ye-logo.v1.2

Біометричні паспорти видаватимуть вже з нового року

Суспільство 6115
Фото: http://focus.ua/

Щоб отримати документ, доведеться здати відбитки пальців.

 Верховна Рада ухвалила Закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає введення документів з електронним носієм інформації.
У багатьох країнах світу існує єдиний документ – ID-карта з чипом, куди занесені ті або інші біометричні дані. Українцям, як і раніше, доведеться отримувати два документи: внутрішній і для виїзду за кордон. Видача електронних паспортів починається з 1 січня 2013 року. Окрім звичайних даних у них заноситимуться відбитки пальців людини – усіх десяти.
- У відділеннях Державної міграційної служби пальці людини оброблять спеціальним розчином і віддрукують по одному. Відбитки будуть внесені до електронного чипа, – каже автор законопроекту, народний депутат Василь Грицак.
Обмін паперових внутрішніх паспортів на пластикові ID-карти буде поступовим. Людям до 45 років нові документи видаватимуть у міру того, як з'явиться необхідність вклеювати фотографії (нагадаємо, це вимагається робити в 25 і 45 років) або за бажанням. 16-річним біометричні паспорти видадуть відразу. Ціна, за попередніми даними, складе 65 гривень. Ті, у кого фотокартка в 45 років вже вклеєна, можуть вільно жити із старими паспортами до самої смерті.
Паспорти для виїзду за кордон, як і раніше, матимуть форму книжки, забезпеченої чипом. Обміняти старі закордонні документи на біометричні можна буде або за бажанням, або після закінчення терміну дії старих паспортів. Єдине, що з 1 червня 2013 року країни Шенгенської зони можуть відмовитися приймати паспорти без біометричних даних (раніше вони мали намір це зробити вже з 1 січня). Коштувати новий закордонний паспорт буде близько 400 гривень.
- У будь-якому разі з 1 січня 2015 року Україна зобов'язана перейти на біометричні паспорти для виїзду за кордон, – зазначає Василь Грицак. Таке рішення ОБСЄ. Крім того, біометрію зобов'язані використовувати усі країни, які є членами ІКАО (Міжнародна організація цивільної авіації). Україна входить до цієї організації з 1992 року.
У другій редакції закон про електронні паспорти був ухвалений Радою ще 2 жовтня, але Президент наклав на нього вето – обурилися віряни, які вирішили, що чипування несе загрозу духовному, психічному і фізичному життю особи. У зв'язку з цим була підготовлена нова редакція з правками Президента: українцям надали право вибору (до речі, так вчинили і в Росії, коли вводили біометричні паспорти). Тим, хто за релігійними переконаннями не побажає вносити до паспорта відбитки пальців, видаватимуть пластикову картку з порожнім чипом або зовсім без нього.
ДОВІДКА
Ідея створення біометричних документів виникла в США після трагічних подій 11 вересня 2001 року. У 2002 році представники 188 країн світу підписали Новоорлеанську угоду, яка визнала біометрію особи основною технологією ідентифікації для паспортів і в'їзних віз наступного покоління. Лідером у цьому питанні став Пакистан, де біометричні паспорти почали видавати в 2004 році. В Україні рішення впровадити біометричні паспорти ухвалили в 2007 році, але закон про них – тільки зараз.

http://kp.ua/daily/
Підготувала Олена ТАРАСЕВИЧ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую