Гаряча тема:
- Війна
Світильники із пляшок: лаконічно і змістовно
Хмельничанин Дмитро Бурий дарує друге життя скляним пляшкам.
І робить він із них... світильники, які не лише виконують свою основну функцію — освітлюють приміщення, а й надають йому неповторного вигляду.
У якості матеріалу для своїх виробів Дмитро використовує, як правило, пляшки з-під елітних напоїв, які мають незвичну форму.
Знадобилася фізика
Дмитро відрізує дно пляшки, вставляє всередину лампочку і декорує виріб.
“Спочатку я відрізав дно за допомогою товстої нитки, замоченої в оцті: обмотував нею пляшку і підпалював. Коли пляшка достатньо нагрівалася, опускав її у холодну воду, і дно відколювалося, - розповідає хмельничанин. - Зараз роблю це за допомогою електрики (трансформатора та ніхромового дроту) — принцип той самий, але значно простіший”.
Дмитро зізнається, що останнім часом завдяки своєму захопленню почав цікавитися фізикою, згадувати шкільну програму.
Смислове навантаження
Далі відбувається ручне шліфування майбутнього світильника і декорування відповідно до задуму, в якому майстер вбачає не лише красу, а й смислове навантаження. Наприклад, світильник “Духовні окови”, оздоблений годинником без стрілки, замком та мотузками, нагадує, що ми залежимо від часу і часто самі створюємо собі окови і перепони.
“Простір для фантазії тут безмежний. Є в мене світильник у вигляді жіночої фігури, є в стилі урбан з запчастинами від комп’ютера, є веселенький “Святий Патрік”. Хочу зробити світильник у радянському стилі, шукаю старі пляшки з-під молока”, - каже він.
Світильники бувають підвісні і настільні, у вигляді гірлянд та люстр, із вишуканими кованими підставками або ж прості і лаконічні. Із “відходів” виходять попільнички та вази.
Найкраще — обмінюватися з іншими майстрами
Скляні світильники Дмитро дарує та робить на замовлення (особливо вони користуються попитом серед барів, і не лише у Хмельницькому), продає на фестивалях. Зізнається, що у нього вироби довго не затримуються.
“В себе в кімнаті хочу зробити люстру із світильників, які висять на великій гілці. Так в мене там висить лише два маленьких, ніяк не можу зробити для себе”, - каже майстер.
Та найбільше він любить обмінювати власні вироби на речі, виготовлені іншими майстрами.
А виготовляє він ще й музику дощу — старовинний інструмент, який останнім часом набуває все більшої популярності.
“Музика дощу — це не просто палиця, в середині якої пересипаються зерна і створюють мелодійний звук. Це душа, енергетика. Я використовую натуральні матеріали і застосовую мінімум обробки”, - каже Дмитро Бурий.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: