ye-logo.v1.2

Лікують їжачків, куріпок, пітонів та левів

Суспільство 7316
Котику роблять УЗІ
Котику роблять УЗІ. Фото: Дмитра Скрипника

Більше 10 років спеціалісти клініки успішно надають допомогу чотириногим пацієнтам, не відмовляючи навіть у тих випадках, які столичні колеги назвали би безнадійними.

 Без сумніву, це команда професіоналів, і їх усіх можна назвати фанатами своєї справи, адже у послужному списку кожного, незважаючи на вік - сотні врятованих життів.
Василь Вовк, Лідія Мацидон, Олександр Міляшкевич, Василь Скорик, Микола Яценко - це лікарі клініки ветеринарної медицини, котрі, маючи багаторічний досвід роботи, нерідко творять справжні дива.
«І в цьому ми завдячуємо їхній майстерності та наявності сучасного устаткування, - каже головний лікар клініки Костянтин Завроцький. - Це гарантує достовірність діагностики і гарантує позитивний результат після проведення складних оперативних втручань».

Тварин, як і людей, рятує апарат Ілізарова
«Наша клініка оснащена дороговартісною апаратурою, яка потребує високої кваліфікації, - каже Костянтин Іванович. - Для прикладу, апарат зовнішньої фіксації, який в народі називають апаратом Ілізарова. Дізналися ми про нього на минулорічній Х ветеринарній конференції, що проходила в Броварах. І одразу ж придбали. Наш лікар, Микола Яценко, пройшов курси навчання і вже півроку застосовуємо його при переломах. До речі, в західній Україні подібним методом користуються лише у нас та у Львові”.
При лікуванні у клініці застосовують найновіші препарати, тому іноді ціна, враховуючи їх вартість та вартість діагностичної апаратури, буває високою (для прикладу, остеосинтез (процедура з накладання апарату зовнішньої фіксації) коштує 100-200 гривень. Стерилізація кішки - 130 гривень, кота – 100).
Для зручності власників тварин і для того, щоб не втрачати час, який інколи може коштувати життя пухнастим пацієнтам, клініка працює без вихідних. У разі необхідності лікарі виїжджають до своїх пацієнтів додому.
Тут ведеться прийом усіх видів домашніх тварин, птахів, гризунів, плазунів та екзотичних тварин. У клініці лікували навіть семимісячне левеня та пітона.

Вижити, незважаючи ні на що
Тут вам можуть розповісти чимало дивовижних історій зцілення та повернення до життя в абсолютно безнадійних ситуаціях.
Як от історія з лайкою, яка минулої весни під час притравки собак на ведмедя, що проводилась під час виставки мисливських собак, була травмована. Одним ударом лапи ведмідь розірвав їй стравохід, трахею та шийний хрящ. Мисливці, котрі приїхали сюди аж з-під Києва, не залишили тварину помирати, а привезли у клініку. Лікарі провели операцію, і собака вижив. Через місяць власник пса по телефону повідомив, що він уже бігає і почувається прекрасно.
Або ж історія, що теж приємно вразила не лише кваліфікацією спеціалістів клініки, а й людською небайдужістю. Минулої зими рибаки на Дністрі підібрали виснажене безпородне цуценя з перебитими ногами. Воно лежало на льоду і жило з того, що жалісливі рибалки кидали йому - хто шматок хліба, хто сиру рибину. Очевидно, у такому стані цуцик знаходився не один тиждень, тому що на боку, на якому він лежав, утворилися глибокі пролежні та рани. На його щастя, знайшовся чоловік, який не пошкодував ні часу, ні грошей, забрав песика до себе і протягом місяця возив у лікарню.
Зараз це вже дорослий, великий пес, який скаче на трьох ногах, оскільки через задавненість травми одну все-таки довелося ампутувати. Але він не відчуває свого каліцтва і як хвостик бігає за своїм хазяїном.

Дива? Професіоналізм і доброта
Взагалі, як кажуть лікарі, у клініку щодня приносять помираючих тваринок, і багатьох з них вони виходжують. Мало того, тут роблять такі речі, за які не беруться навіть спеціалісти у дорогих клініках. Десять років тому автор статті підібрала на смітнику п’ятьох кошенят. Четверо були здорові, і їх одразу вдалося прилаштувати. А от одне, найменше, мало проблеми з очима. З них текла кров вперемішку із гноєм, кошеня дерло їх, від чого ставало ще гірше - очі просто почали вилазити з орбіт. Щоб позбавити малюка від страждань, ми понесли його … присипляти. Але Василь Вовк, до якого ми потрапили, взявся його рятувати. Промивання очей, п’ять уколів, внутрівенне вливання... Плюс рекомендації щодо маніпуляцій, які ми мали проводити вдома. І все. Кішечка чудово бачить і вже десятий рік живе при гарному здоров’ї . Але здивувало не це. Виявляється, у Москві при подібних проблемах кошенятам … видаляють очі. Можливо, тому для проведення операцій котики і собаки нерідко приїжджають сюди аж із російської столиці.
Тож, як бачимо, навіть найсучасніше обладнання не здатне замінити доброго, чуйного ставлення до кожного чотирилапого пацієнта. Гуманність і чуйність, які лежать в основі будь-якої маніпуляції, в поєднанні з професіоналізмом і досвідом, підсиленими сучасним обладнанням дають відмінний результат. І є насправді візитною карткою Хмельницької клініки ветеринарної медицини.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую