emailfbgpinstokrsstgtwvibervkwaytSkypeWhatsappViberPhoneMailПункт
У розділі "Новини читачів" (НарКор — Народний Кореспондент) Ви маєте можливість прочитати новини від користувачів, скарги жителів Хмельниччини, відомості про аварії, надзвичайні події, що сталися у нашому регіоні або ж додати власну новину.
5 Червня 2021 Онисим`юк Катерина 1745

Здоровий спосіб життя вагітних

Помірне фізичне навантаження і гімнастика позитивно впливають на організм вагітної жінки та її майбутньої дитини. Перш ніж приступити до виконання вправ обов'язково проконсультуйтеся з вашим лікарем. Якщо лікар вам дозволив, можете сміливо починати заняття. Не забувайте при цьому правильно дихати, розслаблятися після занять і, звичайно ж, отримувати задоволення.

Користь від фізичних вправ:
- зменшують кисневу недостатність в організмі;
- створюють сприятливий емоційний фон;
- забезпечують нормальну реакцію нервової системи на спричинену вагітністю функціональну перебудову організму;
- покращують кровообіг;
- забезпечують фізіологічний перебіг вагітності.
Також є спеціальні комплекси вправ для зміцнення та покращення еластичних властивостей мязів, що беруть участь у пологах. Такі вправи повинен порадити ваш лікар з урахуванням вашого стану здоров'я та триместру. До того ж, допологова гімнастика допомагає психологічно та фізично підготуватися жінці до народження дитини.

Гігієна під час вагітності.
Особиста гігієна під час вагітності має певні особливості, про які вам потрібно знати. Миття рук, особливо перед вживанням їжі, щоденний душ, регулярна зміна натільної і постільної білизни сприяють збереженню вашого здоровя. Натільна білизна повинна бути з натуральних тканин. Її рекомендують обов'язково прасувати з внутрішньої сторони.
Іноді повсякденне застосування миючих засобів при догляді за зовнішніми статевими органами може спричинити сухість і подразнення чутливої шкіри. Тому, за умови відсутності запальних захворювань, періодично для догляду за ними можна застосовувати просту чисту воду. Спринцювання під час вагітності протипоказане.

Чистота в помешканні.
Вам також необхідно приділяти достатньо уваги дотриманню чистоти в помешканні. Прибираючи в будинку, обережно користуйтеся дезінфікуючими засобами і різними хімічними речовинами. Вони можуть бути токсичними і завдати шкоди вам і вашій майбутній дитині. Це стосується передусім хімікатів для знищення комах і засобів, які містять хлор. Безпечніше є застосовування мила, соди тощо.
Виконуючи різні роботи в саду, контактуючи з землею, обовязково одягайте гумові рукавички, а після роботи ретельно мийте руки. Така поведінка є доброю профілактикою токсоплазмозу. Для запобігання зараження цією та іншими інфекціями, які передаються через їжу і при контакті із землею, обов'язково старанно мити овочі і фрукти перед вживанням. Ретельно мийте руки, кухонні поверхні і посуд після контакту з сирим м'ясом, овочами і фруктами, морськими продуктами, домашньою птицею.
Готуючи їжу, проводьте її достатню теплову обробку.
Якщо вдома є домашні тварини, вам потрібно бути уважнішими, доглядаючи за ними: обов'язково користуйтеся гумовими рукавичками, ретельно мийте руки, особливо перед прийомом їжі. Краще, якщо догляд за кішкою, прибирання її миски ви доручите комусь іншому з членів вашої родини.
Основні принципи правильного харчування вагітної.
1. Вибирайте варені та печені страви, намагайтеся відмовитися від смаженого, копченого.
2. Не переїдайте, все добре в міру, переїдання - вірний шлях до зайвої ваги.
3. Філософськи ставтеся до шкідливих продуктів. Заборонений плід завжди солодкий! Тому якщо Вам дуже сильно захотілося чогось шкідливого, обов'язково з'їжте, тільки зовсім трошки, щоб перехотілося.
4. Не набирає зайві кілограми не той, хто дуже мало їсть, а той, хто регулярно рухається. Тому не варто забувати про щоденні фізичні вправи та навантаження. Перед тим, як почати займатися фізкультурою, обов'язково проконсультуйтеся з Вашим гінекологом.
5. Дуже важливо пити достатню кількість води. У першому і другому триместрі вагітності лікарі рекомендують пити близько 2-2,5 літрів води за добу. Приблизно, починаючи з 20-го тижня вагітності, кількість води в раціоні варто скоротити до 1-1,5 літрів за добу, також в цей час дуже важливо зменшити в раціоні сіль, щоб уникнути набряків.
6. Під час вагітності варто відмовитися від: великої кількості цитрусових, гострого, солоного, кислого, консервів, грибів, свіжих дріжджових виробів, жирних кремів, великої кількості бобових.
7. Під час вагітності варто їсти побільше: овочів, фруктів, ягід, фруктових соків, молочних продуктів, нежирного м'яса та риби, сухофруктів.
8. Дуже важливо, щоб те, що Ви їсте та п'єте під час вагітності, було якісними і безпечними!

Відпочинок під час вагітності.
Дуже важливим для вагітної жінки є питання повноцінного відпочинку. Увечері, перед сном, корисною буде прогулянка на свіжому повітрі. Вночі рекомендовано спати не менше 8-9 годин, в добре провітрюваному приміщенні, на зручному ліжку.
Якщо перебіг вашої вагітності не супроводжується якимись ускладненнями, то статеві стосунки цілком безпечні як для вас, так і для вашої дитини і можуть тривати протягом всієї вагітності за винятком перших і останні 8 тижнів.
Враховуючи зміни фігури і збільшення навантаження на ваш організм, разом з партнером вам доведеться бути уважнішими і обережнішими. При наявності ускладнень вагітності (загроза переривання, невиношування в анамнезі, передлежання плаценти) ускладнення з боку серцево-судинної системи, інших органів і систем статеві стосунки під час вагітності мають певні обмеження і навіть протипоказання.

Здоровий спосіб життя вагітної.
Кожна вагітна жінка, яка відповідально ставиться до свого здоров'я і благополуччя майбутнього малюка, повинна усвідомити, що активне і пасивне куріння, а також вживання алкоголю та наркотиків під час вагітності дуже шкідливо впливають на розвиток дитини як до, так і після її народження.
Куріння і вживання алкоголю під час вагітності спричиняє порушення функції плаценти, затримку розвитку плода, підвищення ризику передчасних пологів і мертвонародження. Нікотин, алкоголь і наркотики проникають через плаценту і порушують нормальне формування органів і систем плода. Особливо чутливою до їх токсичній дії є нервова система. Тому після народження для таких дітей характерні відставання у фізичному і психічному розвитку, вроджені вади розвитку та синдром раптової смерті.
Відмовившись від тютюну, алкоголю та наркотиків, піклуючись про власне здоров'я, споживаючи повноцінну їжу, дотримуючись вимог гігієни, ви вживаєте важливі кроки для того, щоб ваша дитина народилася здоровою.

Онисимюк К.І., студентка 5 курсу, Ніцович Ігор Романович доцент кафедри акушерства та гінекології Буковинського державного медичного університету.

Коментувати:
Коментарів - 0:

Популярні новини

Останні новини

Останні фото та відео


Курси валют на 26.04.2024
купівля
продаж
Міжбанк
$
39.6
39.63
42.56
42.58

Архів новин

<<Квітень 2024>>
ПнВтСрЧтПтСбНд
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

     


«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо