ye-logo.v1.2

Трави допоможуть впоратися з проблемами “нижче пояса”

Суспільство 65200
Фото: udoktora.net 

Біль і прискорене сечовипускання - тривожні сигнали урологічних проблем у чоловіків.

 У передміхуровій залозі може виникнути запалення в будь-якому віці, і не лише через потрапляння у сечівник інфекції. Лікування простатиту, як правило, комплексне, й медикаментозну терапію добре доповнюють народні засоби.

Простатит - одна з найдавніших чоловічих хвороб, природно, що і в народній медицині багатьох країн накопичений багатий досвід його лікування. Для подолання недуги використовується цілий спектр рослин, які застосовуються окремо або в складі комплексних зборів.
Овочеві соки. Щоб приготувати найпростіший препарат, достатньо зайти в найближчий овочевий магазин, де слід придбати гарбуз, моркву, буряк і огірки. Із цих овочів одержують сік, який вживають по 50 мл до прийому їжі. Співвідношення - 50% соку гарбуза, 50% - сік інших овочів (в рівній пропорції). Пити овочевий сік рекомендується не менше місяця, загальна ж тривалість лікування не обмежується.
Насіння гарбуза з медом. До речі, гарбуз при лікуванні простатиту застосовують цілителі багатьох країн, але найчастіше беруть не сік, а насіння. Найпростіший варіант - з'їдати по 20 насінин за 25-30 хвилин до їжі. Можна приготувати і спеціальний препарат. Для нього знадобляться очищене насіння й мед у співвідношенні 2:1. Насіння подрібнюють і змішують із медом, вживають двічі-тричі на день по 1 ч. л. до їжі. Бажано суміш відразу не ковтати, а розсмоктувати протягом декількох хвилин.
Петрушка городня. Зі звичайних овочів при лікуванні простатиту часто застосовують і петрушку. Її сік вживають по 1 ст. л. 3-4 рази на день за 25-30 хвилин до прийому їжі. Ще один дієвий засіб роблять із насіння петрушки, яке подрібнюють у ступці й заливають окропом у співвідношенні 1 ст. л. на 200 мл води. Можна просто настояти в термосі або 10-15 хвилин кип'ятити на повільному вогні. Приймають до їжі по 1 ст. л.
Відвар із цибулі. У багатьох країнах для лікування простатиту застосовують цибулю. Її можна їсти у свіжому вигляді - цибулина середнього розміру на день. Можна також пити цибульний сік - по 1 ч. л. 3-4 рази на день до їжі. Щоб зменшити гіркоту і запах, дрібно нарізану цибулю заливають невеликою кількістю гарячої води, доводять до кипіння і відтискають. Отриманий відвар приймають по 2 ч. л. до прийому їжі.
Трав'яні збори. Багато лікарських рослин, які можна застосовувати при лікуванні простатиту, ростуть буквально під ногами. Це лопух, хвощ польовий, кропива, волошка, полин, звіробій, чебрець, подорожник, пижмо тощо. Їх, зазвичай, використовують у складі зборів. До прикладу, взяти по 1 ст. л. трави зніту (іван-чай) і чебрецю на 500 мл окропу, настоювати не менше 2 годин. Пити по склянці вранці й ввечері до їжі. Інший варіант: суміш трави чебрецю, кипрею, квіток м'яти і полину гіркого заварювати в співвідношенні 1 ст. л. на 200 мл окропу. Пити замість чаю.
Лікувальний чай. Варіантів чаю, який надає цілющу дію при простатиті, існує багато. Його можна зробити не лише корисним, але й смачним, якщо заварювати квітки липи, плоди шипшини і ялівця, звіробій, чебрець, кипрей та бадан.
Цілющі олії та ванни. До речі, чебрець у народній медицині вважається ліками саме від чоловічих хвороб. Зазвичай, його застосовують у вигляді настоїв і олій. Настої п'ють натще, а олії втирають у промежину. Застосовуються й ванни з відваром чебрецю, іноді їх роблять комплексними - чебрець, звіробій, кропива.
Настої з кори та горіхів. Ефективні препарати для лікування простатиту можна приготувати з осики, ліщини, кінського каштана. Для цього кору осики заготовлюють навесні, а кору, листя і горіхи ліщини протягом літа, причому горіхи можна брати як спілі, так і молочні. У каштана восени збирають колючу шкірку від горіхів. Кору осики заливають горілкою в співвідношенні 1:2 і настоюють у темному місці протягом 15-20 днів. П'ють по 1 ч. л. тричі на день до прийому їжі. Ліщину використовують як у складі зборів (зазвичай листя), так і самостійно. Листя і кору ліщини запарюють і використовують для сидячих ванн. Подрібнені горіхи змішують із медом, принцип застосування - як і для гарбузового насіння. Подрібнену шкірку кінських каштанів (1 ст. л. на 200 мл окропу) заварюють і п'ють замість чаю. Цей настій можна використовувати і для клізм, але застосовувати їх рекомендується через день. Більш концентрований настій шкірки каштана (3 ст. л. на 200 мл окропу) застосовують по 1 ч. л. тричі на день до їжі.
Прополіс. Для лікування простатиту в народній медицині традиційно застосовується прополіс. Його використовують у чистому вигляді, він входить до складу зборів, із нього роблять свічки, змішуючи з житнім борошном і медом.
Відвар з пшениці. 250 г зерен пшениці залити 1 л води, довести до кипіння й варити 20 хвилин. Зняти з вогню, залишити до наступного дня, профільтрувати. Приймати по 150 г зранку натщесерце протягом 3 днів. Для профілактики двічі на рік проводити 3-тижневі курси. В цьому разі приймати по 75 г відвару зранку.

Однак лікування простатиту неможливе без корекції факторів, які впливають на його розвиток. Так для уникнення повторного розвитку простатиту потрібно:
1. Вести рухливий спосіб життя, особливо при сидячій роботі. Займатися зарядкою, бігати вранці або хоча б робити перерву щогодини, прогулюючись біля робочого місця.
2. Уникати переохолоджень - будь-який перепад температур відбивається на загальному або на місцевому імунітеті.
3. Упорядкувати статеве життя.
4. Позбутися від хронічних закрепів.
5. Лікувати хронічні захворювання (бронхіт, гастрит, інші запальні процеси).

Підготувала Світлана ЯСЬКОВА.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую