ye-logo.v1.2
24 Жовтня, 2020

Сьогодні у Хмельницькому вшановували пам'ять Чорновола

Суспільство 1508
Фото: oblrada.km.ua

Відомому українському політику, державному діячеві, публіцисту і журналісту, лідеру Народного Руху України, Герою України В’ячеславу Чорноволу сьогодні виповнилося б 75 років.

До пам'ятника засновнику Народного Руху України поклали квіти представники обласної та міської рад,облдержадміністрації, громадськість міста. Про це повідомляє Хмельницька обласна рада.

В’ячеслав Чорновіл народився в родині сільських вчителів в селі Єрки Черкаської області. У 1955 році закінчив Вільхивецьку середню школу із золотою медаллю. В тому ж році Чорновіл вступив на філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, пізніше перевівся на факультет журналістики.
Від липня 1960 до травня 1963 років В’ячеслав Чорновіл працював на Львівській студії телебачення. Почав виступати як літературний критик, досліджуючи творчість Т.Шевченка, В. Самійленка, Б. Грінченка.
В’ячеслав Чорновіл брав активну участь у діяльності Київського клубу творчої молоді, української суспільно-культурної організації, що стала осередком молодої української інтелігенції, т.з. шестидесятників. Разом з І. Світличним, І. Дзюбою, Є. Сверстюком, А. Горською, М. Плахотнюком, Л. Танюком, В. Стусом, В’ячеслав Чорновіл був одним з лідерів та активним діячем дисидентського руху.

В’ячеслав Чорновіл був одним із ініціаторів створення Української Гельсінської Групи. Видавав самвидавний «Український Вісник».

Був декілька разів ув’язнений за «антирадянську пропаганду». Покарання у 1967–1969, 1972–1979, 1980–1988 роках відбував у таборах суворого режиму та на засланні.

З 1990 року був обраний депутатом Верховної Ради України. У 1991 році був кандидатом у Президенти України і досяг другого місця. З 1992 року В’ячеслав Чорновіл очолював Народний Рух України.
Загинув у 1999 році за нез’ясованих обставин у автокатастрофі. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую