ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Реставрацію палацу в Меджибожі продовжать: з обласного бюджету планують виділити декілька мільйонів

Туризм 1595
Над відбудовою палацу в Меджибожі реставратори працюють вже кілька років поспіль
Над відбудовою палацу в Меджибожі реставратори працюють вже кілька років поспіль. Фото: з архіву

Над відбудовою палацу працюють вже кілька років поспіль.

Протиаварійні та реставраційні роботи на об’єктах Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» цього року знову планують продовжити. З обласного бюджету на ці роботи заплановано виділити 9 мільйонів 813 тисяч гривень. Відповідний проєкт рішення пропонуватимуть на розгляд депутатів під час внесення змін до обласного бюджету на 2021 рік на черговій сесії Хмельницької обласної ради, яка запланована на 8 квітня.

Як зазначається у проєкті рішення, 7 мільйонів 322 тисячі гривень планується витратити на реставрацію палацу Сенявських-Чарторийських XVI століття, який має статус пам’ятки архітектури національного значення, з пристосуванням під музей. За ці кошти мають влаштувати покрівлю з утепленням, провести відновлення та реставрацію стін та карнизів фасадів, відновити декоративні елементи оздоблення фасадів, провести реставрацію віконних прорізів та сходових клітин тощо.

Понад мільйон гривень, за умови виділених коштів, витратять на реставрацію південного оборонного муру (складова частина пам’ятки архітектури національного значення XVI століття) з реабілітацією пристінних оборонних та господарських будівель і споруд. За рахунок вказаних коштів планується виконати земляні роботи під археологічним наглядом.

Ще частина коштів, а саме 828 тисяч, піде на реставрацію Круглої вежі (складова частина Палацу, ХVI століття), які будуть витрачені на протиаварійні роботи. Також 581 тисячу заплановано виділити на протиаварійні роботи Барбакану (складова частина Палацу, ХVI століття).

Нагадаємо, над відбудовою палацу в Меджибожі реставратори працюють вже кілька років поспіль. За цей час виконано першочергові протиаварійні роботи, відбудовується палац Сенявських-Чарторийських, відновленно замковий міст та дах Круглої вежі, проводяться археологічні дослідження території, зроблено чимало наукових відкриттів, які змінюють попередні уявлення про фортецю.

Читайте також: Зимовий Меджибіж: що досліджують та чим дивують туристів у фортеці

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую