ye-logo.v1.2
31 Травня, 2020

Наповнювати і обмінювати балон має спеціалізоване підприємство

Суспільство 1993
Взимку з балонами треба бути особливо обережними.
Взимку з балонами треба бути особливо обережними.. Фото: buknews.com.ua

У зв'язку з нещодавнім вибухом газового балона у Харкові, ТУ Держгірпромнагляду у Хмельницькій області звертає увагу на те, як правильно наповнювати газовий балон.

В особливо небезпечний осінньо-зимовий період, коли балони наповнюються за низьких температур зовнішнього середовища, їх не можна заносити в тепле приміщення. ТУ Держгірпромнагляду у Хмельницькій області нагадують, що під час нагрівання зріджений газ розширюється - тиск у балоні значно збільшується, що за умови надмірного (понад 85% об’єму балону) наповнення, може призвести до його руйнування, витоку газу та утворення вибухонебезпечної газоповітряної суміші.

Наповнення та обмін балонів має здійснюватися спеціалізованими підприємствами, які мають відповідний Дозвіл Держгірпромнагляду, через мережу газонаповнювальних станцій та пунктів, проміжних складів балонів чи спеціалізованих магазинів з продажу газу, що здійснюють реалізацію газу у побутових балонах.

Довідково:
Комісія з розслідування обставин та технічних причин нещасного випадку, який стався 16 грудня у місті Харкові, з'ясувала, що балон із зрідженим газом, який вибухнув у житловому будинку, був наповнений на одному з автомобільних газозаправних пунктів з грубими порушеннями вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

Після занесення балону, наповненого при низькій температурі зовнішнього середовища у помешкання, сталося різке розширення газу, внаслідок чого й відбулося руйнування балону та утворення вибухонебезпечної газоповітряної суміші. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую