ye-logo.v1.2

Гірничодобувним підприємствам Хмельниччини слід посилити контроль за станом охорони праці

Суспільство 2247
Фото: orenda.pl.ua

На цьому наголошено під час колегії територіального управління Держгірпромнагляду у Хмельницькій області, за участю підприємств гірничорудної і нерудної промисловості.

 Під час колегії, за інформацією ТУ Держгірпромнагляду Хмельниччини, було розглянуто стан охорони праці та промислової безпеки на гірничодобувних підприємствах області, виконання надрокористувачами вимог раніше виданих теруправлінням приписів і розпоряджень.

Акцентовано увагу учасників колегії на дотриманні вимог безпеки під час проведення гірничодобувних робіт, реалізації додаткових комплексних заходів, спрямованих в першу чергу на попередження нещасних випадків і травмувань працівників. Звернуто увагу на те, що більшість нещасних випадків в гірничодобувній галузі сталися з організаційних причин, а саме - порушення працівниками вимог інструкцій з охорони праці, недостатній контроль за станом охорони праці та трудовою дисципліною з боку керівного складу підприємства.

За результатами колегії прийнято рішення зобов’язати керівників підприємств гірничорудної і нерудної промисловості Хмельницької області, насамперед, підвищити ефективність служб охорони праці. Забезпечити отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки і на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. Погодити Плани розвитку гірничих робіт. Провести реєстрацію та щорічний технічний огляд технологічних транспортних засобів. Укомплектувати штат фахівцями (інженерами - маркшейдерами) згідно розрахункової чисельності. Провести навчання машиністів гірничих транспортних засобів та атестацію робочих місць працівників. Забезпечити наявність посвідчень на право керування технологічним транспортом у машиністів екскаваторів та великотоннажних кар’єрних автомобілів. Провести обстеження виробничих будівель із залученням спеціалізованих організацій та ремонт виробничих приміщень (покрівля, вікна, несучі конструкції).

Також забезпечити безпечну експлуатацію конвеєрів, транспортувальних стрічок, розміщення бортів, де можливе падіння людей в кар’єр, запобіжних знаків, організацію безпечного виконання робіт на висоті, проходження працівниками медичного огляду, забезпечення їх спецодягом, мийними та знешкоджуючими засобами відповідно до вимог нормативно-правових актів з питань охорони праці.

Довідково:

Гірничодобувна галузь області налічує 109 підприємств, на яких працює 3419 працівників. Кількість піднаглядових об’єктів галузі складає 1544 об’єкта.

Впродовж 2012 року гірничотехнічними інспекторами теруправління здійснено 46 перевірок виробничих об’єктів, за результатами яких оштрафовано 22 посадові особи, видано 9 розпоряджень про заборону.

Типовими порушеннями виявлених під час перевірки є, те, що у ряді підприємств відсутні дозволи на відкриті гірничі роботи, не реєструється технологічний транспорт в органах Держгірпромнагляду, не позначені запобіжними знаками гірничі виробки кар’єрів тощо.
Впродовж 2011-2013рр. на підприємствах гірничорудної і нерудної промисловості області сталося шість нещасних випадків, під час яких загинуло троє працівників. 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую