ye-logo.v1.2

Як підвищити несучість курей

Суспільство 36237
Фото: http://moyhutor.net/

Висока яєчна продуктивність курей залежить від багатьох факторів: порода, умови і спосіб утримання, вік, стан здоров'я, пора року тощо.

 Одним з найважливіших факторів є годування. Якщо правильно годувати птицю, можна добитися хорошої несучості.
Годування повинне бути регулярним і рівномірним. Ніщо так погано не позначається на якості та кількості яєць, як періодичне перегодовування або недогодовування, а також годування птиці в різний час дня.
Перше (ранкове) годування бажано проводити відразу ж, як тільки птиця прокинеться. У зимовий період для того, щоб збільшити “робочий день”, годування так само слід починати раніше (при додатковому ранковому освітленні - відразу ж після включення світла). Вранці доцільніше давати несучкам вологі мішанки з вареної картоплі, різного меленого зерна, висівок, товченої яєчної шкаралупи, солі й кухонних відходів. Взимку мішанок бажано давати менше, ніж влітку через те, що вони швидко засвоюються.
Увечері курей годують за годину до того, як вони стануть всідатися на сідала. Час вечірнього годування необхідно розрахувати таким чином, щоб кури встигли з'їсти покладену норму. Важливо, щоб на ніч кури отримували цільне зерно. Зерно в різні дні має бути різним: сьогодні - пшениця, завтра - овес, післязавтра - ячмінь.
Також несучість залежить від якості й норм годівлі. Корми для несучок повинні мати у складі білки (протеїни), жири, вуглеводи, мінеральні солі і вітаміни. Найбільшу кількість яєць від дорослої птиці можна отримати, якщо в раціоні є всі поживні речовини. При їх недостатності яйценосність різко знижується, а витрати на корм птиці збільшуються.
Норми годівлі повинні складатися з урахуванням фактичної чи передбачуваної продуктивності. Чим вище яйценосність курей та їхня жива маса, тим більше корму їм потрібно.
Висока продуктивність може бути отримана тільки при одночасному збільшенні кількості кормів і їх поживності. Просто щедра годівля може призвести до ожиріння, що особливо небажано в період кладки яєць.
На норму годівлі впливає вік несучки, час року, умови утримання: молодим несучкам потрібно більше поживних речовин, ніж старим; взимку кормів потрібно більше, ніж влітку. Під час линьки птах також потребує більшої кількості кормів і кращої якості.
Можна іноді птаху влаштовувати розвантажувальні дні — навіть при раціональному годуванні вони схильні до ожиріння. В таких випадках необхідно ранкове і вечірнє годування замінити водою і зеленню, а вдень дати курам половинну порцію вологої мішанки.
Раціон несучок
Основною частиною раціону курей в домашніх господарствах є цільне зерно пшениці, ячменю та вівса, зрідка в годівлі птиці використовується кукурудза (але її обов'язково слід дробити). Зерна злаків містять певну кількість білка і жиру, але бідні кальцієм, фосфором і вітамінами, тому вони не можуть забезпечити високу продуктивність птиці в період яйцекладки.
Зелень - гарний дієтичний корм, важливе джерело вітамінів. Для цього найчастіше використовують зелену масу молодої кропиви, кульбаби, люцерни, конюшини і гороху. Згодовувати зелень бажано у свіжому вигляді, відразу після скошування. При цьому її необхідно подрібнити, а давати птиці можна як окремо, так і у вигляді вологих мішанок.
Пізньої осені і взимку замість зелені в раціон несучок можна включати картоплю, моркву, кормові буряки, топінамбур, капусту. Зазвичай їх дають подрібненими, домішуючи до вологих мішанок або ж цілими. Надмірна кількість овочів в раціоні призводить до розладу травлення у птаха. У разі ж появи проносу слід на час взагалі припинити давати овочі.
Здоров'я і продуктивність птиці залежать і від наявності в раціоні мінеральних речовин. Кальцій, наприклад, потрібний для утворення яєчної шкаралупи, тому в раціон птиці і необхідно включати і корми, що містять мінеральні речовини. В умовах присадибних господарств потребу птиці в цих речовинах можна задовольнити за рахунок додавання в мішанку яєчної шкаралупи, крейди, вапняку, кухонної солі.
Гравій не є джерелом мінеральних речовин, але необхідний птаху для кращого перетирання кормів у м'язовому шлунку. Крім того, він уповільнює швидкість проходження корму по травному тракту, що сприяє кращому всмоктуванню поживних речовин. Якщо доводиться згодовувати куркам багато вівса, то наявність гравію в годівниці є обов'язковою умовою.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую