ye-logo.v1.2

Оформив візу? Пакуй валізи!

Суспільство 6619
Фото: www.visa2012.com

“Проскурівський телеграф” дізнавався, у які країни хмельничани можуть поїхати без візи, куди отримати їх легше і куди складніше.

 Серед хмельничан ходять чутки про те, як важко отримати Шенгенську візу. Є люди, які навіть ніколи не пробували її зробити, почувши про негативний досвід своїх друзів та родичів. Одна справа, коли мова йде про робочі візи, інша — коли оформляється туристична віза. Втім, є хмельничани, які і до оформлення останньої ставляться з острахом.
Наприклад, Володимир та Ірина Світловські, хоч і люблять подорожувати, відвідували поки що лише безвізові країни або країни зі спрощеним візовим режимом. “Ми подорожуємо самотужки, і оформлюємо усі документи без допомоги туристичних агентств. Ми були у безвізових для нас Грузії та Казахстані, в Індії, куди оформити візу досить просто, у Туреччині, де ставили її на кордоні (наразі Туреччина відмінила візи для українців — прим. авт.), та в інших країнах, - розповідає пані Ірина. - Хочеться і до Європи з’їздити, але як уявлю, скільки документів потрібно зібрати, руки опускаються”. Не останню роль у зволіканні із подорожами до ЄС, зізнається жінка, відіграють історії про відмови, почуті від знайомих, а також необхідність підтверджувати свою платоспроможність. У неї, як і у багатьох українців, дохід не надто високий.
В той же час Дмитро Пашко подорожує і Європою, і Америкою, і проблем з отриманням віз не бачить. “Я був у США, Італії, Франції, Чехії, Швейцарії та в інших країнах. І з візами проблем ніколи не було. Інколи я оформляю їх самостійно, іноді, щоб зекономити час, через посередників”, - розповідає турист.
“Візу можна отримати у будь-яку країну”
Слова Дмитра підтверджує директор туристичної агенції “Перфект тревел” Владислав Кавецький. “Візу можна отримати у будь-яку країну, якщо правильно і грамотно підготувати пакет документів і довести свою платоспроможність”, - каже він. Звісно, якщо ви мали попередні відмови або проблеми із законом, ситуація ускладнюється.
“У нас відмов не було, але за інформацією колег, відмови у туристичній візі трапляються лише тоді, коли людина приховала або викривила якусь інформацію ”, - розповідає пан Владислав.
Тому він радить туристам при виборі країни для майбутньої мандрівки в першу чергу звертати увагу на те, що вони хочуть побачити і у яких умовах відпочити, а вже тоді думати про візи.
“Світ великий, і треба розширяти свій кругозір, бачити якомога більше. А об’єктивно оцінити країну можна, лише побувавши у ній. І якщо ви твердо вирішили кудись поїхати, візова політика не повинна вас зупиняти, - пояснює директор туристичної агенції “Перфект тревел”. — Головне — бажання. Все залежить від людини: у когось на збирання довідок й інших документів йде тиждень, інший клієнт може підготувати усе за один день”.
І навіть відсутність постійної роботи та високого офіційного заробітку не ставлять хрест на візі. Можна оформити поїздку за спонсорські кошти або власні заощадження.

Безвізові — 37 країн
Для тих, хто все ж таки не бажає оформлювати візи при поїздках за кордон, вибір теж є. За даними “Українського тижня”, станом на кінець березня українці можуть безвізово відвідати 37 країн світу, ще у 29 – отримати візи при в'їзді в країну.
Не потрібні візи у наступні країни:
- Європа: Боснія і Герцеговина, Сербія (при перебуванні до 30 днів), Албанія, Чорногорія, Македонія (до 90 днів, візи скасовані до 15 березня 2014 року).
- Країни колишнього СРСР: Азербайджан, Білорусь (в’їзд можливий за внутрішнім паспортом), Вірменія, Грузія, Молдова, Росія (в’їзд можливий за внутрішнім паспортом), Узбекистан, Казахстан, Киргизстан,
- Центральна Америка: Панама, Антигуа і Барбуда, Гватемала, Нікарагуа, Сальвадор.
- Південна Америка: Аргентина, Бразилія, Еквадор, Парагвай та Перу (до 183 днів).
- Азія: Бруней, Ізраїль, Малайзія, Монголія, Туреччина, Гонконг.
- Африка: Свазіленд, Намібія, Туніс, Сейшельські острови.
- Океанія: Самоа, Федеративні Штати Мікронезії, Палау.
У 29 країнах світу українці можуть оформити візу безпосередньо на кордоні, при в’їзді у країну, по прильоту в аеропорту:
- Центральна Америка: Ямайка, Домініка, Домініканська Республіка, Гаїті, Східний Тимор, Барбадос.
- Азія: Ванат, В’єтнам, Йорданія, Камбоджа, Ліван, Оман, Таїланд (до 15 днів), Шрі-Ланка.
- Африка: Гамбія, Джибуті, Єгипет, Кабо-Верде, Кенія, Коморські Острови, Маврикій, Мадагаскар, Малаві, Танзанія, Того.
- Океанія: Тонга, Тувалу, Фіджі, Вануату.
Для в’їзду в інші країни світу українцям потрібно заздалегідь оформлювати візи у консульствах.
При організації поїздки враховуйте, що умови в’їзду в різні країни час від часу змінюються. Тому заздалегідь дізнайтеся, яка ситуація там наразі. Інформацію можна отримати у посольствах та консульствах країн, які вас цікавлять (або на їхніх сайтах), а також у туристичних агенціях, які постійно займаються цими питаннями.

Лояльні та недружні посольства
За даними громадської ініціативи “Європа без бар'єрів”, в минулому році українці отримали 1,28 мільйона шенгенських віз. 75% виданих віз припало на шість країн: Польща, Угорщина, Греція, Німеччина, Іспанія і Чехія. Кількість відмов у видачі віз знизилася на 1 % і становила 2,03%.
Як пише “Дзеркало тижня”, для визначення лояльних та недружніх посольств слід враховувати не лише кількість виданих віз та відмов, а й інші фактори: відсоток довгострокових віз, перелік обов'язкових документів, швидкість їх обробки, місце подачі документів (консульство або візовий центр), можливість скористатися апеляцією у разі відмови, ставлення співробітників дипломатичних представництв до прохачів, а також так звані приховані відмови, коли документи не приймають через їх невідповідність вимогам.
За даними forbes.ua, у 2012 році найскладніше отримати візи українцям було в посольствах Італії, Чехії і Великобританії (остання не входить у Шенгенську зону). При цьому найгіршу динаміку показала Чехія. Кількість виданих цією країною віз скоротилася на третину – до 74 тисяч.
Італія утримує першість за тривалістю розгляду заявок на візу (21 день), і за кількістю відмов – майже 7%, а також вимагає великий пакет документів.
Скарги на Великобританію наступні: запис на подачу документів, роздутий пакет обов'язкових документів і рекордно висока вартість візи – 124 євро.
Серед найлояльніших країн ЄС — Польща, Угорщина, Словаччина і Естонія, відсоток відмови був мінімальним. Через економічну кризу привітнішими до українців стали Греція та Іспанія. Кількість виданих Іспанією віз за два останні роки зросла в чотири рази і в минулому році досягла 78 тисяч. Крім того, різко скоротилася кількість відмов у консульствах Греції.
Також легко отримати візи у такі країни як Кіпр і Болгарія, які не входять у Шенген. До того ж при оформленні болгарської візи автоматично видається транзитна румунська віза для пересування наземним шляхом.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую