Гаряча тема:
- Війна
Новини читачів
29 Грудня 2022
569
Постановою Кабінету Міністрів України Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо нотаріату та державної реєстрації в умовах воєнного стану від 24.06.2022 719, продовжено перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття.
️На період дії воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини (або відмови) зупиняється, але не більше ніж на чотири місяці, відносно до встановленого ЦКУ строку у шість місяців.
Наприклад, якщо спадщина відкрилася 18 лютого 2022 р., то строк для її прийняття (відмови) спливає 18 грудня 2022 р., видача свідоцтва проводиться з 19 грудня 2022 р. Якщо спадщина відкрилася 1 травня 2022 р., то строк для прийняття (відмови від) спадщини спливає 1 березня 2023 р., видача свідоцтва проводиться з 2 березня 2023 року, якщо воєнний стан не буде припинено або скасовано раніше.
Є два варіанти вирішення таких категорій справ:
1️⃣. Якщо робоче місце нотаріуса, яким було відкрито спадкову справу, було розташовано в межах адміністративно-територіальної одиниці, де припинено доступ до реєстрів, але сам нотаріус виїхав та перереєстрував робоче місце, то в такому випадку спадкоємці можуть звертатись до того ж нотаріуса та продовжувати процес спадкування.
ℹ️Якщо звязку з цим нотаріусом немає, його можна знайти шляхом направлення письмового запиту чи усного звернення до Міністерства юстиції або ж через Єдиний реєстр нотаріусів України.
2️⃣. Якщо спадкова справа була відкрита нотаріусом, робоче місце (контора), якого розташована в межах адміністративно-територіальної одиниці, що включена до затвердженого Міністерством юстиції переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів і сам нотаріус залишився на непідконтрольній території, утримуючи в своєму розпорядженні всі нотаріальні архіви, шляхом вирішення такої ситуації буде звернення з позову до суду про визнання права власності на спадкове майно в звязку з неможливістю оформлення спадщини в нотаріальному порядку.
ℹ️До позовної заяви потрібно додати аргументовану постанову про відмову у видачі свідоцтва від нотаріуса. В такій ситуації слід попередньо звернутись до органів юстиції із запитом на отримання інформації про розташування спадкової справи. Ви отримаєте відповідь на запит, в якій буде надана інформація про відсутність доступу до справи. Така відповідь і буде підтвердженням того, що у вас немає можливості оформити спадщину в нотаріальному порядку.
З урахуванням того, що станом на теперішній час відповідні зміни до Правил вчинення нотаріальних дій, щодо таких ситуацій на законодавчому рівні не вносилися, вказане питання потребує додаткового опрацювання, а тому вірогідно, що вже найближчим часом буде нормативно врегулювано.
️Нагадаємо, в умовах воєнного стану можна звертатись до будь-якого нотаріуса, який внесений до Переліку та має доступ до реєстрів. Знайти нотаріуса, який працює в період дії воєнного стану️
https://opendatabot.ua/open/notaries
Міністерство юстиції України
Коментарів - 0:
Популярні новини
Останні новини
У Кам'янці-Подільському відкрили меморіальну дошку на честь полеглого воїна Олександра Варика 9 Листопада295
Погода на завтра – Хмельниччину вкриє туман 9 Листопада413
Аварія на мосту у Кам'янці-Подільському, у якій зіткнулися чотири машини: правоохоронці розповіли деталі 9 Листопада637
Гурт Мотор'Ролла презентував кліп на пісню з нового альбому 9 Листопада466
У Хмельницькому під час гасіння пожежі виявили тіло чоловіка 9 Листопада777
Останні фото та відео
Курси валют на 10.11.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.21
41.23
€
44.32
44.32