emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
9 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1490

1 листопада набула чинності для України Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству (Стамбульська конвенція), яка була ратифікована після підписання відповідного Закону Президентом України 21 червня 2022 року.
Україна стала 36-ю країною, яка ратифікувала Стамбульську конвенцію.
Метою Стамбульської Конвенції є запобігання насильству, в тому числі домашньому, захист постраждалих осіб та притягнення до кримінальної відповідальності кривдників.
️Необхідно зазначити, що норми Конвенції захищають не тільки жінок, а застосовуються до всіх жертв насильства (чоловіків і дітей будь-якої статі) в мирний час і в ситуаціях збройного конфлікту. А також захищають права українських громадян, які постраждали від насильства за кордоном.
️Стамбульська конвенція була ратифікована Україною ... читати далі »

8 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1606

Державна зрада злочин, що став особливо актуальним після військового вторгнення росії на територію України.
Перехід на бік ворога, заподіяння шкоди суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості держави у цей складний час заслуговує гідної й жосткої ?? кримінально-правової відповіді.
?? Проте, не кожне подібне суспільно-небезпечне діяння слід кваліфікувати відповідно до статті 111 Кримінального кодексу, адже вчиняти такі дії особа може не лише з власних переконань.
Так, застосовуючи ???? фізичний примус, ідейно вмотивовані представники країни-агресора примушують громадян шкодити інтересам своєї країни. Через заподіяння болю, нанесення фізичних травм та позбавлення волі наголошують на важливості співпраці з окупаційною владою.
???? Саме у таких випадках застосовується стаття 40 Кримінального кодексу... читати далі »

8 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1408

Верховенство права, неупередженість та гуманізм не дозволяють правосуддю перетворитися на судилище. Лише достатня кількість фактів у доказовій базі санкціонує процес обмеження прав громадян.
️️ Наявність лише формальних ознак злочину не є ключовою умовою для настання юридичної відповідальності. В умовах війни, ворог може примушувати цивільне населення до співпраці та вчинення інших кримінально караних діянь шляхом застосування фізичного насильства. Біль, страждання та страх головні інструменти протиправної рекрутації, що проводиться військовими рф на тимчасово окупованих українських територіях.
Проте, якщо людина все ж таки вчинила злочин, і його мотивом було лише збереження власного життя та здоровя стаття 4️⃣0️⃣ Кримінального кодексу України розрахована саме на такий випадок. Відтак, постраждалим ... читати далі »

7 Листопада 2022 Юлія 1451

Доброго дня! Допоможіть розібратися,
Я, громадянка України, жителька села Копачівка, 07.11.22 вранці стояла біля автобусної зупинки і чекала на автобус Сербинів-Волочиськ, о 09.45 автобус проїхав із людьми повз мене і не зупинився,
проїхав трохи вперед я махнула рукою,
всерівно не зупинився.
Як так можна? Із села я планувала доїхати до Волочиськ і далі на електричку.
Допоможіть, почуйте мою скаргу

1 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1689

Відповідно до частини першої статті 4️⃣0️⃣ Кримінального кодексу України (далі КК України) не є кримінальним правопорушенням дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками.
️Фізичний примус (насильство) це протиправний фізичний вплив на людину (наприклад, застосування фізичної сили, нанесення удару, побоїв, тілесних ушкоджень, введення в організм різноманітних препаратів тощо) з метою примусити її вчинити кримінальне правопорушення (наприклад, не перешкоджати проникненню у сховище, видати чуже майно тощо). Непереборним визнається такий фізичний примус, при якому особа цілком позбавлена можливості керувати своїми діями (бездіяльністю).
Фізичний примус буває:
️такий... читати далі »

1 Листопада 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1481

Росія перетворила тимчасово окуповані українські території не лише на плацдарм для зосередження збройних сил, а й на місце, де намагаються втілити злочинні амбіції. Фізичне насильство, різноманітні форми незаконного привласнення та пошкодження майна частина суспільно-небезпечних діянь, з якими вже понад 8 місяців борються українці.
Жертвами ворога також стають і ті, хто не поступається своєю принциповою позицією та свідомо відмовляється з ним співпрацювати. За патріотичні переконання злочинці здатні позбавити волі, наносити побої, катувати, або створити інші максимально складні умови, щоб отримати виконавця брудної роботи.
-Якщо ж уникнути тортур не вдається і залишається тільки погодитись на злочинну пропозиції, задля збереження життя й здоровя, то варто памятати, що за дії, вчинені під впливом фізичного ... читати далі »

24 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1571

У сучасному суспільстві надважливо дотримуватися загальновизнаних норм поведінки. Стимулювати правослухняність допомагає єдина законодавча система, яка збалансовує співіснування різних людей, мінімізуючи маніпуляцію й примус щодо інших осіб.
З моменту повномасштабного військового вторгнення на територію України, вітчизняній правотворчості намагається завадити окупаційна . Ворог на тимчасово захоплених територіях хоче навязати норми, які суттєво різняться з тими, що дійсно мають юридичну силу і є обовязковими для виконання. Цілком зрозуміло, що подібне ще більше ускладнює життя місцевого населення.
Тому звертаємо увагу тих, хто тимчасово вимушений проживати у юридичних протиріччях, що ️ на всій території нашої держави, включаючи тимчасово окуповані території, Конституція України має найвищу юридичну ... читати далі »

24 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1464

Поразки на полі бою змушують владу рф шукати втіху у пригніченні цивільного населення. З порушенням будь-яких демократичних принципів запроваджується вигідна окупаційним адміністраціям законодавча система, що дезорієнтує громадян та порушує їх права.
️ Навіть зухвалі спроби ворога анексувати українські землі та включити їх до складу рф неспроможні замінити українське законодавство. Відтак, видані окупантами постанови, накази чи інші нормативно-правові акти є недійсними та не несуть жодних правових наслідків.
Принагідно наголошуємо, що на всій території України, зокрема на тимчасово окупованій, найвищу юридичну силу має Конституція України, а також закони й інші нормативно-правові акти, котрі базуються на її основі.
️Водночас звертаємо увагу, що на тимчасово окупованих територіях відповідальність за ... читати далі »

18 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1840

Життя повертається всюди, де вигнали окупантів.
Російські пропагандисти залякують людей у районах, які поки що контролюють окупанти, що Україна нібито вважатиме колаборантами ледве не всіх, хто залишився на окупованій території. ️Це не так️
Український державний підхід завжди був і залишається чітким і справедливим.
️Якщо людина не служила окупантам і не зрадила України, то немає підстав вважати таку людину колаборантом️
️До прикладу, якщо вчитель залишився українським учителем і не брехав дітям про те, хто ворог... Або якщо людина залишилась українським працівником української комунальної служби та, припустимо, допомагала зберегти енергопостачання для людей, то не можна в чомусь таку людину звинувачувати.
️ Українське кримінальне законодавство адаптоване до боротьби зі злочинами, що кояться під час ... читати далі »

18 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1644

Не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками️
️Стаття 40 Кримінального кодексу України фактично знає фізичний та психічний примус як дві самостійні обставини, які за певних умов виключають злочинність діяння, на відміну від Кримінального кодексу 1960 року, який не виділяв фізичний та психічний примус як самостійні обставини, що виключають злочинність діяння. Отже, неможливість особи внаслідок застосування до неї фізичного примусу керувати своїми діями, у разі заподіяння нею шкоди, є безумовною підставою невизнання такого діяння злочинним.
Так, наприклад, відсутній склад службового злочину в бездіяльності правоохоронця, до якого застосовувалися насильницькі ... читати далі »

11 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1830

Сучасне українське кримінальне законодавство добре адаптоване до боротьби зі злочинами, що кояться у війні. З моменту російського військового вторгнення на територію України почали активно обговорюватися випадки застосування тортур як інструменту для впливу на волю людини.
У тимчасово окупованих районах радикальна пропагандистська політика ворога поєднується із нанесенням тілесних ушкоджень, завданням болю, а також позбавленням волі та має на меті залучити до співпраці. Здебільшого, жертвами злочинного вербування стають свідомі українці, люди, які довіряють своїй країні та розуміють протиправний зміст партнерства з ворогом.
Проте інколи не вистачає сил витримувати фізичний примус, тому, щоб зберегти своє життя, доводиться вчиняти суспільно небезпечні діяння. У таких випадках стаття 40 Кримінального ... читати далі »

11 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1692

На тимчасово окупованих територіях України рф масово, часто насильницкими методами, роздає паспорти місцевому населенню. Таким нахабним способом, порушуючи низку міжнародних правових норм, вони намагаються самоствердитися та показати нібито приналежність наших територій до псевдоадміністративних одиниць росії.
Європейський Союз дав однозназну оцінку цим незаконними діям з боку рф: він не визнає паспорти рф, видані громадянам України з тимчасово окупованих територій. Цей меседж пролунав з вуст Жозепа Борреля, голова Европейського Парламенту. Він підкреслив, що ЄС рішуче засуджує незаконні укази диктатора про видачу російських паспортів мешканцям Херсонської та Запорізької областей, а також дітям, що лишилися без батьківської опіки, недієздатним людям тощо.
Всі нормативні документи рф, включаючи видачу ... читати далі »

4 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 2164

Щоб демонструвати світові сфабриковану підтримку українським народом російського вторгнення, агресор реалізує різні сценарії. Окупаційна влада проводить фіктивні референдуми, організовує зрежисовані видачі гуманітарної допомоги, а також залучає особливо прихильних до співпраці в адміністративно-політичній площині та до участі у бойових діях на своєму боці.
Та загони колаборантів поповнюються не лише завдяки матеріальним благам та внутрішнім переконанням. Є й ті, хто проти волі, не маючи альтернативного способу зберегти своє здоровя чи життя, вчиняють протиправні дії або бездіяльність. До цієї категорії входять громадяни, що не розділяють ідей ворога, але й не мають іншого виходу, як перетнути межу закону.
Варто памятати, що до постраждалих від фізичного примусу кримінальна відповідальність не застосовується. ... читати далі »

3 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1924

рф не полишає спроб збільшити масштаб застосування фізичного примусу до українців на тимчасово окупованих нею територіях. Проте, її очікування як і раніше не лише не виправдовуються, а й з гучним тріском провалюються.
Ворог і досі намагається змусити людей підкоритися, нерідко застосовуючи тортури, позбавлення волі чи тілесні ушкодження, тим самим позбавляючи особу можливості самостійно приймати рішення.
Так, наприклад, щоб легалізувати кричущі окупаційні дії, ворог вдається до примусової паспортизації, намагаючись навязати українцям своє ганебне громадянство.
Нагадуємо, що примусове набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, громадянства росії не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства.
Водночас наголошуємо, що окупанти за всі ... читати далі »

3 Жовтня 2022 Пресслужба ХОССЦ 1509

У ритмі серця - Курс на здоров'я.
Про хвороби серцево-судинної системи, їх профілактику та лікування. Як жити повноцінним життям з такими захворюваннями. Куди звертатися при потребі, і на яку безкоштовну медичну допомогу можна розраховувати.
На ці та інші запитання у програмі Курс на здоровя відповість гість студії Андрій КЛАНЦА, директор КНП Хмельницький обласний серцево-судинний центр, головний кардіохірург області, доктор наук, Заслужений лікар України.

30 Вересня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 1734

Якщо ваша дитина народилася на тимчасово непідконтрольній українській владі території ви все ж можете оформити українське свідоцтво про народження малюка.
За загальним правилом, підставами для проведення державної реєстрації народження є, зокрема:
️ Медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоровя відповідно до Порядку формування та видачі медичних висновків про народження.
️ Медичне свідоцтво про народження (форма 103/о).
️ Разом з тим, на період дії воєнного стану на території України та за умови відсутності можливості заповнення медичним працівником медичного свідоцтва про народження (форма 103/о) медичний працівник зобовязаний на кожний випадок народження живої дитини виписати довідку довільної форми у двох примірниках без проставляння ... читати далі »

30 Вересня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 1557

Якщо ви загубили чи пошкодили свідоцтво про народження або шлюб, віднедавна є можливість повторно замовити ці документи на порталі Дія. Також в Дії можна замовити витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
На порталі Дія ви можете замовити дублікати та витяги про:
народження
смерть
зміну імені
реєстрацію шлюбу
розірвання шлюбу
Для цього заповніть форму: https://diia.gov.ua/.../gromadyanam/dovidki-ta-vityagi
Аби отримати документи, потрібно звернутися до відділу ДРАЦС, до якого було подано заяву, або ж замовити доставку Укрпоштою.

30 Вересня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 815

Виїзд дітей за свідоцтвом про народження
Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, за наявності паспорта громадянина України, або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.
Додатково, у випадку втрати свідоцтва про народження ви можете отримати його повторно за допомогою порталу "ДІЯ" https://diia.gov.ua/.../povtorna-vidacha-svidoctva-pro...
або звернутися до одного з відділів ДРАЦС у Хмельницькій області

30 Вересня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 1389

Як зареєструвати дитину, народжену поза межами України
Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України, це регламентує Закон України Про державну реєстрацію актів цивільного стану .
Реєструючи народження, консул одночасно визначає походження дитини та присвоює їй прізвище, імя та по батькові.
Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобовязані подати невідкладно, але не пізніше 1 місяця з дня народження дитини, а при народженні мертвої дитини не пізніше 3 діб.
Реєстрація народження дитини провадиться за місцем народження або за місцем проживання її батьків або одного з них за їх письмовою заявою. В разі хвороби, смерті батьків або з інших причин народження реєструють ... читати далі »

27 Вересня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1665

-Референдум одна із форм безпосередньої демократії, яка використовується багатьма країнами світу для вирішення важливих державних питань. Але на території України, ще у 2014 році, російська федерація перетворила цей інструмент народовладдя в знаряддя для реалізації своїх загарбницьких планів.
- Прикриваючись думкою фіктивної більшості, представники держави агресора неодноразово проводили антизаконні референдуми на тимчасово захоплених територіях. Цілком зрозуміло, що подібні заходи не мають нічого спільного з процедурою, котра прописана у Конституції документі з міжнародним визнанням та найвищою юридичною силою. До речі, саме в Основному законі зазначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
-Отже, рішення прийняте в ході такого дійства не матиме правових ... читати далі »

1 « 7 8

9

10 11 » 299

Курси валют на 27.07.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.02
41.07
44.58
44.62

Архів новин

<<Липень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

    


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо