ye-logo.v1.2

На Хмельниччині проводять оперативно-профілактичну операцію Табір

Суспільство 2048
Фото: mia.km.ua

Працівники міліції вкотре застерігають жителів краю, щоб були уважними та не стали жертвами шахраїв.

У Городоцькому районі дві жінки обікрали людину. Зловмисниць відразу ж затримали. До винесення вироку суду жінок зі смаглявим обличчям відпустили, застосувавши запобіжний засіб — підписку про невиїзд. Разом з тим, у районі спостерігається чимало подібних випадків крадіжок та шахрайств. Як повідомляють в УМВС України в Хмельницькій області, аби запобігти кримінальні правопорушення, які вчиняють шахраї,  та розкрити їх, працівники міліції проводять оперативно-профілактичну операцію «Табір». Ці заходи вже дають певні результати.

Того дня у квартирі постраждалих був лише 20-річний юнак та його бабуся. Хлопець дивився телевізор, а бабуся вирішила піти в магазин. Жінка забула зачинити на ключ вхідні двері. Цим і скористалися зайди.

Двері були не замкнені, — розповідає одна із підозрюваних. — Я відкрила їх, бачу — висить куртка, з кишені якої видніється гаманець. Я його витягнула і пішла. Гроші зразу ж вийняла, не рахуючи поклала їх у свою кишеню.

У гаманці було 300 гривень, флешка та студентський квиток. Жінка стверджує, що красти його не збиралася та зробити це її змусило життя. — В мене мама і дитина дуже хворі, — продовжує вона. — Потрібні чималі кошти на їх лікування.

Крадіїв викрила бабуся, яка, повертаючись з магазину, помітила двох жінок, що виходили з будинку. Запідозривши недобре, вона з онуком одразу перевірили, чи нічого не зникло. Виявивши відсутність гаманця, онук викликав міліцію.

Я попросив, щоб він затримав підозрілих жінок під будь-яким приводом до приїзду міліції, — згадує Андрій Левандовський, дільничний інспектор. — Сам же відразу зателефонував у чергову частину, звідки була направлена слідчо-оперативна група. Коли ми прибули на місце виклику, то спочатку крадії говорили, що вони не причетні до злочину і нічого не крали. Та потім, зрештою, зізналися і показали, куди заховали гроші та викинули гаманець.

На сьогодні по даній справі досудове слідство закінчене та вона передана до суду. Покарання жіночкам буде встановлено відповідно до статті 185 Кримінального кодексу України (крадіжка).

Разом з тим, працівники міліції вкотре застерігають жителів краю, щоб були уважними та не стали жертвами шахраїв. Адже зловмисники вигадують чимало методів, аби заволодіти чужим майном.

Переважна більшість не розкритих злочинів пов'язана із вчиненням шахрайських дій під приводом «зняття порчі», — розповідає Павло Болотюх, заступник начальника районного відділу внутрішніх справ — начальник міліції громадської безпеки. — Жертвами шахраїв найчастіше стають особи жіночої статі, віком від 12 до 30 років, яких під дією гіпнозу переконують, що на їх гроші та вироби із золота «наведено порчу». Після цього зловмисники пропонують або ж одразу «зняти порчу», або ж розповідають, що необхідно принести у визначений час усі гроші та інші матеріальні цінності, що є вдома.

Також страждають від шахраїв люди похилого віку, особливо в сільській місцевості.

Останнім часом з'явився новий вид шахрайства з метою заволодіння мобільними телефонами на вулиці або в іншому громадському місці. До неповнолітніх або ж до осіб, які перебувають у стані алкогольного сп'яніння, підходять перехожі і просять їх мобільний, щоб терміново зателефонувати. Після того, як їм дають на декілька хвилин мобільний телефон, злочинці втікають разом з ним. При цьому, ніхто з них не усвідомлює міри покарання за такі злодіяння, хоча за викрадення чужих речей шляхом обману або зловживання довірою людей передбачена відповідальність згідно зі статтею 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Найважче покарання відповідно до цієї статті — позбавлення волі від 5 до 12 років з конфіскацією майна. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую