєкт залежить і суму, яку додасть Фонд «Відродження». На Спільнокошті автори планують зібрати 100 тисяч гривень. Якщо зберуть всю необхідну суму, то стільки ж додасть «Відродження». У тому, що вдасться зібрати 100 тисяч гривень, Андрій не сумнівається, адже каже — це вже третій їхній проєкт, на реалізацію якого вони збирають гроші саме таким чином. А Бакоту любить чимало людей, тому в підтримці автори не сумніваються.

Приміщення школи, яке планують облаштувати для проведення мистецьких резиденцій. Фото авторів ідеї.

«Бакота у 2020 році зайняла перше місце серед туристичних місць України за результатами пошукових запитів Google. Відірваність від мегаполісів та унікальний мікроклімат подібний до кримського спричинили появу великої кількості рідкісних птахів, звірів та рослин, занесених у Червону книгу, що в свою чергу викликало зацікавленість туристів до регіону. А наш простір існуватиме як природний організм, адаптуючись до нових ідей резидентів, партнерських ініціатив та приймаючи на ніч втомлених, але щасливих туристів», — розповідає Андрій.

До речі, минулого року на Бакоті зняв кліп відомий артист Сергій Бабкін, а також знімали програму «Орел і Решка».

Читайте також: Невідома Бакота: про що пам'ятають і чому їдуть сюди щороку жителі неіснуючого села

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую