emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
18 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1971

Життя повертається всюди, де вигнали окупантів.
Російські пропагандисти залякують людей у районах, які поки що контролюють окупанти, що Україна нібито вважатиме колаборантами ледве не всіх, хто залишився на окупованій території. ️Це не так️
Український державний підхід завжди був і залишається чітким і справедливим.
️Якщо людина не служила окупантам і не зрадила України, то немає підстав вважати таку людину колаборантом️
️До прикладу, якщо вчитель залишився українським учителем і не брехав дітям про те, хто ворог... Або якщо людина залишилась українським працівником української комунальної служби та, припустимо, допомагала зберегти енергопостачання для людей, то не можна в чомусь таку людину звинувачувати.
️ Українське кримінальне законодавство адаптоване до боротьби зі злочинами, що кояться під час ... читати далі »

18 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1758

Не є злочином дія або бездіяльність особи, яка заподіяла шкоду правоохоронюваним інтересам, вчинена під безпосереднім впливом фізичного примусу, внаслідок якого особа не могла керувати своїми вчинками️
️Стаття 40 Кримінального кодексу України фактично знає фізичний та психічний примус як дві самостійні обставини, які за певних умов виключають злочинність діяння, на відміну від Кримінального кодексу 1960 року, який не виділяв фізичний та психічний примус як самостійні обставини, що виключають злочинність діяння. Отже, неможливість особи внаслідок застосування до неї фізичного примусу керувати своїми діями, у разі заподіяння нею шкоди, є безумовною підставою невизнання такого діяння злочинним.
Так, наприклад, відсутній склад службового злочину в бездіяльності правоохоронця, до якого застосовувалися насильницькі ... читати далі »

11 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1965

Сучасне українське кримінальне законодавство добре адаптоване до боротьби зі злочинами, що кояться у війні. З моменту російського військового вторгнення на територію України почали активно обговорюватися випадки застосування тортур як інструменту для впливу на волю людини.
У тимчасово окупованих районах радикальна пропагандистська політика ворога поєднується із нанесенням тілесних ушкоджень, завданням болю, а також позбавленням волі та має на меті залучити до співпраці. Здебільшого, жертвами злочинного вербування стають свідомі українці, люди, які довіряють своїй країні та розуміють протиправний зміст партнерства з ворогом.
Проте інколи не вистачає сил витримувати фізичний примус, тому, щоб зберегти своє життя, доводиться вчиняти суспільно небезпечні діяння. У таких випадках стаття 40 Кримінального ... читати далі »

11 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1819

На тимчасово окупованих територіях України рф масово, часто насильницкими методами, роздає паспорти місцевому населенню. Таким нахабним способом, порушуючи низку міжнародних правових норм, вони намагаються самоствердитися та показати нібито приналежність наших територій до псевдоадміністративних одиниць росії.
Європейський Союз дав однозназну оцінку цим незаконними діям з боку рф: він не визнає паспорти рф, видані громадянам України з тимчасово окупованих територій. Цей меседж пролунав з вуст Жозепа Борреля, голова Европейського Парламенту. Він підкреслив, що ЄС рішуче засуджує незаконні укази диктатора про видачу російських паспортів мешканцям Херсонської та Запорізької областей, а також дітям, що лишилися без батьківської опіки, недієздатним людям тощо.
Всі нормативні документи рф, включаючи видачу ... читати далі »

4 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 2295

Щоб демонструвати світові сфабриковану підтримку українським народом російського вторгнення, агресор реалізує різні сценарії. Окупаційна влада проводить фіктивні референдуми, організовує зрежисовані видачі гуманітарної допомоги, а також залучає особливо прихильних до співпраці в адміністративно-політичній площині та до участі у бойових діях на своєму боці.
Та загони колаборантів поповнюються не лише завдяки матеріальним благам та внутрішнім переконанням. Є й ті, хто проти волі, не маючи альтернативного способу зберегти своє здоровя чи життя, вчиняють протиправні дії або бездіяльність. До цієї категорії входять громадяни, що не розділяють ідей ворога, але й не мають іншого виходу, як перетнути межу закону.
Варто памятати, що до постраждалих від фізичного примусу кримінальна відповідальність не застосовується. ... читати далі »

3 Жовтня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 2034

рф не полишає спроб збільшити масштаб застосування фізичного примусу до українців на тимчасово окупованих нею територіях. Проте, її очікування як і раніше не лише не виправдовуються, а й з гучним тріском провалюються.
Ворог і досі намагається змусити людей підкоритися, нерідко застосовуючи тортури, позбавлення волі чи тілесні ушкодження, тим самим позбавляючи особу можливості самостійно приймати рішення.
Так, наприклад, щоб легалізувати кричущі окупаційні дії, ворог вдається до примусової паспортизації, намагаючись навязати українцям своє ганебне громадянство.
Нагадуємо, що примусове набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, громадянства росії не визнається Україною та не є підставою для втрати українського громадянства.
Водночас наголошуємо, що окупанти за всі ... читати далі »

3 Жовтня 2022 Пресслужба ХОССЦ 1568

У ритмі серця - Курс на здоров'я.
Про хвороби серцево-судинної системи, їх профілактику та лікування. Як жити повноцінним життям з такими захворюваннями. Куди звертатися при потребі, і на яку безкоштовну медичну допомогу можна розраховувати.
На ці та інші запитання у програмі Курс на здоровя відповість гість студії Андрій КЛАНЦА, директор КНП Хмельницький обласний серцево-судинний центр, головний кардіохірург області, доктор наук, Заслужений лікар України.

30 Вересня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 1918

Якщо ваша дитина народилася на тимчасово непідконтрольній українській владі території ви все ж можете оформити українське свідоцтво про народження малюка.
За загальним правилом, підставами для проведення державної реєстрації народження є, зокрема:
️ Медичний висновок про народження, сформований в Реєстрі медичних висновків електронної системи охорони здоровя відповідно до Порядку формування та видачі медичних висновків про народження.
️ Медичне свідоцтво про народження (форма 103/о).
️ Разом з тим, на період дії воєнного стану на території України та за умови відсутності можливості заповнення медичним працівником медичного свідоцтва про народження (форма 103/о) медичний працівник зобовязаний на кожний випадок народження живої дитини виписати довідку довільної форми у двох примірниках без проставляння ... читати далі »

30 Вересня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 1681

Якщо ви загубили чи пошкодили свідоцтво про народження або шлюб, віднедавна є можливість повторно замовити ці документи на порталі Дія. Також в Дії можна замовити витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
На порталі Дія ви можете замовити дублікати та витяги про:
народження
смерть
зміну імені
реєстрацію шлюбу
розірвання шлюбу
Для цього заповніть форму: https://diia.gov.ua/.../gromadyanam/dovidki-ta-vityagi
Аби отримати документи, потрібно звернутися до відділу ДРАЦС, до якого було подано заяву, або ж замовити доставку Укрпоштою.

30 Вересня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 866

Виїзд дітей за свідоцтвом про народження
Виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, за наявності паспорта громадянина України, або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.
Додатково, у випадку втрати свідоцтва про народження ви можете отримати його повторно за допомогою порталу "ДІЯ" https://diia.gov.ua/.../povtorna-vidacha-svidoctva-pro...
або звернутися до одного з відділів ДРАЦС у Хмельницькій області

30 Вересня 2022 Відділ ДРАЦС у місті Хмельницькому 1516

Як зареєструвати дитину, народжену поза межами України
Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які проживають або тимчасово перебувають за кордоном, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України, це регламентує Закон України Про державну реєстрацію актів цивільного стану .
Реєструючи народження, консул одночасно визначає походження дитини та присвоює їй прізвище, імя та по батькові.
Заяву про реєстрацію народження дитини батьки зобовязані подати невідкладно, але не пізніше 1 місяця з дня народження дитини, а при народженні мертвої дитини не пізніше 3 діб.
Реєстрація народження дитини провадиться за місцем народження або за місцем проживання її батьків або одного з них за їх письмовою заявою. В разі хвороби, смерті батьків або з інших причин народження реєструють ... читати далі »

27 Вересня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1717

-Референдум одна із форм безпосередньої демократії, яка використовується багатьма країнами світу для вирішення важливих державних питань. Але на території України, ще у 2014 році, російська федерація перетворила цей інструмент народовладдя в знаряддя для реалізації своїх загарбницьких планів.
- Прикриваючись думкою фіктивної більшості, представники держави агресора неодноразово проводили антизаконні референдуми на тимчасово захоплених територіях. Цілком зрозуміло, що подібні заходи не мають нічого спільного з процедурою, котра прописана у Конституції документі з міжнародним визнанням та найвищою юридичною силою. До речі, саме в Основному законі зазначено, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про зміну території України.
-Отже, рішення прийняте в ході такого дійства не матиме правових ... читати далі »

27 Вересня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1694

Наші славні ЗСУ упродовж останніх днів звільнили чимало українських міст та сіл. Народ радісно зустрічає рідну армію, а колаборанти швидко тікають у бік рф, оскільки розуміють, що з поверненням української влади на тимчасово захоплені рф території їм буде надана адекватна оцінка їхній діяльності. Правоохоронні органи проводять заходи щодо виявлення та встановлення колаборантів на деокупованих територіях, колаборантів буде притягнуто до відповідальності.
Але як бути людям, що змушені були працювати в окупації, щоб вижити?
Багатьох наших співгромадян, які мешкають на тимчасово окупованих чи нещодавно звільнених територіях, турбує питання, чи правомірні такі дії.
Про це розяснення юристів.
Декілька місяців я перебував у вимушеній окупації та продовжував працювати. Чи можуть мене звинуватити у співпраці ... читати далі »

22 Вересня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1586

Оголошено конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, в 15-ти областях України. Це Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Львівська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.
??Участь у конкурсі можуть брати адвокати, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру адвокатів України.
?? Реєстрація триватиме з 20 вересня по 20 жовтня 2022 року.
Участь у конкурсі передбачає такі етапи:
1? Реєстрацію (з поданням низки документів).
2? Проходження дистанційного курсу Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги (24 31 жовтня 2022 року).
3? Проходження співбесіди (8 11 листопада 2022 року).
????Результати конкурсу будуть опубліковані 2 грудня 2022 року на сайті ... читати далі »

20 Вересня 2022 Пресслужба ХОССЦ 1268

Як війна впливає на серцево-судинну захворюванність та роботу КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр"

Про роботу КНП "ХОССЦ" на сьомому місяці війни, збільшення кількості ургентних хворих, амбулаторних звернень, наявність медичних засобів та персоналу розповідають Андрій КЛАНЦА, кардіохірург, директор КНП ХОССЦ та Наталія ЩЕПІНА, заступник директора з амбулаторно-поліклінічної роботи.

20 Вересня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1073

Воля, переконання та бажання жити відповідно до приписів закону не дозволяють більшості громадян ставати правопорушниками. Але іноді особу примушують вчинити дії (бездіяльність), що визначені Кримінальним кодексом України як злочин під впливом фізичного примусу. Саме після тортур, повязаних із завдання болі, тілесних ушкоджень або позбавленням свободи, людина вимушено заподіює шкоду суспільним інтересам.
У період воєнного часу, особливо на територіях, тимчасово не підконтрольних Україні, подібні антигуманні методи досить актуальні. Таким чином ворог силоміць знаходить собі прибічників, за допомогою яких намагається реалізувати свою загарбницьку політику.
️ Чинне українське кримінальне законодавство не передбачає відповідальності за дії (бездіяльність), які хоч і містять склад злочину, проте вчинені ... читати далі »

20 Вересня 2022 Центрально-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Хмельницький) 1165

Якщо для України і всього цивілізованого світу найвищою цінністю є людське життя, то громадяни сусідньої з претензією на велич країни живуть в невідомій паралельній реальності.
Росіяни і далі намагаються навязувати свої порядки на тимчасово окупованих територіях України і жорстким інструментом в руках окупантів продовжує бути фізичний примус. Через заподіяння особі болю, нанесення фізичних травм чи навіть позбавлення волі ворог примушує до завдання шкоди правоохоронюваним інтересам.
Вкотре нагадуємо, що особа, яка під дією примусу вчинила протиправне діяння, не буде відповідати за дії свого кривдника.
Разом з тим, поки в інформаційному просторі ще фігурують закиди ворога про так звані референдуми на тимчасово окупованих територіях України, нагадуємо про кримінальну відповідальність за участь у таких ... читати далі »

20 Вересня 2022 Пресслужба ХОССЦ 1252

Інтервенційними кардіологами КНП "ХОССЦ" імплантовано стент-систему у внутрішню сонну артерію

Хмельничанин, 1952 р.н., звернувся у КНП "Хмельницький обласний серцево-судинний центр" зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, потемніння в очах. Тривалий час хворіє на гіпертонічну хворобу. У 2014 році переніс напад транзиторної ішемічної атаки. Тоді пацієнт проходив обстеження у Інституті нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України, де було виявлено атеросклероз сонних артерій та виконано стентування правої внутрішньої сонної артерії.

Транзиторна ішемічна атака (ТІА, мікроінсульт) тимчасове, короткострокове порушення мозкового кровообігу, що спричинює симптоми неврологічного дефіциту, які тривають протягом декількох хвилин чи годин, повністю зникаючи за добу. Якщо цього не відбувається ... читати далі »

20 Вересня 2022 РЦ з надання БВПД у Хмельницькій області 1332

На Хмельниччині адвокатів запрошують до співпраці з системою надання безоплатної правової допомоги

Реєстрація для участі в конкурсі розпочинається 20 вересня

Система надання безоплатної правової допомоги запрошує адвокатів узяти участь у конкурсі з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у 15 областях.
Це Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Львівська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька та Чернігівська області.
Участь у конкурсі можуть брати адвокати, відомості про яких внесені до Єдиного реєстру адвокатів України.
Реєстрація триватиме з 20 вересня по 20 жовтня 2022 року.
Участь у конкурсі передбачає такі етапи:
1) реєстрацію (з поданням низки документів);
2) проходження ... читати далі »

14 Вересня 2022 Пресслужба ХОССЦ 1159

Обізнаність та вчасне реагування на симптоми серцево-судинних захворювань здатні зберегти здоровя, а часом і життя.

Отже, ви у зоні ризику, якщо: у вас часто підвищується тиск, високий рівень холестерину та глюкози в крові, ви курите та погано харчуєтесь. Сюди ж потрапляють люди із надлишковою вагою, ожирінням та ті, хто не проявляє фізичної активності і часто перебуває у стресових станах.

При цьому, необхідно негайно звернутись до кардіолога, якщо ви відчуваєте:

біль в районі грудної клітки;
надмірну пітливість, слабкість та запаморочення;
втрату свідомості без вагомої причини;
різкі зміни серцебиття, що супроводжуються слабкістю та тривожністю;
часті набрякання та блідість шкіри;
задишку.

Всі ці симптоми разом, чи навіть кожен із них окремо, потребують консультації з лікарем та обстеження... читати далі »

1 « 8 9

10

11 12 » 300

Курси валют на 04.12.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
41.63
41.65
43.97
43.97

Архів новин

<<Грудень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

     


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо