ye-logo.v1.2
23 Листопада, 2020

Чи ходять у музеї відомі хмельничани?

Суспільство 1827
Дмитра Скрипника та з архіву редакції
Фото: Дмитра Скрипника та з архіву редакції

З таким запитанням кореспондент “Проскурівського телеграфу” звернувся до подолян, щоб дізнатися їхні мистецькі уподобання.

 Володимир Швець, директор департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів:

“Останній раз у музеї був минулого року, під час святкування Дня міста. Завітав до музею історії міста Хмельницького. Залишився у захваті від експозиції старожитностей. І хоча у мене дуже напружений робочий графік і часу відвідувати музеї не вистачає просто фізично, вважаю, що сучасне мистецтво більш-менш відоме і, як то кажуть, “на слуху”, а от історичні експозиції цікаві тим, що залишають якусь загадку”.

Сергій Крамар, головний суддя Хмельницького господарського суду:

“Загалом, полюбляю будь-які види мистецтв. У шкільні роки навіть співав у хорі та малював. Щодо музеїв, то відвідував їх у Збаражі та Дубно, сподобалися історичні виставки, адже сучасне мистецтво — це зовсім не те, що було колись. А от у Хмельницькому і не пам'ятаю, коли останній раз був. А ще мистецтвом вважаю гру у футбол, якою ніколи не перестаю захоплюватися”.

 

Інна Шоробура, ректор Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії:

“Обов'язково стараюся ходити в музеї. У нашому місті останній раз була у краєзнавчому, а ще постійно відвідую експозиції у нашій гуманітарно-педагогічній академії, до прикладу, виставку геральдики. Крім Хмельницького, була у різних краєзнавчих музеях нашої країни. Завжди, коли їду у поїздку або відрядження, намагаюся потрапити у музей, щоб дізнатися про історію нашої Батьківщини. Була також і у закордонних: Луврі та Ермітажі. Зізнаюся, що вразила “Джоконда” Леонардо да Вінчі.


Лариса Притуляк, заступник головного лікаря Хмельницької обласної лікарні:

“У музеї ходжу. Обов'язково. До прикладу, нещодавно була на конференції у Полтаві. Там подивилась експозицію в обласному краєзнавчому музеї. Дуже сподобалась творчість Катерини Білокур, а ще потрапила на виставку Нікаса Сафронова. Коли по роботі випадає можливість поїхати за кордон, завжди намагаюся відвідати музей. Вразив, наприклад, мистецький Берлін. А взагалі, мені подобаються талановиті люди і не важливо, створюють вони сучасне мистецтво, чи привідкривають завісу історії”.


Григорій Давиденко, заступник Хмельницького міського голови:

“Не можу сказати, що часто випадає можливість відвідувати музеї, але якщо вона з'являється, намагаюся її не втрачати. Нещодавно був у художньому музеї. Якщо ж говорити про мистецькі напрямки, то віддаю перевагу авангардизму і митцям, які працюють у жанрі портрета. Крім місцевих осередків культури і мистецтва, був також у паризькому Луврі. А от коли їжджу містами України, мене більше захоплює архітектура: церкви, собори, замки. Саме завдяки їм можна відчути подих старовини та історії”.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую