ye-logo.v1.2

Вірус потрапляє в організм через рот

Суспільство 1639

Найпоширенішою причиною діарей є так звані ротавірусні інфекції, від яких в Україні щорічно помирає близько тридцяти людей. Пік захворюва

Що це за вірус?
У народі цю хворобу деколи називають кишковим грипом. Ротавіруси – це специфічні віруси, які належать до сім’ї Reoviridae. Існує щонайменше сім серологічних груп – від А до G. Віруси групи А є найпоширенішою причиною ротавірусної діареї дітей у світі. Ротавірус досить стійкий і може зберігати життєдіяльність протягом тижнів та місяців, якщо не буде проведена дезінфекція. Джерелом ротавірусу є людина. Той, у кого ослаблена імунна система, може бути носієм ротавірусної інфекції протягом тривалого часу.

Майже всі діти до трьох років інфіковані ротавірусом
Ротавірус легко передається від людини до людини. Наочним прикладом цього може бути той факт, що майже всі діти до трьох років інфіковані ротавірусом. Найвразливішими до вірусу є діти від 6 до 24 місяців. Майже кожна дитина інфікується ротавірусом щонайменше раз до трьох років, а перше інфікування, зазвичай, відбувається у перші два роки життя. Вірус потрапляє в організм через ротову порожнину. Ротавірусне захворювання може мати легку форму – водяниста діарея при цьому триває декілька днів, при важкій формі захворювання спостерігається блювота, жар, що може спричинити зневоднення з шоком, порушення водно-електролітного балансу та смерть. Після інкубаційного періоду, який триває один-три дні, захворювання може розпочатися раптово. Близько третини хворих мають підвищену температуру тіла. Кожне наступне інфікування людина переносить легше, оскільки імунна система нарощує захист від хвороби.


Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую