ye-logo.v1.2

Рятувальники Хмельниччини нагадують про "новорічні" небезпеки

Суспільство 3654
Радісний вогник може зіпсувати свято.
Радісний вогник може зіпсувати свято.. Фото: 11na11.com

Напередодні Новорічних і Різдвяних свят чи не у кожній оселі засяє святковими вогниками новорічні красуні. Проте нехтування елементарними правилами безпеки можуть призвести до лиха.

Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог безпеки при встановленні новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів. Про них і нагадає ТУ МНС у Хмельницькій області.

Ялинку установлювати треба подалі від джерел відкритого вогню та опалювальних приладів. На ялинку не можна встановлювати свічі та бенгальські вогні, особливо в об'єднанні з ватним "снігом" і паперовими іграшками, а підключення гірлянд до електромережі повинне виконуватися тільки за допомогою стандартних з’єднань.

Останнім часом жодне свято не обходиться без феєрверків. Найулюбленішими новорічними забавками є хлопавки, петарди, бенгальські свічі, салюти, ракети, феєрверки, і багато-чого іншого. Ось деякі правила поводження із найбільш розповсюдженими з них.

Хлопавки. Це одна із улюблених і безпечних новорічних забав. Проте, варто пам`ятати, що не можна направляти хлопавку в обличчя або освітлювальні прилади, застосовувати її поблизу полум`я свічок або розпечених спіралей. Дітям можна підривати хлопавки тільки в присутності дорослих.

Петарди. Основні правила безпеки при їхньому використанні: забороняється їхнє носіння в кишенях і без упакування, не можна розбирати їх, затримувати в руках після підпалу, необхідно відкидати їх від себе на відстань 5-6 метрів. Піротехнічний виріб, безпосередньо ручного запуску, повинен мати сповільнювач, що забезпечує безпеку запуску і час, за який необхідно встигнути залишити небезпечну зону.

Бенгальські вогні рекомендується використовувати тільки у великих вентильованих приміщеннях або на вулиці. При використанні цих і багатьох інших феєрверків необхідно пам`ятати, що неправильне поводження з ними може спричинити пожежу або завдати шкоди здоров`ю.

МНС вкотре нагадує громадянам, що пам`ятаючи про ці правила, ви зможете уникнути неприємностей під час святкових днів та убережете ваше здоров’я, а інколи – і життя. 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую