Гаряча тема:
- Війна
Новини читачів
16 Січня 2023
1405
41 416 пацієнтів отримали амбулаторно-поліклінічну допомогу у КНП "ХОССЦ" у 2022 році.
Комунальне некомерційне підприємство Хмельницький обласний серцево-судинний центр Хмельницької обласної ради (КНП ХОССЦ) єдиний заклад в області, який забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги.
У квітні 2021 року запрацював новостворений реперфузійний центр, де на двох поверхах розмістилось сучасне амбулаторно-поліклінічне відділення. Тут можна отримати фахову консультацію кардіолога, кардіохірурга, невропатолога, ендокринолога, імунолога, окуліста. Надається повний спектр консультативних та діагностичних послуг, працює денний стаціонар.
У 2022 році амбулаторно-поліклінічну допомогу отримали 41 416 пацієнтів (у 2021 році 33 688; у 2020 35 511).
Детальніше про відділення читайте ... читати далі »
11 Січня 2023
1554
Скасування пайової участі забудовників як предтеча скандального 5655.
Уже понад місяць не вщухають пристрасті навколо законопроєкту 5655. Автори документа декларують дерегуляцію, діджиталізацію, прозорість і здешевлення будівництва. Противники проголосованої редакції звертають увагу на знищення контролю за забудовниками та повернення до централізації галузі. Аналогічні дискусії практично в тому ж складі з кожної із сторін, з тим же ж головним автором ідеї та проєкту вже відбувалися кілька років тому, коли скасували сплату на користь громад пайової участі забудовниками. Тоді суспільство запевнили, що скасування пайової участі призведе до зменшення вартості будівництва і, відповідно, житла.
Але щось уже тоді пішло не так.
Нагадаємо, забудовники до 2021 року сплачували до бюджетів територіальних громад пайові ... читати далі »
11 Січня 2023
1133
Під час війни вже були зафіксовані випадки, коли людина усвідомлювала небезпечність своїх вчинків і передбачала їх шкідливі наслідки, але, перебуваючи під впливом безумовно переважаючої сили примусу, була позбавлена можливості керувати своїми вчинками і поставлена в необхідність чинити саме так, а не інакше.
Тому виникає питання:
якщо людина поставлена внаслідок насильства (примусу) в неподолану необхідність заподіяти шкоду і ця необхідність була створена іншою людиною, подолати яку було неможливо, то чи відповідає вона за заподіяну шкоду?
Детально за посиланням:
https://ukraine-inform.com/.../120431-roz-yasnennya-st-40...
10 Січня 2023
1215
Без кінологів та їх чотирилапих напарників сьогодні годі уявити повноцінну діяльність будь-якого військового формування, в тому числі Національної гвардії України. Адже кінологічна служба є однією з основних ланок у війську, яка забезпечує високоефективне виконання щоденних службово-бойових завдань.
Про те, як службові собаки допомагають гвардійцям підтримувати правопорядок на відносно спокійних територіях та які складні завдання виконують в зоні активних бойових дій, як песики потрапляють на службу в кінологічні підрозділи та яких результатів досягають про все це в етері Українського радіо Поділля розповідали кінологи однієї з військових частин Нацгвардії.
10 Січня 2023
976
Зі зброєю та бойовими патронами. Як нацгвардійці патрулюють вулиці Хмельницького
250 патрулювань міста Хмельницького за 2 роки строкової та пів року контрактної служби провів 23-річний старший солдат Національної гвардії України Андрій Чуйко. Коли почалася повномасштабна війна, хлопець мав уже вагомий досвід військової служби та показав себе як досить успішного охоронця правопорядку. Тому, не вагаючись, підписав контракт. Це, як стверджує сам Андрій, відкривало перед ним набагато ширші перспективи та повноваження на військовій службі.
Військовослужбовець розповідає, як у складі патруля охороняв громадський порядок до повномасштабного російського вторгнення. За його словами, продовжує це робити до сьогодні.
Про те, як відбувається патрулювання, які правопорушення на вулицях міста вчиняли до та після повномасштабного ... читати далі »
3 Січня 2023
1720
Наші славні ЗСУ упродовж останніх днів звільнили чимало українських міст та сіл. Народ радісно зустрічає рідну армію, а колаборанти швидко тікають у бік рф, оскільки розуміють, що з поверненням української влади на тимчасово захоплені рф території їм буде надана адекватна оцінка їхній діяльності. Правоохоронні органи проводять заходи щодо виявлення та встановлення колаборантів на деокупованих територіях, колаборантів буде притягнуто до відповідальності.
Але як бути людям, що змушені були працювати в окупації, щоб вижити?
Багатьох наших співгромадян, які мешкають на тимчасово окупованих чи нещодавно звільнених територіях, турбує питання, чи правомірні такі дії.
Про це розяснення юристів.
? Декілька місяців я перебував у вимушеній окупації та продовжував працювати. Чи можуть мене звинуватити у співпраці ... читати далі »
3 Січня 2023
1042
Продовжуємо розповідати про деталі захисту своїх прав, зокрема, у застосуванні статті 40 Кримінального кодексу України.
- Питання про відповідальність особи, яка заподіяла шкоду, знаходячись на момент вчинення діяння під впливом психічного примусу або переборного фізичного примусу, коли залишається свобода вибору певного варіанта поведінки, вирішується за правилами крайньої необхідності.
️ Так, до прикладу, дії касира банку, який під загрозою застосування вогнепальної зброї передає цінності нападнику, можуть бути визнані як такі, що не підлягають під відповідальність за ККУ.
-Разом з тим не виключається відповідальність особи, яка примусово вчинила крадіжку під впливом завдання побоїв або загрози спричинення шкоди здоровю, коли у неї залишалась можливість вибору варіанта правомірної поведінки при прийнятті ... читати далі »
2 Січня 2023
1106
Діяльність тимчасових окупаційних сил та тимчасових окупаційних адміністрацій є незаконною і видані у звязку з такою діяльністю акти абсолютний фейк без правових наслідків.
️ В нашій країні діє принцип верховенства права, а Конституція України має найвищу юридичну силу. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
️ За порушення визначених українським законодавством прав і свобод людини і громадянина на тимчасово окупованих територіях відповідальність несе російська федерація як держава-окупант.
️Наголошуємо, що примусове набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, громадянства російської федерації не є підставою для втрати українського ... читати далі »
29 Грудня 2022
1703
Отримати необхідні документи, що стосуються дитини, можна, подавши онлайн-заяву через портал Дія. єМалятко комплексна послуга для батьків новонароджених дітей.
За однією заявою можна отримати одночасно до 10 державних послуг від різних органів влади, до яких потрібно звертатись при народженні дитини.
Подати заяву можна офлайн до ЦНАП або відділу ДРАЦС (за місцем народження дитини або місцем реєстрації батьків), або онлайн через портал Дія https://diia.gov.ua/.
Державна реєстрація народження з наданням комплексної послуги єМалятко в умовах воєнного стану проводиться будь-яким органом державної реєстрації актів цивільного стану за зверненням заявника.
Обовязковими послугами комплексу єМалятко є державна реєстрація народження та визначення походження дитини, інші послуги надаються на вибір батьків.
Додатково ... читати далі »
29 Грудня 2022
1583
Законодавством встановлено,що у разі необхідності підтвердження сімейного стану з метою реєстрації шлюбу в іншій державі громадяни України та особи без громадянства, які проживають в Україні, та громадяни України, які проживають за кордоном, подають заяву, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, у тому числі дипломатичним представництвом чи консульською установою України, у якій особа повідомляє про себе, що вона ніколи не перебувала у шлюбі, або про те, що вона раніше перебувала у шлюбі, але зараз її шлюб припинено,
та належним чином легалізовану, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0719-00#Text
29 Грудня 2022
1089
Зміна прізвища дитини її батьками
Правові аспекти зміни імені (Прізвища, імені чи по батькові):
Якщо дитина не досягла 7 років, у разі зміни прізвища обома батьками змінюється і її прізвище.
Якщо дитина досягла семи років, при зміні прізвища обома батьками прізвище дитини змінюється за її згодою.
У разі зміни прізвища одного з батьків прізвище дитини може бути змінене за згодою обох батьків та за згодою дитини, яка досягла семи років.
За заявою батьків або одного з них, якщо другий помер, оголошений померлим, визнаний недієздатним або безвісно відсутнім, дитині, яка не досягла чотирнадцяти років та якій при реєстрації народження присвоєне прізвище одного з батьків, може бути змінено прізвище на прізвище другого з батьків.
Проте, у разі заперечення одним із батьків щодо зміни прізвища дитини спір між ними щодо ... читати далі »
29 Грудня 2022
948
На порталі Дія з'явився новий розділ Дія.Безбарєрність. Презентували його Перша леді Олена Зеленська разом із віцепремєр-міністром Міністром цифрової трансформації Михайлом Федоровим.
️ Як отримати закордонний паспорт і що для цього потрібно
️ Як вибрати лікарів під час та після вагітності
️ Як оформити житлову субсидію
️ Як заповнити анкету на отримання пенсії
️ Як зареєструвати статус внутрішньо переміщеної особи
️ Як відшкодувати зруйноване житло
️ Як оформити інвалідність
️ Як вийти на пенсію та оформити її
️ Як знайти роботу
Навіть під час повномасштабної війни щоденні турботи, завдання і справи ніхто не відміняв. Ба більше, потребу у послугах часто викликають зміни в житті, які супроводжуються сильними негативними чи позитивними емоціями.
️ Людина може бути у стресі. Може бути більш чутливою... читати далі »
29 Грудня 2022
1238
Змінювати прізвище після одруження? З цим треба визначитись ще до реєстрації шлюбу.
Наречені мають право обрати прізвище одного з них як спільне прізвище подружжя або надалі іменуватися дошлюбними прізвищами.
Наречена, наречений мають право приєднати до свого прізвища прізвище нареченого, нареченої. Якщо вони обоє бажають мати подвійне прізвище, за їхньою згодою визначається з якого прізвища воно буде починатися.
Складення більше двох прізвищ не допускається, якщо інше не випливає із звичаю національної меншини, до якої належить наречена і (або) наречений.
Якщо на момент реєстрації шлюбу прізвище нареченої, нареченого вже є подвійним, вона, він має право замінити одну із частин свого прізвища на прізвище другого.
29 Грудня 2022
1199
Оформлення грошової компенсації за пакунок малюка.
Компенсацію можуть оформити тільки ті батьки, які не отримали пакунок малюка у пологовому будинку або управлінні соцзахисту населення за місцем проживання.
Як отримати грошову компенсацію онлайн?
Батько або матір дитини мають заповнити онлайн-заяву єМалятко https://diia.gov.ua/services/yemalyatko
Одному з батьків немовляти необхідно відкрити спеціальний рахунок "Пакунок малюка" у відділенні банку.
Кошти буде зараховано тільки на цей рахунок. За них можна придбати дитячі товари офлайн або в інтернет-магазинах, список яких розміщений на сайті Міністерства соціальної політики https://bit.ly/3pTqGVg
29 Грудня 2022
1241
Апостиль це спеціальний штамп, який проставляється на документи, видані однією державою, щоб легалізувати й підтвердити їхню дійсність на території іншої держави. Офіційні документи, які були складені на території України, можуть бути використані на території іншої держави лише після відповідного їх посвідчення, якщо інше не передбачено міжнародними договорами. На сьогодні найбільш поширеним способом посвідчення документів для їх можливого використання за кордоном є проставлення апостиля, запровадженого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (так звана Гаазька Конвенція 1961 року).
Апостиль засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.
Міністерством юстиції України здійснюється ... читати далі »
29 Грудня 2022
1010
Чинним законодавством України шлюб між чоловіком та жінкою може бути укладений за певних умов. Статтями 22-26, 28 Сімейного Кодексу України такими умовами, зокрема є:
1) добровільність, що полягає у виявленні взаємної згоди чоловіка та жінки на укладення шлюбу, висловленій ними особисто, у можливості особистого подання чоловіком та жінкою заяви до будь-якого органу державної реєстрації актів цивільного стану за їх вибором;
2) одношлюбність, що полягає у відсутності одночасного перебування чоловіка та жінки в іншому зареєстрованому шлюбі;
3) відсутність перебування чоловіка та жінки між собою в родинних звязках прямої лінії споріднення, а в деяких випадках бокової лінії споріднення.
Важливою умовою для реєстрації шлюбу, що визначено статтею 22 Сімейного Кодексу України, є досягнення на день реєстрації особами... читати далі »
29 Грудня 2022
811
Однією з функцій органів ДРАЦС є видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, в тому числі повторна видача свідоцтв, оригінали яких були викрадені, загублені, пошкоджені чи знищені, а також вилучені у звязку із внесенням змін до актових записів цивільного стану.
Повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється незалежно від місця його реєстрації та місця проживання заявника.
Вона здійснюється за заявою особи, щодо якої складено запис, батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, представника закладу охорони здоровя, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування.
За особистим зверненням громадян до відділу державної реєстрації актів цивільного стану свідоцтва видаються у той же день. Сплачується ... читати далі »
29 Грудня 2022
551
Постановою Кабінету Міністрів України Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації в умовах воєнного стану від 24.06.2022 719, продовжено перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття.
️На період дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини (або відмови) зупиняється, але не більше ніж на чотири місяці, відносно до встановленого ЦКУ строку у шість місяців.
Наприклад, якщо спадщина відкрилася 18 лютого 2022 р., то строк для її прийняття (відмови) спливає 18 грудня 2022 р., видача свідоцтва проводиться з 19 грудня 2022 р. Якщо спадщина відкрилася 1 травня 2022 р., то строк для прийняття (відмови від) спадщини спливає 1 березня 2023 р., видача свідоцтва проводиться з 2 березня 2023 року, якщо воєнний стан не буде припинено або скасовано раніше.
Є два ... читати далі »
29 Грудня 2022
701
Постановою Кабінету Міністрів України Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації в умовах воєнного стану від 24.06.2022 719, продовжено перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття.
️На період дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини (або відмови) зупиняється, але не більше ніж на чотири місяці, відносно до встановленого ЦКУ строку у шість місяців.
Наприклад, якщо спадщина відкрилася 18 лютого 2022 р., то строк для її прийняття (відмови) спливає 18 грудня 2022 р., видача свідоцтва проводиться з 19 грудня 2022 р. Якщо спадщина відкрилася 1 травня 2022 р., то строк для прийняття (відмови від) спадщини спливає 1 березня 2023 р., видача свідоцтва проводиться з 2 березня 2023 року, якщо воєнний стан не буде припинено або скасовано раніше.
Є два ... читати далі »
29 Грудня 2022
602
Попри війну життя продовжується, державна реєстрація шлюбу є актуальною навіть у цей час. У період дії військового стану спрощено процедуру державної реєстрації шлюбу для окремих категорій громадян, серед яких військовослужбовці.
На сьогоднішній день для даної категорії на законодавчому рівні врегульовано питання спрощеної послуги державної реєстрації шлюбу.
Здійснення державної реєстрації шлюбу може бути реалізовано двома шляхами, а саме: 1) державна реєстрація шлюбу може бути проведена відділами державної реєстрації актів цивільного стану без особистої присутності нареченого (нареченої), які відносяться до вище вказаної категорії працівників та їх заява є підтвердженням факту надання ним згоди на шлюб, подається безпосередньому командиру (керівнику), яким засвідчується справжність підпису на відповідній ... читати далі »
Курси валют на 06.10.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.14
41.16
€
45.15
45.16