ye-logo.v1.2

У паспортах і свідоцтвах про народження писатимуть національність?

Суспільство 2229
Фото: 24tv.ua

У Верховній Раді зареєстровано законопроект, за яким в свідоцтво про народження дитини буде вписуватись національність.

Законопроект № 1133 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зазначення у свідоцтві про народження дитини його національності зареєстрований на сайті Верховної Ради 20 грудня, проте текст документа поки відсутній. Про це повідомляє "Дєло".

Ініціатор законопроекту Канівець роз'яснив суть пропозиції.

"Своїм законопроектом я пропоную внести зміни до Сімейного кодексу, щоб батьки могли добровільно вказувати національність у свідоцтві про народження дитини. Такий підхід - загальноприйнята європейська практика", - заявив він.

Він зазначив, що цей документ - не єдина його подібна ініціатива.

"Наступний законопроект, який я планую подати, - про те, щоб повернути графу" національність "у паспорт. Для того щоб його підготувати, мені необхідно три-чотири дні", - сказав Канівець.

"Вказівка національності буде добровільною! Сподіваюся, що ці законопроекти підтримають колеги з опозиції, а, можливо, і з Партії регіонів, а от щодо комуністів я не впевнений", - сказав депутат.

Графа "національність" містилася в паспортах радянського зразка і була скасована в 1996 році при переході на паспорти незалежної України.

У затвердженій формі свідоцтва про народження, виданому в часи СРСР, національність дитини не вказувалася.

За збігом обставин,у Держдумі РФ з'явився законопроект "Про паспорт громадянина РФ", який пропонує повернути в паспорт графу "національність".
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую