ye-logo.v1.2

Дмитро Гуменюк: "Правила користування комп'ютером повинні знати всі!"

Суспільство 5281
Дмитро Гуменюк каже, що чим дорожчий комп
Дмитро Гуменюк каже, що чим дорожчий комп'ютер, тим краща якість збірки.. Фото: Дмитра Скрипника

Кожен розуміє, що будь-яка діяльність людини сьогодні вимагає наявності персонального комп'ютера. Проте, погодьтеся, що рідко можна побачити людину, в якої є запасний ПК.

 Тому, коли трапляється поломка, вона вимагає оперативного ремонту, щоб не зупиняти процес. Теж саме можна сказати про комп'ютер студента або школяра. Адже, якщо розваги та соціальні мережі можуть зачекати, то здача заліку або іспиту - ні. Саме тому дуже важливо знайти хорошого ІТ-спеціаліста, який знає все про “лікування” оргтехніки. Інженер-програміст Дмитро Гуменюк вже майже 10 років не лише перевстановлює операційні системи, ремонтує та модернізує комп'ютери, але й займається виправленням помилок після невдалих “ремонтів”.

- Дмитре, яка комп'ютерна техніка нині вважається найнадійнішою? Поняття “чим дорожче, тим краще” тут діє?
- Найбільший ступінь довіри у хмельницьких споживачів має компанія “Apple”. Далі ідуть “Dell”,  та “Hewlett-Packard”. Менше довіряють компаніям “Acer”, “Asus”, “Emachines”. Взагалі, все залежить від класу комп'ютера: є техніка економ-класу та дорожча — бізнес-класу та люкс-класу. Скупитися тут не варто. Чим дорожчий комп'ютер, тим краща якість збірки, й тим довше він служитиме “вірою і правдою”.

- Чи реальною є перевага американської, європейської, японської збірки комп'ютерної техніки в порівнянні з китайською та тайванською?
- На мій погляд, складання буває якісним і не дуже, що не залежить від місця розташування заводу. Якщо виробничий процес налагоджений і постійно контролюється, то не настільки важливо, де саме виробництво розміщено. З іншого боку, в Китаї, як відомо, виробництво взагалі й збірка зокрема обходяться значно дешевше, ніж в інших регіонах, і це позитивно позначається на підсумковій ціні продукції. У нас в Україні, загалом, продають комп'ютерну продукцію третього класу, яка значно поступається за якістю техніці, котра реалізується в європейських країнах. Тому, якщо є така можливість, краще купувати комп'ютери та ноутбуки під замовлення.

- На що слід звертати увагу при купівлі комп'ютера?
- Почніть із підбору ідеального для вас розміру. Якщо ви постійно збираєтеся перебувати в русі й потребуєте мобільного пристрою, то бажано купувати ноутбук чи нетбук. У випадку, якщо ви плануєте проводити дуже багато часу сидячи перед екраном комп'ютера, вам знадобиться модель із великим дисплеєм, який не змусить вас перенапружувати зір. Наступне, що ви повинні з'ясувати - наскільки об'ємний і місткий жорсткий диск необхідний для вашої роботи. Також потрібно визначити обсяг системної або оперативної пам'яті. У разі, якщо ноутбук буде вашою основною комп'ютерною системою, краще й раціональніше обрати більший за обсягом жорсткий диск, який вміщатиме всі ваші програми та файли. Якщо ж ви плануєте використовувати переносний комп'ютер як інструмент графічного проектувальника або модуля бази даних цифрового фотографа, то вам знадобиться найбільший обсяг пам'яті, який тільки доступний. Фактично, чим більший об'єм пам'яті у вашого комп'ютера, тим з більшою продуктивністю він буде виконувати ваші завдання.

- Які комп'ютери, ноутбуки та нетбуки найчастіше ламаються? Якісь “слабкі” місця в них є?
- Швидко виходить з ладу, передусім, дешева техніка. Тому варто пам'ятати, що скупий завжди платить двічі. Найголовнішою проблемою сьогодні є живлення у розетках. Через перепади сили струму часто перегорають блоки живлення. Тому, якщо ви купили комп'ютер, обов'язково потрібно придбати також стабілізатор чи упс. З деталей найчастіше “летять” вінчестери та материнська плата.

- А як щодо планшетів?
- За статистикою планшети найчастіше використовують ділові люди для проглядання пошти та новин, роботи в Інтернеті; студенти та школяри - для соціальних мереж та навчання. Рідше їх купують для ігор та перегляду фільмів. Але якщо обирати між нетбуком та планшетом, то по фукнціональності краще придбати перший. До недоліків планшетів можна віднести: відсутність модернізації, малий розмір екрана, дорогий ремонт, малий термін гарантії тощо.

- А чому взагалі техніка починає “глючити”, “зависати” та видавати помилки?
- Головна причина — це віруси та неправильне користування. Слід зазначити, що джерелом небезпечних “троянів” є різні хакерські й безкоштовні порно-сайти. Краще на них не заходити взагалі. Також техніка може “гальмувати” тоді, коли на диску С розміщено забагато інформації (в ідеалі — не більше 2 Гб). Використовувати його потрібно лише для системних файлів. Взагалі, не варто лізти туди, куди не знаєте, й видаляти якісь файли.

- Щодо антивірусників, які з них краще встановлювати?
- Нині існують сотні тисяч комп'ютерних вірусів, “троянів” і шкідливих програм, які з'являються десятками щодня. Скажу відразу, що 100%-ої гарантії захисту від вірусів й інших шкідливих програм не може дати жоден антивірусник! Проте, якщо у вас на комп'ютері стоїть операційна система Windows, то наявність захисту є важливою необхідністю. До найкращих антивірусних програм, на мій погляд, належать: Avast, Avira та Nod. Непогано зарекомендував себе й Касперський, але для його встановлення потрібен сильний комп'ютер.

- Як уникнути поломки комп'ютера? Існують якісь загальні правила експлуатації, які продовжують життя ПК?
- Насправді все дуже просто. Комп'ютер - невимоглива техніка. Досить проводити чищення від пилу материнської плати звичайною щіточкою й регулярно чистити реєстр від сміття. Існують також спеціальні програми для профілактики комп'ютера, для чистки тимчасових файлів, лікування реєстра тощо. Проводити таку профілактику потрібно раз на місяць. Також слід коректно вимикати техніку. Що ж до ноутбуків, то рекомендується ставити його на пласку стійку робочу поверхню, адже він має отримувати достатню кількість повітря для охолодження. Не бажано, щоб ноутбук був постійно включений у розетку, оскільки батарея в такому вигляді швидко виходить із ладу. Відкривати кришку ноутбука необхідно двома руками, щоб не перекосити її і випадково не деформувати монітор, який розташований у кришці. В крайньому випадку якщо відкриваєте однією, то беріться за середину.
Однією з найбільших небезпек для вашого комп'ютера є тепло, яке виділяють диски та процесор. Що частіше вони використовуються з надмірним навантаженням, то більше виділяється тепла, а його надмірна кількість може скоротити життя вашого комп'ютера. Більшість комп'ютерів обладнано вбудованими вентиляторами, часто більше ніж одним, які допомагають зменшувати температуру всередині. Потрібно також переконатися, що з усіх боків комп'ютера є щонайменше 8 см вільного простору для забезпечення циркуляції повітря і нормальної роботи внутрішніх вентиляторів.
Завжди тримайте всю оргтехніку в чистоті: користуйтеся спеціальними серветками та гелями для чищення моніторів. Та намагайтеся не їсти біля комп'ютера, щоб уникнути потрапляння на клавіатуру крихт та рідини.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую